Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus szerint az olyan...

A buddhizmus szerint az olyan emberek akik a földi világban elképseztően szenvednek/szenvedtek (pl. Chernobylban meghalt emberek) az a szenvedés az előző életükben felhalmozott rossz karma miatt van?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészen. Az ilyen emberek ezáltal nagyon olyan élményt éltek meg, ami kellett nekik. Mindenkinek más volt az is. Pl ha jézus ott élt volna, ő nem sokat szenvedett volna.
2019. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nincs előző élet, ez egy rendkívül káros baromság.
2019. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenki aki itt él a földön az részben adósságtörlesztésre is született! Mindenkinek van kisebb vagy nagyobb mértékben valami "baja". Az Isten nem személyválogató, hogy az egyiknek kicsi a másiknak meg sok és nagy "bajai" vannak.


A reinkarnációt egyébként Jézus is tanította Keresztelő Jánossal kapcsolatban, ti. ő valójában Illés volt.


Idézek egy könyvből az adósságtörlesztéssel kapcsolatban:


"3. Bűneim miatt kell vezekelnem?



Nem kell vezekelned, de kell bizonyos adósságot törlesztened. Te is, mint szinte mindenki, adósságtörlesztésre jöttél e világra. Előző életeid szeretetlenségei, s jelen földi életed szeretetlenségei, olyan adósságokat halmoztak fel, hogy ezeket az adósságokat valamiképpen ki kell egyenlítened. Ennek megvalósítása Velem könnyen megy. Csak az Én igámat kell vállalnod. Az Én igám „édes”. Az Én terhem „könnyű”! Mi az Én terhem? Annak a parancsomnak felvállalása, amelyet így vezettem be: „Új parancsot adok nektek”. És így folytattam: „Szeressétek egymást úgy, amint Én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást!” (János 13:34) Tehát Engem, Jézust, aki Élet és Igazság vagyok, ÚT-ként is vállalnod kell! Az eddig megjelent HANG-könyvek tele vannak ennek az ÚT-nak leírásával!


Nagyon szeretlek és megáldalak a benső békéd elérése érdekében a TISZTÁNLÁTÁS LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG 3147

2019. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem törlesztek semmilyen adósságot.
2019. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a buddhizmus szerint igen.
2019. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lux morulus ***** válasza:

"Nem törlesztek semmilyen adósságot"


Akkor BAR listára kerülsz.🤣

2019. nov. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy nem feltétlen. Illetve nem egységes a buddhizmus, tehát lehet, hogy van olyan ága, amelyik így gondolja.

De a buddhizmus alapja az, hogy a szenvedés része az életnek, ez alól senki nem kivétel. Hogy lehet ezt megszüntetni? Úgy, hogy lemondasz a vágyaidról és az önző gondolataidról.

2019. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!