Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A létezés szenvedés? Többi lent.

A létezés szenvedés? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sokat olvasok a buddhizmusról mostanában. Ugye az első nemes igazság a szenvedésről szól. Olvastam olyat is hogy buddha szerint az egész élet szenvedés, de olyat is hogy van boldogság is, de a szenvedés is jelen van. Most akkor buddha melyiket mondta?

2019. okt. 24. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell kapkodni, szép lassan haladj a tanulmányokban. 1.a létesülés szenvedés, 2. a szenvedés oka a sóvárgás, létszomj, 3.annak megszüntetése megszünteti a szenvedést, 4.ennek módja a nyolcrétű nemes ösvény.

Jó ha tapasztalatot is szerzel az olvasás mellett. Több helyen van zen gyakorlás az országban (Dójó), amelyiket meg tudod közelíteni, próbáld meg:

[link]

2019. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, de a kérdésemre még mindig nem kaptam választ.
2019. okt. 24. 22:02
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem. A homályos érzékelés teszi azzá amit a felügyelet nélkül hagyott elme okoz.
2019. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Buddha nem mondta, hogy a létezés szenvedés.
2019. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hanem mit mondott?
2019. okt. 25. 07:24
 6/11 anonim válasza:
100%

Buddha azt mondta "az élet szenvedések láncolata"

Aki megszületik annak 4 elkerülhetetlen (a "lét"-el járó) szenvedés kategóriát kell megtapasztalni.

A születéssel járó szenvedést, az öregedés folyamata miatt átélt szenvedést, a betegségek miatti szenvedést, és a végül a halál mint tapasztalás is szenvedéssel jár. Ezek elkerülhetetlenek.

Viszont ezek után jönnek a további szenvedés fajták, attól függően hogy karmikusan miket hozunk létre. Ezek elkerülhetőek lehetnének, viszont manapság ezek teszik ki a fő "szenvedés" ok-ok több mint 90%-át...

2019. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2019. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 pedig válaszoltam, nem lehet ezt kapkodva, hanem szép fokozatosan elmélyedni a tanokban.. Hát nem tapasztalod, hogy szenvedés? Nem a létezés,nem a lét, hanem a létesülés (bhava dukkha) és a "szenvedés" szó is félreértésekre ad okot. A létesültség rabságában, vagy az igazság szabadságában élni. Talán ez érthető. Ez egy nehéz szöveg (18 év felettieknek ajánlott), de megvilágosít sok mindent, az illuzórikus világból a felébredés lenne a cél:

[link]

a megszabaduláshoz az ún. „nemes nyolcrétű ösvény” (astángika-márga) vezet: a helyes szemlélet, a helyes gondolkodás, a helyes beszéd, a helyes cselekvés, a helyes élet, a helyes törekvés, a helyes vizsgálódás, a helyes elmélyedés.

"Olvastam olyat is hogy buddha szerint az egész élet szenvedés, de olyat is hogy van boldogság is, de a szenvedés is jelen van."- Ilyet nem mondott.

2019. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

+olvasd el, hogy közelebb juss a buddhizmus, mint metafizikai tradíció megértéséhez:

[link]

[link]

2019. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Szívesen segítettem.
2019. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!