Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különféle keresztény egyháza...

A különféle keresztény egyházaknak mi a legfontosabb üzenete manapság? Hogyan tudnátok röviden összefoglalni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 27. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus: "Legyetek jók, ha tudtok, a többi nem számít."


Református: "Mindig teljesítsétek Isten akaratát a Szentírás szerint."


Hitgyüli: "Gyertek és menjünk a Hegyre, Sionból jön ki a tanítás."

2019. nov. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

A mai "felvilágosult" keresztény egyházakon belül vannak olyan irányzatok, hogy Jézussal lehet egy közvetlen személyes kapcsolatot kialakítani. Ez a személyes kapcsolaton keresztül pedig meglehet tapasztalni a szívbékét, amely a földön elérhető legnagyobb boldogság amit az ember elérhet, minden más "boldogság" valójában csak bódultság.



"Azt nem mondhatod komolyan, hogy Velem Jézussal nem találkozol. Csak azt mondhatod, hogy nem abban a ruhámban találkozol Velem, amelyik neked tetszene. Ne a ruhám legyen számodra a fontos, hanem a SZÍVEM. És ez benned dobog, és minden rászoruló emberben. De ott vagyok a templomok csendjében épp úgy, mint a csillagokban, felhőkben, folyókban, tengerekben, erdőkben és réteken, dalban és sírásokban. Ott vagyok minden születésben, és ott vagyok minden temetésnél. Ott vagyok az ünnepeitekben, és ott vagyok verejtékes munkátokban. Ott vagyok várakozásaitokban, és még a soha be nem teljesülő vágyaitokban is megtalálhattok Engem. Igen, mert az ilyen vágyakat Én elő nem idézem, de megszüntetni képes vagyok, tehát ott vagyok. "

"A boldogság nem más, mint a jónak birtoklása az elvesztés félelme nélkül. Nyilvánvaló, hogy az abszolút JÓ birtoklása az elvesztés félelme nélkül a mulandó földi életben csupán törekvésszerűen lehetséges. Itt nálatok tehát minden érték megvalósítás elé oda lehet tenni: törekszem rá. Tehát szeretni = törekedni arra, hogy szeress. Boldognak lenni = törekedni arra, hogy boldog légy. Gyakorlatilag érthetőbbé válik ez, ha a boldogság szó helyében a Velem való harmonikus kapcsolatot, tehát a benső békét teszed. – Annyira valósul meg életedben a tökéletes boldogság, amennyiben törekszel Velem lépést tartani. "

Jézus; A HANG 254

2019. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy ez. Nem csak ma, hanem minden korban:

"Úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki őbenne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn 3,16)

2019. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 AlfonzLiguori ***** válasza:
100%
„Mester, melyik a főparancs a törvényben?” Jézus ezt felelte: „Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez a legnagyobb, az első parancs. A második hasonló hozzá: Szeresd felebarátodat(minden embert ítélés nélkül), mint saját magadat. Ezen a két parancson alapszik az egész törvény és a próféták.”...
2019. nov. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Mani, mani, mani... kleptomani... it's a rich man's world!
2019. nov. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az #1 hozzászólótól nagyon tetszik az ismert film magyar címe; Legyetek jók, ha tudtok. Talán annyival módosítanám, hogy "Legyetek jók, mert tudtok". S valóban ez a kereszténység egyik legfontosabb üzenete a mai korban, amikor tényleg annyi a rossz és főleg a közöny a világban. Ha pedig valaki jó, abban egész biztos, hogy Isten munkálkodik.
2019. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs mai, vagy végtelen jövőben lévő. Mind ugyanaz. Kövesd a jóságot.

Nem szabadna így gondolkozz. Nem az a jó útja, ami tanácsokat emel ki a lényegből, ezzel levéve a lényegről magáról a fókuszt. A lényegből eredeztess mindent.

2019. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 imakommandós ***** válasza:
0%

"Hitgyüli: "Gyertek és menjünk a Hegyre, Sionból jön ki a tanítás."


Úgy sejtem ez cinikus összefoglalás egy reformátustól.

Előfordulhat, hogy a Reformátusok nem veszik mégse annyira komolyan a Szentírást. Honnan fog eljönni a Szabaditó és melyik népet fogja az összes fölé felmagasztalni? (Róma 11:25-29)

Ezt valóban igy tanitja a gyülekezet, de hogy ez valami legsúlyosabb üzenet lenne az erős csúsztatás egy kívülállótól. Mondom ezt úgy, hogy néha ha megtehetem 5 prédikációra is beülök egy héten.

2019. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A keresztény üzenet mindenkor ugyanaz!


Hírdesd az Igét, az Evangéliumot, hogy az Isten üzenete és az ödvösség, az örökélet lehetősége mindenkihez eljusson!!!

Élj szeretetben, hitben, tartózkodj a bűntől. Higgy Istenben, Jézusban és élj felebaráti szeretetben!!!


Szeresd felebarátodat és tégy jót az ellenségeddel!!!

Az Úrtól és az igazságtól el ne távozz, ragaszkodj hozzá hűen és kitartóan! Felemás igában ne légy és szövetséget ne köss olyannal, aki tagadja Jézus (a Fiú) Istenségét, Krisztusi mivoltát!


Az üzenet mindenkor ugyanez, a multban, a jelenben és a jövőben!!!

2019. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!