Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan mi a probléma a Hit...

Pontosan mi a probléma a Hit Gyülekezettel és adott esetben Németh Sándorral?!

Figyelt kérdés

Üdv,


Keresztény vagyok jómagam is. Bár nem a Hit Gyülekezetbe járok. Értetlenül és döbbenten nézem, hallgatom az emberekből áradó utálatot és nem értem, hogy miért.

Sokan a 10-eddel jönnek és nyilván azok akik nem járnak gyülekezetbe.Többnyire ez a kívülállóknak szúrja a szemét.

Úgy döntöttem, hogy készítek egy kis tanulmányt ezzel kapcsolatban. Vagyis a fő téma az az Ítélet lesz, nem pedig ez, csak erről is lesz benne szó.



Az internet, szépeket mond és állít. Számtalan kitüntetés. Számtalan jó tett, adakozás. Nagyon sok év kemény munka.



Hallani/látni szeretném, hogy miért? Valamint fontos lenne azt is tudnom, hogy a Hit Gyülekezet tagja, hallgatója vagy-e.Hogy, ha keresztény vagy, hova "tartozol" .

a harmadik pedig, sosem jártam ott és nem vagyok keresztény.



Szeretnék megkérni minden kedves válaszolót, hogy tisztelettel, megértéssel legyenek az előttük vagy utánuk választ adókra és persze rám.

Kérek mindenkit, hogy ténylegesen a kérdésemre válaszoljon.


Nagyon szépen köszönöm és szép estét! :)



2019. nov. 24. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Németh Sándor FIDESZ-szimpatizáns. Szerintem ennél többet nem kell, hogy mondjak.
2019. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

1. Szekta

2. Politizál

3. Ember által kitalált dolgokat tanít

4. Szinte semmiben nem követi a Teremtő utasításait

5. Csaló

2019. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Németh Sándor 👴 és a gyülekezete ⛪ helio-centrikus világnézetben hisznek 🌎, ami alapból ellent mond a Bibliának 🚫 ✝️
2019. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha gyűlölködést akarsz látni, akkor olvasd 24-25%-os hitgyülis hozzászólásait. Abban van bőven.
2019. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

Ha valaki olvassa és igyekszik értelemmel tanulni Isten szavát, az láthatja, hogy sok magát Krisztus követőjének valló felekezetek, eltérnek a helyes imádattól, még akkor is, ha vannak benne szépnek, jónak látszó tettek.


Ezzel nem szándékozom az emlitett vallást szidalmazni, vagy gyülölettel kezelni. Nemes egyszerűséggel nem értek vele egyet, a Biblia alapján.

Valaki előttem Kb felsorolta, hogy mik azok a dolgok amiket egy keresztény életét nem jellemezheti a világban.

Ezek közül majd mindegyikkel egyetértek.

2019. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Én nem értek egyet az előttem szólókkal. A Hit Gyülekezete teljes mértékben a Biblián alapszik. Aki valóban olvassa és ismeri a Bibliát, az beláthatja ezt. Németh Sándor minden prédikációját a Biblia alapján építi fel, minden mondandóját bibliai igékkel támasztja alá és magyarázza.

Üdv,

Egy hites fiatal :)

2019. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
9%

Szeretettel köszöntök mindenkit!


Most a "probléma" az volt, hogy Németh Sándor megsértette a magyar sőt a nemzetközi jógatársadalmat, mert elmondta az Istentiszteleten a véleményét a jógáról, annak természetfölötti hátteréről.

2019. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Tehát krikikát merészel megfogalmazni a hinduizmussal, buddhizmussal szemben. Ez a baj.
2019. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 pelgrim ***** válasza:
76%
Nmeth Sándor kétség kívül megszolgálta érdemeit, nem utálom, se nem gyülölöm, néha végig nézem beszédeit az interneten, olykor azon csodálkozom, hogy olyan sokan csüngnek az ajkain, pedig az amiket mond szerintem némi bölcsességek, igazságok, tévedések és vallásos félrevezetések egyvelege. Sosem jártam ott, és miutan nem kevés küzdelem árán kiszabadultam az Anyaszentegyház szorongató, fojtogató öleléséből nem érzek késztetést, hogy bármilyen felekezet tagja legyek.
2019. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
30%
Hites vagyok, és nem hiszek a heliocentrikus világképben. - amely azt állítja, hogy a Nap a világmindenség közepe -, ilyen tanítás nincs a gyülekezetben, tehát ezek alapján inkább az a probléma a Hit Gyülekezetével, hogy egyesek azt gondolják, hogy a heliocentrikus világképben hisznek.
2019. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!