Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell az Ámós 9:6-ot...

Hogy kell az Ámós 9:6-ot értelmezni? 🤔

Figyelt kérdés

"Aki fenn az égben építé az ő boltozatát, és annak íveit a földre alapítá"


🏓 🏒


Jób 37,17 szerint az a bizonyos boltozat (1Móz.1:6) olyan szilárd, mint az acéltükör...

[link] 🤷‍♂️



2019. nov. 27. 19:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
66%
Neked ez valami becsípődésed?
2019. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy ősi atomerő műről mesél. 🤔
2019. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Nem beszólogatni kell, hanem megmagyarázni az Igét... ha már annyira okos mindenki.


Az acéltükör szilárdságú boltozat Ívei, a földön vannak megalapozva. Hogy?

2019-re csak tud valami okosat az egyház..

2019. nov. 27. 19:26
 4/37 anonim ***** válasza:
60%
Ülj vissza általános iskola harmadik osztályába és figyelj egy kicsit jobban, mert abban a tananyagban van a válasz.
2019. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Én a Bibliára vagyok kíváncsi 🤷‍♂️
2019. nov. 27. 19:42
 6/37 anonim ***** válasza:
74%

Én azt gondolom, hogy a boltozat itt az égboltot jelenti. Ha az űrből nézed a Föld bolygót, akkor azt látod, hogy a felhők mintha valamilyen oszlopokon lennének, kb. egyenlő távolságra vannak a Föld felszínétől, és a felhők ívben, gömb-geoid alakban helyezkednek el a Föld felszíne fölött. Olyan, mintha lenne egy gyapjú takaró, de nem esik rá a Földre.


A biológusok szerint a Föld légköre, az égboltozat nagyon fontos, létfontosságú a földi élet fennmaradásához.


Azt hiszem Newton mondta, amikor a gravitáció törvényét leírta, hogy a Föld pont olyan távolságra van a Naptól, amennyire lennie kell.

Kepler csillagász pedig azt mondta, hogy a csillagok tanulmányozása olvasás Isten gondolataiban.

2019. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
#6-os, a boltozat szilárd, mint az acéltükör. Nem lehet felhő. Az Ívei pedig, a földön vannak megalapozva. Bibliai tekintetben nem elfogadható, amit írtál.
2019. nov. 27. 19:56
 8/37 anonim ***** válasza:
44%

Ámós a vízkörforgás kiindulópontjával kapcsolatban egy fontos részletre hívta fel a figyelmet.

Rámutatott, hogy a földre hulló eső elsősorban a tengerekből származik.

Ezt 1687-ben Edmond Halley bizonyította be tudományosan. Ám sok idő telt el, míg mások is elfogadták Halley bizonyítását. Egy internetes enciklopédia ezt írja: „Az az elképzelés, hogy a föld belsejében van egy keringési rendszer, mely által a tengervíz feljut a hegycsúcsokra, majd onnan lefolyik, egészen a XVIII. század elejéig fennállt” (Encyclopædia Britannica Online). Manapság közismert a vízkörforgás iránya. Ugyanez a forrásmű megjegyzi: „A tengervíz párolog, lecsapódik a légkörben, csapadék formájában a földre hull, és végül a folyókban visszajut a tengerbe.”

2019. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
43%
Mivel neked eleve van egy elképzelésed, ezért úgysem lesz semmi sem elfogadható számodra a saját véleményeden kívül. 😀
2019. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

#9-es magyarázatot még nem kaptam, a szeretett egyházunktól (mivel én is keresztény vagyok).


#8-as amit írtál, annak pedig köze nincs a kérdéshez... de azért köszönjük...

2019. nov. 27. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!