Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a Biblia szerint...

Igaz, hogy a Biblia szerint elítélendő (vagy éppen tilos) a tetoválás?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 10:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
annyit tudok,hogy a tetoválás nem tetszik Istennek,mert ezzel megjelölöd magad,azt nem tudom h miért,de ezt a gyülekezetbe mondták még,amikor ott voltam
2008. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Ja, összekeverték a sátán jelével, azt nem szabad magadra venned, de szerintem az koránt sem a tetoválás. Sokmindennel megjelöli magát az ember, akkor egyiket sem szabad?
2008. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Szóval a bibliában annyi van leírva, hogy a sátán jelét magadra ne vedd. Ezt forgatta ki valószínűleg a pap. A tetoválásról nincs benne szó.
2008. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2008. nov. 20. 19:14
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ne vagdaljátok be testeteket halott gyászolásaként, és ne végezzetek magatokon tetoválást, én vagyok az Örökkévaló"!

(Mózes 3.könyve 19,28)

2008. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
biblia...viccc :))))))))))
2009. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
3%
Nem a biblia fogja megmondani nekünk mit tegyünk.
2009. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sexylady válasza:
De amúgy is a biblia és a kereszény erkölcs szerint a test, a földi porhüvely elvetendő és sanyargatnivaló, a lelket kell ápolni, fejleszteni nem? ha a tetoválás fájdalmát szenvedésnek vesszük, akkor a biblia szerint járunk el... a bibliában sok az ellentmondás...
2009. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De na tetoválásról beszélünk, akkor az Ószövetséget, a Biblia zsidók által elfogadott részét nézzük, hiszen ott szerepel.

A zsidó vallásban, és a Biblia zsidó részében ilyen, hogy sanyargassátok a testeteket nem szerepel. Ez csak a kereszténységben van.

Szóval az ellentmondás is csak ott jelenik meg. Nem csak ez, hiszen a ne készíts faragott szobrot, képet, stb. is szerepel az Ószövetségben, a katolikus templomok mégis tele vannak szobrokkal, és képekkel. A zsidóknál a tilalom ma is fennáll. A kereszténység, elszakadva a zsidó vallástól, amiből kialakult, megváltoztatott szokásokat. Gondolom azért is, hogy jelezze, hogy egy új vallás, egy másik vallás.

2009. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Sok ember csináltat olyan tetoválást ami vallási témájú, és ugye eleve vallási indíttatással, leginkább feszület, szentek, Jézus, Szűz Mária. Ha vallásilag nézzük erre nem tudom mit mond Isten...


Sokan csinálnak olyan tetoválást ami, az Ő "küldetésüket" fejezi ki az életben, vagy bármilyen olyan motívum, ami fontos a számukra. Nem hinném, hogy Isten ezt elítéli...

2009. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!