Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tanítása alapján minid...

Enkidu kérdése:

Jézus tanítása alapján minid mindenkinek meg kell bocsájtanunk, vagy csak akkor ha bocsánatot kér? Összefüggésbe hozza a kettőt vagy sem? Forrásmegjelölést is kérnék.

Figyelt kérdés

2019. dec. 1. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Az én hívő ismerősöm szerint a megbocsátás inkább az elengedést jelenti,amihez nincs szükség a másik félre,ugyanis a harag benned van,benned növekszik és téged mérgez,nem a másikat (ha igen,az már a bosszú kategória). Tehát egy értelemben nem kell hozzá a másik bocsánatkérése,mert te fejben elengeded a dolgot,nem gondolsz rá többet és kész.
2019. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Meg kell bocsátani neki, hogy ne menjen le a nap haraggal a te szívedben. Az csak mérgezi a szívedet. Viszont azzal hogy megbocsájtottál annak a valakinek, nincs benned harag iránta stb, nem jelenti azt, hogy utána minden onnan folytatódik mint azelőtt. Jogod van eldönteni kivel vállalsz közösséget. Ha valaki bocsánatot kér, akkor az egy megbánást tanúsító magatartás, remélheted hogy nem fogja újra elkövetni venned szemben újra ugyanazt. Ha mégis vissza él ezzel, akkor ne adj neki rá lehetőséget, hogy újra alkalma legyen rá.
2019. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Meg KELL bocsátani. Jézus parancsba adta a szeretet, a megbocsátás képességét, amk jelzi, hogy milyen szélsőséges tanító volt. Ezeket a lelki dolgokat ugyanis nem lehet parancsszóra végrehajtani, ugyanis személyiségtorzulást okozhatnak. Ez a keresztényeknél amúgy jól megfigyelhető.
2019. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Megbocsátani csak annak lehet, aki bocsánatot kér.
2019. dec. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

(Máté 18:21, 22) 21 Akkor Péter odament, és ezt kérdezte tőle: „Uram, hányszor vétkezhet ellenem a testvérem úgy, hogy meg kell neki bocsátanom? Még hétszer is?” 22 Jézus így szólt hozzá: „Mondom neked, nemhogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.


A Bibliában a hetes szám a teljes tökéletességet jelenti. Hogy ezt két hetessel erősitette, azt jelenti, hogy mindig, akár bocsánatot kér akár nem. Ilyen feltételt nem szabott.

(Máté 18:35) 35 Hasonlóképpen fog bánni az én égi Atyám is veletek, ha ki-ki közületek meg nem bocsát szívéből a testvérének.”

Isten akkor bocsát meg, ha Mi is megbocsátunk. Ez a feltétele Isten megbocsátásának. Ezt az imában igy tanitotta Jézus

(Máté 6:12) 12 és bocsásd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek. . .

Isten úgy bocsájt meg, ahogy Mi is megbocsájtunk.

2019. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 imakommandós ***** válasza:

Isten minden keresztényt a szeretet kapcsaival illeszt be Krisztus testébe. Ha tartósan haragszik valaki akkor kiszakad Krisztus testének szövetéből, elszakad az üdvösségtől.



Kol 3:13 Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképpen a Krisztus is megbocsátott nektek, akképpen ti is;


Márk 11:25 És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa nektek a ti vétkeiteket.

2019. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 pl. hol van ez hogy megparancsolta?


ha hivo tekint ra igy, ahogyan te(!) az valoban helytelen, hitetlennel pedig "mindegy"

2019. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7


Természetesen hitetlen vagyok.


A Biblia sosem úgy beszél a szeretetről mint ajánlatról, lehetőségről, hanem mint parancsolatról, utasításokról. Ez Jézus tanításaiban is egyértelműen megnyilatkozik lásd pl. Jak 2,8; Mt 22,36-40; Jn 13,34; stb.

2019. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"hol van ez hogy megparancsolta?"

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

(János 13:34) 34 Új parancsolatot adok nektek: szeressétek egymást. Ahogy én szeretlek titeket, ti is úgy szeressétek egymást.

(János 15:9, 10) . . .. 10 Ha megtartjátok a parancsaimat, mindig szeretni foglak titeket, mint ahogy én is megtartottam az Atya parancsait, és ő mindig szeretni fog engem.


Ehhez viszont azt kell megérteni, hogy ez a parancs, nem olyan, mint az emberi parancsok, hogy vagy teszem, vagy nem....

A keresztény azért engedelmeskedik a parancsnak, mert

amikor átadták az életüket Istennek, akkor Istennek szemtelik azt a szolgálatra, és életre.

2019. dec. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9


Pontosan olyanok, mint az emberi parancsok, sőt még durvábbak is, mivel az engedetlent kárhozattal fenyegetik.


Az emberi világban nem csapnak le azért, mert valaki nem nem szereri azt, aki megpróbálja tönkre tenni, a keresztény tanítás szerint viszont szarul járok, mert emiatt vagy az ördögök fogják a seggemet szurkálni, vagy ki tudja mi történik velem (felekezeti értelmezéstől függ), de az biztos, hogy valami rossz.

2019. dec. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!