Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan származik az a bevett...

Honnan származik az a bevett szokás sok egyháznál, hogy bemerítkezéskor meg kell vallanom a bűneimet a papnak/pásztornak? Mi köze hozzá?

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Lehet, hogy így könnyebb szembenézni velük. És nem történik meg az, hogy elköveted újra és újra azt gondolván estéként, hogy most már megint megbántam.


Egyébként jó kérdés. Csak megalázod magad mások előtt. Nevetségessé teszed magadat. (persze a többiek is hibásak).

A gyónásnál legalább tanácsod adnak és nem az egész nép arcába kell tolnod a hibákat.

2019. júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem nem kellett tennem ilyet, de ha van benned egy kín, hogy tudod, hogy baromságot csináltál, akkor neked az csak jó, ha beszélsz róla valakinek, nem? Gondolom nem az egész gyülekezet előtt kell ezt tenni, hanem ahogy írtad pásztornak mondod el. Végül is pszichológiailag jót tesz, megkönnyebbül az ember, ha kiadhatja magából, pláne olyannak, aki nem ítéli el. Szóval szerintem erről lehet szó, de amúgy nem hallottam még erről.
2019. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell ezzel mert ezzel egyfajta alárendelés alakul ki
2019. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, mert a Biblia szerint a keresztség minden bűnt eltöröl. Tehát a keresztség előtt nincs szükség bűnvallásra.
2019. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ha megbánom a bűneimet Istennek és már nem nyomja semmi a lelkem akkor minek mondjak el bármit is xy-nak, ők sem mondtak nekem semmit a múltbéli, sem a jelenlegi viselt dolgaikról.
2019. júl. 14. 21:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"ők sem mondtak nekem semmit a múltbéli, sem a jelenlegi viselt dolgaikról."

- ez nem valami fórum, gyakori, vagy társalgási klub. A gyónás lényege: hogy magad szembenézel a hibákkal, bűnökkel amelyeket elkövettél gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással (!)- és megkeresed, hogy lehetne jóvá tenni és megbánod (ez még a világi bíróságnál is lényegi lépés) Ehhez lehet egy szellemi segítő, közvetítő - ő a pap,lelkész, szellemi vezető - akivel kommunikálod mindezt, enélkül könnyen kisiklik a dolog. Nagyon magas szellemi szinten a lelki is önvizsgálat működik.

2019. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
Vicces lehet ahogy ezekben a modern pünkösdi szektákban őrjöngenek a földön az emberek, hogy maszturbáltam, feketén dolgozok, pityu dugom a feleséged...
2019. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ez igazából fekete humor inkább
2019. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De a pásztor nem ad tanácsot csak meghallgatja, azzal mivel vagyok beljebb. Azt megértem, ha valaki akinek a jelenben van egy problémája vagy egy múltbéli problémája gyötri akkor tanácsot kér a paptól, imádkoznak együtt, de kötelezően miért kellene egy ilyen procedúrán végigmennem, ha nincs ilyen a Bibliában.
2019. júl. 14. 21:49
 10/17 anonim ***** válasza:
De van ilyen a Bibliában. Most nem kerestem rá, úgyhogy nem tudom szó szerint idézni, de olyasmit mondott Jézus az apostoloknak (akiknek utódai a papok), hogy akinek megbocsátjátok a bűneit, az bocsánatot nyer, de akinek nem bocsátjátok meg, az nem nyer bocsánatot. Namármost, hogyan bocsássanak meg, hogy nem mondod el, hogy mit kellene megbocsátani?
2019. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!