Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A német katolikus püspöki kar...

A német katolikus püspöki kar melegszik?

Figyelt kérdés

Kiadtak egy nyilatkozatot, amelyben a homoszexualitást 'normális dolog'-nak nevezték.

Isten természetellenesnek nevezi a Bibliában, tisztátalannak mondja a szodómiát, a német püspökök szerint pedig tegnaptól "normális dolog".


[link]

"

Német püspöki kar: "A homoszexualitás normális dolog"

A vasárnap kezdődött német "szinódusi út" első megállapítása.


Mindezt a német katolikus püspöki konferencia a házasság és a család témáiért felelős bizottsága (a katholisch.de cikkében nevesítve: a bizottság elnöke, Heiner Koch berlini érsek, valamint Franz-Josef Bode osnabrücki, Wolfgang Ipolt görlitzi, és Peter Kohlgraf mainzi püspökök) mondta ki egy csütörtökön orvos- és teológus szakértőkkel folytatott megbeszélés után. A fórum a vasárnap kezdődött és várhatóan két éven át tartó reformtárgyalás-sorozat, vagyis a német "szinódusi út" egyik első rendezvénye volt.


A püspöki bizottság egyelőre nyitva hagyta azt a kérdést, hogy a homoszexualitás normalitásának elismerésével szükséges-e újragondolni a homoszexualitásukat kiélőkkel szembeni egyházi tiltások beszüntetését is. Koch érsek és Bode püspök itt konkrétan a homoszexuális együttélésben lévők áldoztatástól való eltiltását említették, mint újragondolandó [egyébként nem a nemzeti egyházakra tartozó] kérdést.

"


Kérdéseim:

Istennek van igaza, vagy a német püspöki karnak?

A döntésben részt vevő német püspökök érintettek (bu-zik)?

Vatikánban vajon mikor mondják ki a homoszexuális bíborosok, hogy a szodómia az "normális dolog"?



2019. dec. 8. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt: én azért elolvasnám az eredeti német nyelvű nyilatkozatot. És nem egy német bulvár hírportálról, hanem a Német Katolikus Egyház hivatalos hírközléséből.

Másrészt: valóban a jelenlegi német egyházi vezetésben vannak eléggé szabadelvűen gondolkodók, de amúgy emellett meg vannak kiváló püspökeik is.

2019. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:

A német cikk:


[link]


"

Expertentreffen der Familienkommission der Deutschen Bischofskonferenz

Bischöfe mit Wissenschaftlern einig: Homosexualität ist etwas Normales

"

2019. dec. 8. 10:39
 3/73 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
82%

ha Papa jovahagyja vagy kijeletni akkor az ugy is van,

helyileg pedig szinten elfogadhatnak barmit

2019. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
44%
Nekem már csak az a kérdésem, hogy te mikor coming outolsz? Úgy látszik, hogy neked minden kérdésed és válaszod a homoszexualitással foglalkozik, nagyon izgathat már téged a téma.
2019. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
0%
Ezek már nem katolikusok.
2019. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 szp72 ***** válasza:
39%

A hivatalos katolikus tanítás szerint, vagyis a Katolikus Katekizmus szerint a homoszexualitás önmagában rendetlen és bűnös cselekedet. A német püspöki kar, ha igazak a hírek, akkor tényleg botrányosan külön utakon jár. Nem tudom mi lesz ennek a vége.


Mivel ez a tanítás úgy tudom nincs kimondva dogmaként, vagyis abszolút biztos igazságként, gondolom a német püspökök ezért merészelnek egyáltalán ezzel szembehelyezkedni. Ha ezt tovább folytatják, akkor módosítás pártolói és ellenzői között kitör egy vita, egy hitvita, amit vagy a pápa, vagy az általa összehívott zsinat eldönt. A döntés után a vesztesek vagy felülbírálják korábbi álláspontjukat vagy beáll az egyházszakadás. Ez a menet ha egy fontos kérdésben nincs egység a püspökök között.


Megmondom őszintén, ha egy egyetemes zsinat kimondaná, hogy a homoszexualitás normális állapot alighanem kitérnék a hitemből, annyira sokkolna. A homoszexualitás elutasítása azonban elég régre visszamenő hagyomány, úgy hogy erre nem igen látok esélyt.

2019. dec. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

OFF

"Nekem már csak az a kérdésem, hogy te mikor coming outolsz?"-kérded.

Rossz hírem van, erre nem fog sor kerülni, én ugyanis homoszexualitással nem vagyok kísérthető, ez útálatos előttem.


ON

A Vatikánban ellenben most izgalmas csata van, a sok meleg bíboros coming out-ol (egyelőre többnyire csak egymásnak), két homoszexuális bíboros idén már megbukott (McCarrick pápai tanácsadó lemondott, Pell pénzügyminiszter börtönben kisfiúk megerőszakolása miatt), most a német püspöki karon a sor, hogy bevallják: érintettként sugallták ezt a "normális dolog" akciót, vagy kívülről szemlélve sötétedett el a szívük (véleményem szerint aligha), hogy így értelmezzék ezt a bűnt.

Hovatovább a gyilkosság, vagy a lopás is "normális dolog" lesz?

Vagy a 9-12 éves fiúgyermek-szerető tartás a papok között (mint anno a római szenátorok között volt a birodalom végnapjaiban)? "Volt, és nincs, noha van"?


Valaki írta, hogy a katolikus egyházon belül megy a propaganda egy ideje, hogy meleg katolikusok mennyire szeretik egymást, és negédes-romantikus kapcsolatban élnek, bla-bla, és hogy ez mekkora érték, nem kell megvetni, kirekeszteni, gyűlölni őket, stb. Azt is írta, hogy ezt ne higgyük el, ez propaganda csak.

Lám, a német püspöki kar már bevette ezt a propagandát (vagy ők terjesztik eleitől fogva).


Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy ez bűn, örülök, hogy vannak még normális emberek.


Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e ebből egyházszakadás? Személyes véleményem szerint nem lesz, elmennek, ameddig lehet, a fal előtt pedig visszafordulnak, és a színfalak mögött támogatják tovább a meleglobbi ügyeit.


Egy ige zárásul:


Rómaiakhoz írt levél:

"balgatag szívök megsötétedett...adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;

adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27

Hasonlóképpen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

28

És amiképpen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképpen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

"

2019. dec. 8. 21:10
 8/73 A kérdező kommentje:

"ha Papa jovahagyja vagy kijeletni akkor az ugy is van"

Ez egy ilyen ezoterikus vallás, ahol Isten Igéje már nem is mérőzsinór, vagy igazodási pont? Csak a Papa számít?


"helyileg pedig szinten elfogadhatnak barmit"

Legfeljebb egyházszakadás lesz? Ha a Papa bedől a homokvárba, akkor is lesz egyházszakadás. Minden katolikus azért nem menne utána.

2019. dec. 8. 21:18
 9/73 imakommandós ***** válasza:
22%

Kedves szp72!

Szerintem ez miatt ne térj ki a hitedből.

Ha az egész világ azt mondaná valami rosszra, hogy az normális, neked akkor se kell a hitedet eldobni, kivéve ha az eddig csak a földi dolgokra irányult. Úgy értem a szíved ne földhöz kötött legyen, ne egy egyházhoz ragaszkodjon hanem a mennyhez és az igazsághoz. Egyébként jó volt olvasni, hogy egyértelműen és őszintén válaszoltál.

2019. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
59%
Örvendetes, hogy végre elindult valami ezen a téren pozitív irányba. Imádkozni fogok azért, hogy más országok püspökeinek szívét is nyissa meg a Szentlélek, hogy töröljék el ezeket a középkorból visszamaradt, a mai világban élhetetlen erkölcsi szabályokat.
2019. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!