Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az hogy a Biblia...

Mit jelent az hogy a Biblia Istentől ihletett?

Figyelt kérdés
Olyasmit hogy emberek írták de Isten vezérelte őket? Ez azt jelenti hogy lehetnek benne hibák? Egyáltalán nevezhető így Isten szavának?

2019. dec. 12. 10:11
1 2 3 4
 21/31 KZitus ***** válasza:
0%

#18

Ismerd meg Istent, a Teremtődet a Bibliából, és az összes kérdésedre amit feltettél választ kapsz Tőle, nem tőlem a tökéletlen embertől. Én már megtettem, helyetted nem tudom megtenni.

Ha megfogadod Isten tanácsát amit a Példabeszédek 2:1:7-verseiben és a Zsoltárok 1:1-3 verseiben ad,akkormegérted mit jelentaz, hogy "a teljes írás Istentől ihletett" De ameddig nincsen ilyen ismereted Istenről, ne lázadj ellene!

2019. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon mi Isten véleménye arról, hogy a szerzők a pogány mitolológiában merítettek - pl. a zsoltarok könyvében vagy a teremtés könyvében?"

Azt ugye tudjuk, hogy ez rendesen meg van cáfolva. Azért, mert ti ehhez ragaszkodtok, még nem igaz, és nem kell rá válaszolnunk.


"Ésaiás és Jeremiás pontarlanul, és tévesen jövendölt más népekről."

Ez sem igaz


"A Tóra törvényei miért nem egy erkölcsös Isten nézeteit tükrözik?"

Tehát a bűnös büntetés nélkül hagyása az erkölcsös? Furcsa...


" Egy Istentől származö törvényben nem kellett volna a haladóbb eszméknek megjelenniük, hogy pl. a házasságtörő nőket barbarság megkövezni?"

Bibliai nyolc szövetség, ajánlott olvasmány


"a Föld oszlopokon áll"

Nem kell professzornak lenni, hogy a szövegkörnyezetből egyből belássuk, hogy a szárazföldről van szó, főleg, mikor a tengerek határaiként említi... Az oszlopokat ma kontinentális talapzatoknak nevezik.


"Miért viselkedik Isten tipikus gyarló emberi módon sokszor a Bibliában? Pl. féltékeny, bosszúálló, haragtartó."

Kb. minden nap elmagyarázzuk... Ne kérdezzétek meg minden nap, mert nem kis téma, nem fogunk mindig belemenni. Nem tudtok olvasni, vagy miért kérdezitek minden nap?:)


"A fentiekből kiderül: a Biblia NEM Isten szava."

Nagyon nem derül ki:) Sőt. A Bibliát olvasva és a világot értelmesen megfigyelve kiderül, h Isten szava

2019. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

#32%-os


Majd erre nemsokára reagalok.

2019. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A tiédre is Kzitus
2019. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"a világot értelmesen megfigyelve"

A 32%-os ember esetén az "értelmes" szó értelmezhetetlen.

Idáig még értelmes megnyilvánulása ezen a fórumon nem volt - ami elég nagy szó, mivel az ezret meghaladhatja az írásainak a száma.

Igazi, valódi troll.

Gyakorlatilag 99.7% hatékonysággal dolgozik.

2019. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell professzornak lenni, hogy a szövegkörnyezetből egyből belássuk, hogy a szárazföldről van szó, főleg, mikor a tengerek határaiként említi... Az oszlopokat ma kontinentális talapzatoknak nevezik."

Mondjuk ahhoz sem kell annak lenni hogy feltűnjön, hogy a kontinentális talapzat és egy oszlop között semmilyen párhuzam nincsen. A kontinentális talapzat pl nem támaszt alá semmit, stb.

De még csak tengeri határvonalként sem igaz. Szóval elég tudatlan volt a témában aki ilyesmivel próbálta kimagyarázni ezt a bibliai tévedést.


"Kb. minden nap elmagyarázzuk..."

Helyesebben minden nap úgy teszel, mintha te mindent tudnál, mindent megmagyaráznál, mindent bizonyítanál/cáfolnál. De azon kívül hogy ezt vég nélkül mantrázod, mintha csak önmagadat próbálnád győzködni, valójában senki nem látott még tőled se bizonyítást, se magyarázatot semmire.

2019. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#17 " "Mit jelent az hogy a Biblia Istentől ihletett?"


Vedd úgy, h Isten diktálta, az ember meg szóról szóra leírta"


ez a #3 válasz, te írtad. az ihletés nem szóról szóra leírást jelent. nem lehet "úgy venni". vagy ihlette vagy diktálta, a kettő kizárja egymást.



" "miért csak annak a kornak az embereinek írta, amikor a biblia (elvileg) íródott?"


Pedig ez egy egyszerű kérdés, erre sem jöttél rá?"


nem, nem jöttem rá. ha a biblia kortalan, tehát a mai modern társadalomra is vonatkozik (márpedig a vallásos emberek szeretik ezt állítani, különben a vallásnak nem lenne létjogosultsága), akkor jogosan merül fel a kérdés. válaszolni is hajlandó lennél a bunkózás után?

2019. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
88%

32%-os!



Hoztad azt a színvonalat, amit akkor szoktál, amikor az evolúcióról szállsz velem vitába. Én meg hozom azt, amit szoktam, amikor évekre alapozom azt, amit álltok. Reagálok a felvetéseidre, de NEM MIATTAD, hanem azok miatt, akiket érdekel a téma. Az érveimet pontokba szedem össze.


1. Nem természettudományról beszéltem, hanem bibliatudományról, amelyet az ELTE-n is oktatnak. Lásd a részleteket "bibliatudományi képzés" alatt itt:


[link]


A szakértőkön nem nagyon van mit megválogatni. Egy képzetlen Jehova tanúja, aki ragaszkodik a Szentírás hagyományos szerzőségéhez nem szakértő, de számomra egy földön vergődő hitgyülis sem az. Ellenben Bart. D. Ehrman professzor, aki Észak-Karolinai egyetemen tanít (vagy tanított), már szakértő:


[link]


A Biblia hagyományos szerzőségéhez már csak a keresztény-fundamentalisták ragaszkodnak, egy modern katolikus vagy protestáns kutató már nem.


2. Elhiszem, hogy nehezedre esik beismerni, hogy a bibliai szerzők a pogány mítoszokból is merítettek, csak hát a kutatás másként fest. Az apologia kutatóközpont honlapján olvashatsz Szalai András keresztény valláskutató egyik cikkéről, amelynek címe: "A Genezis műfaji elemzése", ahol elmondja, hogy a szövegnek mitologikus nyelvezete van:


[link]


Az apologia.hu-t nem tudod elfogultsággal vádolni, hiszen egy keresztény hitvédelmi honlap.


Továbbá kifejezetten az ilyen embereknek, mint amilyen te vagy, ajánlom ezt:


[link]


3. De, igaz. Izajás könyvében arról olvashatunk, hogy Babilont a médek fogják megdönteni. Ez pontatlan jóslat volt. I.e. 539-ben ugyanis önálló Méd Birodalom már nem létezett, az ugyanis be volt olvadva a Perzsa Birodalomba. Továbbá Ezekiel próféta jóslata szerint (i.e. 6. század?) Egyiptom 40 évig pusztaság lesz. Ez nem teljesült. Egyiptom a Közel-Keleten meghatározó nagyhatalom volt. Az igaz, hogy Nagy Sándor hódítása után a ptolemaida-dinasztia uralma alá került, de soha nem volt 40 évig pusztaság, én legalábbis erről nem tudok. Ha te igen, bizonyítsd be.


4. "És lesz, hogy a ki fut a rettegésnek szavától, verembe esik, és a ki kijő a veremből, megfogatik a tőrben, mert az egek csatornái megnyílnak, és megrendülnek a FÖLD OSZLOPAI." (Iz 24,18)


Nekem úgy tűnik, itt a bolygóról beszél... Ehhez hasonló tévedés az is, hogy a kígyó port eszik, vagy hogy a Hold világító test.


5. Tehát nincs válasz arra, hogy Isten miért bosszúálló, féltékeny, haragtartó (vö. Ám 8,2). Ez nekem nem egy bölcs Isten leírásának tűnik, hanem olyannak, amilyennek a zsidók képzelték el.


Ha tényleg köze van Istennek a Bibliához, alaposan le kell hámozni róla az a szerzők képzelgéseit...

2019. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Kzitus!


Én nem Isten nevéről beszélek.


A "Jehova" név - mint már többször kifejtettük - egy téves műszó, amit egy zsidó rabbi soha az életben nem használt az elmúlt 2500 éve, amióta a Tóra létezik. Továbbá az Újszövetségben a Tetragrammaton (JHVH) soha nem is volt benne. Ott ti hamisítjátok meg a Bibliát, hogy a küriosz, theosz szavakat lecserélitek, ott is, ahol nincs is ószövetségi idézet.


Én arról beszéltem, hogy a Bibliában kisebb-nagyobb módosítások vannak, és innentől megszűnik Isten tökéletes szava lenni (mint fentebb láttuk, amúgy sem az...)


Az alábbi honlapon - amelyet egy 20 évet a hitgyüliben töltő ex-keresztény szerkesztett - olvasható az előbb említett Brat Ehrman újszövetségi bibliatudós előadásából néhány részlet, ahol arról a Biblia szövegének az eltéréseiről beszél:


[link]

2019. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 KZitus ***** válasza:
0%

#29

"Én nem Isten nevéről beszélek." - Én sem erről írtam a 21-es hozzászólásomban. Nemvetted észre?

Csakismételnitudom amit ott írtam: Először ismerd meg a Teremtődet, utána írjál véleményt róla.

Miért? pl. ezért:

Jób 9:4 "Ő(Isten) bölcs és nagy erejű. Ki szegülhetne szembe vele sértetlenül?"

Példabeszédek 14:16 " A bölcs óvatos, és elfordul a gonoszságtól, az ostoba viszont vakmerő és elbizakodott."

Példabeszédek 1:20–22 "Az igazi bölcsesség az utcán kiált, a köztereken hallatja hangját. A forgalmas utcasarkokon kiált. Így szól a városkapuk bejáratánál: „Meddig akartok még tapasztalatlanok lenni, ti tapasztalatlanok? Meddig találtok örömet a gúnyolódásban, ti gúnyolódók?

És meddig gyűlölitek a tudást, ti ostobák?"

Példabeszédek 8:5–12 "Ti tapasztalatlanok, legyetek éles eszűek! Ti ostobák, szerezzetek értelmes szívet! Figyeljetek, mert fontos dolgokat mondok, és igazat szólnak ajkaim. Mert a szám az igazságot szólja halkan, és a gonoszság utálatos ajkaimnak. Minden szavam igazságos, nem mondok semmit sem, ami megtévesztő vagy hamis. Szavaimat egyenes beszédnek tartja a tisztán látó, és igaznak az, aki rátalált az ismeretre. A fegyelmezésemet fogadjátok el, ne az ezüstöt, az ismeretet, és ne a színaranyat. Mert jobb a bölcsesség a koralloknál, és semmi olyasmihez sem fogható, amire valaki vágyhat. Én, a bölcsesség, együtt lakom az eszességgel, és rátaláltam az ismeretre és a gondolkodóképességre."

Ez csak néhány ok amiért meg kellene ismerni Istent mielőtt véleményt formálunk róla. A teremtéséból is sok mindent megtudhatunk róla, de a Szavában, emelyet nekünk embereknek íratott le, minden fontos dolgot megtudhatunk, amit Ő fontosnak tartott tudatni velünk.

2019. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!