Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mért nem említi a...

A Biblia mért nem említi a maszturbálást?

Figyelt kérdés
Nagyon sok gyülekezet és egyház ezt bűnnek tartja, pedig a valóság az, hogy ez sehol sem szerepel a Bibliában. Ez azért van, mert annyira természetes dolog volt és mindenki csinálta, tehát meg sem kellett említeni? Vagy épp ellenkezőleg, mindenki annyira elítélte, hogy le sem kellet írni, mert mindenki bűnnek kezelte? Azt meg nem tudom elképzelni, hogy az akkori emberek nem tudtak róla.
2019. dec. 16. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Ha isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, rövidebbre teremtette volna a kezünket. :)
2019. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg még nem létezett akkoriban ez a szó, viszont másként azért szerepel benne, ha alig pár helyen is.
2019. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Említi. Legalább is a magyarázók szerint Onán története erről szól.
2019. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
Amiért a Harry Potterben sincs megemlítve.
2019. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Ha még a spontán ejakuláció is bűn akkor nyilván a recsi is.
2019. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2 Nem magára a szóra vagyok kíváncsi, viszont másként se szerepel benne. Én már végigolvastam és utalás sincs rá sehol


#3 Onánnak nem a maszturbáció és nem is a földre élvezés volt a bűne, hanem hogy gyereket kellett volna csinálnia a testvérének, de ő inkább csak szexelt egy jót a testvére feleségével.


#4 nem értem hogy jön ide a Harry Potter.


#5 A spontán ejakuláció mért lenne bűn?

2019. dec. 16. 18:27
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

#6

A biblia szerint az, ahogy a szexualitás minden megnyilvánulása.

2019. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

#6

Onan esetét azért sorolják ide, mert a sógori kötelesség elmulasztása nem jár halálbüntetéssel.

"Ezért elveszítette őt az Úr, mivel utálatos dolgot cselekedett."

Az utálatos dolog itt ezért inkább a mag földre ontása volt. Egyébként más eset is van a Bibliában, ahol nem teljesítik a sógori kötelességet, ott nem szerepel ilyen súlyos büntetés.


Meg talán Pál apostol utal rá, bár tényleg nem egyértelműen.


Amúgy ha spontán jön, azt nem tekintik bűnnek, nem értem miről beszél másik hozzászóló...

2019. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7 Ezt te hallottad valakitől vagy olvastad a Bibliában? a Biblia említi a spontán magömlést úgy, mint egy természetes dolog. Hogy lehetne egy olyan valami bűn, amire semmi befolyásod sincsen?


#8 Az, hogy utálatos dolgot cselekedett az nem konkrét utalás, utalhat arra is, hogy a földre csinálta meg arra is, hogy nem akart gyereket. A sógori kötelezettség elmulasztása tényleg nem bűn, de ő lefeküdt a nővel is, ami házasságtörés, ami már halálos bűn.

Tudom, hogy vannak rá itt-ott utalások, de nekem az a furcsa, hogy konkrétan nincs leírva. Részletes leírások vannak a homoszexualitásról, meg arról, ha nőnek megjön, akkor mennyi ideig nem szabad vele lefeküdni stb., de erről sehol semmi.

2019. dec. 16. 19:05
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

#9

Igen, tényleg nem egyértelmű, de ennél jobb magyarázatot még nem találtam rá.

Ha nagyon profán akarnék lenni, azt mondanám, hogy a Szentírás könyveit a férfiak írták (Judit könyvében nem vagyok biztos), akik bizony hozzánk hasonló bűnös emberek voltak. Ha házasságot nem is törtek (mert halál járt érte), attól még nekik is lehettek másféle bűneik.

2019. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!