Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy csak annak létezik Isten, aki hisz benne?

Figyelt kérdés

Mert a hite teremti meg benne az Istent. I. nem olyan, mint pl a Hold, hogy akkor is van, ha nem hiszünk benne.

Én nem hiszek Istenben, ezért nekem nincs. De folyton-folyvást rám akarják erőltetni. Pedig csak gondolkodni kéne kicsit. Á, mindegy, nem is fontos válaszolni.



2019. dec. 25. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Vagy van, vagy nincs. Ez az igazság. Isten létezése nem szubjektív kérdés, ha komolyan vesszük.
2019. dec. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Túl sokan túl könnyen és jól élnek ebből, az emberek meg hiszèkenyek és hajlandóak szektàknak fizetni is. Úgy hogy sokaknak érdekük, hogy ez soha ne derüljön ki. Van olyan szekta hazánkban, ahol a tagok fizetésüknek tizedét befizetik minden hónapban. Ezeknek cèljuk szerinted, hogy kiderüljön, hogy semmi ilyesmi nem létezik? Sok embernek meg kell ez a mese, hogy higvyenek benne. Akkor ez kb. Soha nem fog kiderülni.
2019. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
*higgyenek
2019. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Értem, és nem erőltetem.

Hogy nem hiszed el, attól még létezik.

2019. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha lenne egy tudomànyos alátámasztása a dolognak, vagy bizonyíték annak hinnèk.
2019. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Vannak bizonyitékok. Azonban akik nem úgy gondolkodnak erről azoknak semmilyen bizonyiték nem elfogadható.
2019. dec. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tőlem mindenki zöldet kapott, kap. De nekem az nem bizonyíték, hogy márpedig van Isten, tessék benne hinni!
2019. dec. 26. 10:42
 8/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 sorolni lehetne "bizonyitekokat" de ezek teologiai, filozifia, hitbeli bizonyitekok


De te ezzel tenned egyenlove: "márpedig van Isten, tessék benne hinni!"

vagyis mindegy mennyire hosszas mennyire kiter mindenre, mennyire erinti a tapasztalhatot (materialis tudomanyos vilagkep)


Ha pedig kezelfoghato (tapasztalahato) lenne az hogy lehetne Isten? Hiszen az igazi materialistak kizarjak ezt, meghozza az Anyagot es Fizikai Torvenyeket is kizarjak mint barmilyen Isten

vagyis a megvaltoztathatatlan dolgoknak sem tulajdonitanak ilyent foglami szinten is tehat Anyagkent, termeszetitorvenyekkent megnevezve sem gondolnak ra mint Istenre


vagyis rejtetten vagy inkabb nyiltan arra utalnak hogy az Anyag teljesen legyozheto es uralhato vagyis csak fejlettseg, tudas, tudomany kerdese es a TermeszetiTorvenyek is megvaltoztathatoak


ha nem akkor pedig? pusztan vannak de semmi misztikus nincs bennuk se ha oroktol vannak se ha adott ido ota


mig hivoi Istenben van misztikussag hiszen Szemelyes, es Teremto es Mindenhato stb.


Tehat valoban nem "csak" Anyag vagy (T.)Torveny

2019. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én anyádat nem ismerem, tehát ő nem létezik. Mert én azt mondtam. 😀😀😀😀😀
2019. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 pelgrim ***** válasza:
59%

„Miért nem értik meg az emberek, hogy csak annak létezik Isten, aki hisz benne?”


Miért nem érted meg, hogy Isten léte nem te hitedtől függ ?

Ezek szerint te hiszel a hit teremtő erejében, de azt nem hiszed hogy ez a termtő erő az amit a hívők Istennek neveznek.

A hit magában véve nem a teremtő erő, de a hit, helyesebben a biztos tudat bizalommal párosan az, ami a teremtő erőt vagy a legfensőbb törvényt munkába állítja.

2019. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!