Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szülhetett bűnmentesen...

Hogyan szülhetett bűnmentesen Mária, ha eleve hazudniuk kellett Józseffel együtt a gyerek fogantatásáról?

Figyelt kérdés
A zsidó törvények és a 10 parancsolat szerint is bűnösek voltak.

2019. dec. 28. 12:24
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem az eddigi linkeket sem olvastad el. Miért fáradnék akkor, hogy keressek neked hivatkozásokat egy olyan témában, amiről a szakértők között konszenzus van?


Keress rá magad, de nem a blogok között, és ömlenek a találatok (angol nyelven mindeképpen).

2021. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Rendben, tehát egyet se tudsz.
2021. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nehezed értesz. Kerestem neked egy olyat, ami nagyon-nagyon részletesen elmagyarázza a szűzi fogantatás és a szűznek maradás mítoszának eredetét.

[link]


Ezt a könyvet is jó szívvel ajánlhatom, Carrier is hivatkozik rá, sok (értelmes) reakciót is olvashatsz pl. a katolikus egyház részéről az interneten: Raymond E. Brown: The Birth of the Messiah - A Commentary on the Infancy Narratives in the Gospels of Matthew and Luke ( [link]

2021. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"de nem a blogok között"

Te is egy blogot linkeltél, szóval nem rágom magam át az angol szövegen.


A másik ajánlott könyvet pedig nem veszem meg 40$-ért, ha nem gond.


Ráadásul azt írtad, hogy szakértők között konszenzus van. Ez pedig nyilván nem igaz. Legfeljebb van néhány "szakértő" aki így szeretné értelmezni.

2021. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te kinek a blogját linkelted be, én Richar Carrierét, aki egy igen nagy tudással rendelkező, ma is élő, széles körben elismert bibliakutató.


Az ajánlott könyvet természetesen nem kell megvásárolnod, tévedés volt ajánlanom neked. De nem csak hozzád szól amit ide írok, hátha valaki még olvassa ezt és érdeklődik a téma iránt.


Két profi bibliakutatót is írtam neked, de neked egyik sem jó. Ha jól értelek, az első azért nem, mert blogot is ír. A második meg azért, mert nem akarod megvenni a könyvét.


Ha utánanéztél volna egy picit is, egyáltalán kik ezek az emberek, nem így válaszoltál volna.


Ne haragudj, de most tényleg eléggé úgy érzem, hogy nincs értelme válaszolni neked, mert mintha képtelen volnál az őszinte kommunikációra.

2021. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!