Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyiket tartod jobbnak, és...

Melyiket tartod jobbnak, és miért: hinduizmus vagy kereszténység?

Figyelt kérdés
2019. dec. 28. 20:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Tévedés. Jézus más akkor elvetette a kereszténységet, mint amilyennek most látszik amikor még létre sem jött."


Te vagy az, aki téved. Jézus világos világossá tette, hogy Egyházat alapít, és ezen az Egyházon a pokol kapui sem fognam diadalt venni (vö. Mt 16,18). Ugyanakkor Jézus azt is világossá tette, hogy hamis próféták fognak megjelenni, akik el akarják majd hitetni az embereket (vö. Mt 24. Fej.) Ezek a hamis próféták ti vagytok, meg a többi felekezet, ami William Miller adventista eretnek mozgalmából keletkezett. Az Egyház ellenben 2000 éve áll, pedig sokan akarták elpusztítatni.


Nézd Living, én csodálkozom egyébként rajta, hogy lassan 10 éve itt tengeted minden napodat, noha tudod, hogy senki nem ért veled egyet. A (tév)tanításaisat már mindenki kívülről ismeri, folyamatosan le vagy pontozva. Állítólag Jehova tanúi nem maradnak ott, ahol nem látják szívesen őket, főled ezt nem látom. Persze jogod van itt lenni, csak éppenséggel olyan negatív reklámot csináltál a Tanúknak a szélsőséges megnyilvánulásaiddal, amire talán egy kritikai oldal sem volt képes.


Jóból mondom, hogy ideje lenne visszavonulnod ebből a rovatból, és más, vallástól független rovatokba írogatni, pl. ételek-italokba. Persze dekkolhatsz még itt pár évet, és garantált, hogy GYIK celeb leszel. Ezt akarod? Te tudod... Na szevasz.

2019. dec. 29. 01:58
 12/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Minden nagy igaz vilagvallast legjobbnak(!) tartok.


Kerdesrol annyit es elozorol hogy mindegyiket nagyon jol ki lehet forgatni stb. (ezert tarhatjak sokan legrosszabbnak is)

2019. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az Újvilág fordítás használja a nem része a világnak kifejezést, minden más fordítás a nem e világból való. A különbségre a Tanú által idézett szakasz világítana rá, ha nem torzítanák el:


14Átadtam nekik tanításodat, de a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való. 15Nem azt kérem tőled, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy óvd meg őket a gonosztól. 16Hiszen nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való. 17Szenteld meg őket az igazságban, mert hiszen a tanításod igazság. 18Amint te a világba küldtél, úgy küldöm én is őket a világba. 19Értük szentelem magamat, hogy ők is szentek legyenek az igazságban.

2019. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A nem tartozik ehhez a világhoz ellenben azt sugallja, hogy ki vannak véve a világból. Hiszen nem tartoznak hozzá.
2019. dec. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kereszténység.
2019. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény azt jelenti, krisztusi. A krisztusi élet követése. Jézus istent követte, a létezés folyamát, amin haladunk mi mind, legyen az egy fény, egy proton, egy molekula, egy kavics, egy fűszáll, egy állat, egy ember, egy angyal, egy fénylén, egy tökéletes létező... A létezésben lévőek a létezés egységét követik, törekednek a jóra, önmegvalósításra. Jezus a szinmbóluma ennek, hisza bölcsessége túlmutat a mai legbölcsebb ember bölcsességén is( ráadásul sokkal).

Jézus is azt mondta, hogy addig jön szembe mindaz, ami hiányosság, míg be nem telítődik.

Szóval mondhatni, a hinduizmus a kereszténységnek egy része.

Vagy mit gondoltatok, amikor a biblia írja, hogy mindenki tökéletességgé fog változni, akkor csak úgy oda, arra a szintre alakul? Ha így lenne, miért térne el bárki istentől? Miért lenne a létezés játéka?

A hinduizmus is azt mondja, hogy a reainkarnációk végén már olyan szinten leszünk, ahol nem kell a játék illúziója, a játékról való tudással kell majd tovább fejlődjünk.

De ahogy ez is egy lényegtelen része a létezésnek, számunkra felesleges adat, ugyanúgy a kereszténységben is teljesen felesleges. A biblia is csilliószor leírja hogy törekedjünk arra, hogy tisztítsuk meg elménket, nézeteinket, néha lássunk egy tisztább nézőpontot, és ebből láthassuk, hogy mivel is érdemes foglalkozzunk, mi az, ami igazán számít, ami ad hozzánk akárhogyan.

Mindkettő.., az össssszes vallás ugyanazt tanítja.., hisz az egyetlen legnagyobb létezőben léteznek ezek mind, sőt ebben egy végtelen apró skálában, az emberek elméjében.., hogy legyen tökéletesség.


Szóval mivel nekem már nem kellenek ilyen aspektusok, így az aspektusmentes kereszténységet választom.

2019. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!