Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ". Békességet szerzek ÉS...

". Békességet szerzek ÉS GONOSZT TEREMTEK" - Ézsaiás :45:7-ki teremti a gonoszt?!

Figyelt kérdés

"... én vagyok az Úr és több nincsen!

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek ÉS GONOSZT TEREMTEK; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"



2019. dec. 29. 10:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mindenkit lenulláznak?
2019. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%

"Az Újszövetség már úgy mutatja be Istent, mint akitől semmi rossz nem származik."

Mondani azt lehet.

De a világunkban az égvilágon mindent ő teremtett. A gonoszt és a gonoszságot is. A gonoszság lehetőségét is, és a gonoszra való hajlamot is.

Ezen kívül ő is bőven tett olyanokat, amelyeket nehéz másképp értékelni, úgyhogy még példát is mutatott.

De olyan is volt, hogy közvetlen parancsot adott rá: pl. népirtásra is.

Ez van... lehet mellébeszélni, ha ez nem tetszik, de akkor is így van.

2019. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

Nem mellé beszélés. Nem igy van.


A rosszat maga az ember hozta be az életébe azzal, hogy olyan dolgok felett is maga akart dönteni, ami kizárólag Isten hatáskörébe tartozik. Emberként nem is tudja azt helyesen kivitelezni.

Isten csak annyi "szabadságot" adott az embernek, amit kényelmesen elvisel, és élvezheti az életét, más terhet nem akart az emberre tenni, más döntésekben.


Az ember elvette az Istentől ezt a jogot, és saját magának egy hatalmas terhet tett a nyakába, és nem is tudja sem megoldani, sem megszüntetni. az ember verődik ezen súly alatt, de semmiért nem ismerné ezt el, inkább Istent okolja érte.

Ez van

2019. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

"De a világunkban az égvilágon mindent ő teremtett"


Jogos. Végülis a Sátánt is ő teremtette. Hàt igen, vannak elvarrarlan szállak.

2019. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

"Végülis a Sátánt is ő teremtette."


Tévedés, nem annak teremtette ami lett később, és erről beszámol az irásaiban. Ádám sem volt mindig engedetlen lázadó, ahogy az az angyal sem, akit most Sátán az ördög néven ismerünk.

Ezért nincsenek elvarratlan szálak, csak emberi okoskodások.

2019. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ezért zavar, ha valláskárosultakkal beszélek.

Az angyalokat és az embert az isten teremtette olyanra, hogy bennük van a lázadás képessége, a lázadásra való hajlam és a motiváció is!

Ezek után min csodálkozik?

Hogy van közülük olyan, aki lázad?

Miért csodálkozik?


Ha ezekből csak egyet nem tesz beléjük, attól még tökéletesek lennének, de nem lázadnának.

2019. dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sajnállak,
2019. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért?

Azért, mert én képes vagyok gondolkodni, és értelmes következtetéseket levonni?

Nem mindig jó dolog ám az agyblokk, ami benned van. Sokszor okozhat komoly problémát.

2019. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Isten agyala volt a sátán aki fellázadt és a gonosz szerzője lett, Isten ellen fordult. És az első emberpárt Adámot és Évát (elnézést a darwinistáktól :) bűnra csábította ezzel lett az egész emberiség bűnös. Akkor és ott 6000 évvel ezelőtt Isten megigérte a megváltást, hogy ne keljen meghalnunk ha hiszünk. Ez a megváltó Jézus Krisztus. Durva, nem 4000 évvel késöbb minden pont úgy beteljesedett ahogy az le volt irva. Történelmi tény. A világ ura a gonosz de megigérte Isten, hogy legyőzi. Hát ha a megváltás beteljesült ez is be fog hidd el.😁😁
2020. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Teenagerként is megértettem szerintem egyszerű de eggyértelmü.😁
2020. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!