Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországban milyen...

A Mennyországban milyen értékrend van?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 03:00
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

1-2 kivétellel, ugyan az, mint nekünk embereknek.

Mivel egy angyal lázadt fel Édenben, az Isten szuverenitása iránti feddhetetlenség kérdése Isten égi teremtményeire is kiterjedt, és őket is érintette.

Nekik is vannak feladataik, amit Isten kér, azt nagy örömmel, és boldogan hajtják végre, Az emberekel ellentétben./tisztelet a kevés kivételnek./


Pál ezt irja Róluk:

(Héberek 1:14) 14 Hát nem szent szolgálatra rendelt szellemek ők mind,. . .

Az angyalok nem kötnek egymással házasságot, és nem hoznak létre magukhoz hasonló utódokat.

Miként a látható teremtésben, úgy a láthatatlan birodalomban, az angyalok között is vannak rangok és tisztségek.

A legkiemelkedőbb angyal mind erőben, mind hatalomban Mihály, az arkangyal

A szeráfok is igen nagy méltóságnak és kiváltságoknak örvendenek az angyalok között

Ami a kerubokat illeti, őket a Szentírás gyakrabban (kb. 90-szer) említi. Feladataik és kötelezettségeik leírása alapján nyilvánvalóan ők is különleges állást töltenek be az angyalok között

Van az angyali követek nagy sokasága. Ők a gondolatközlés eszközeiként szolgálnak Isten és az emberek között, de többet tesznek a puszta üzenetközvetítésnél. Mint a legfelségesebb Isten képviselői és megbízottjai az isteni szándék felelős végrehajtóiként is szolgálnak, legyen szó Isten népének a védelmezéséről és megszabadításáról, vagy a gonoszok elpusztításáról

Az Angyalok jól szervezettek, nincs megosztottság közöttük, mint az embereknél. A Biblia feltárja, hogy a Teremtő szándékával összhangban a szellembirodalomban szintén nagyfokú szervezettség uralkodik. Dániel próféta egy látomásban angyalok hatalmas seregét látta Isten égi udvarában: „Ezerszer ezren szolgáltak neki, és tízezerszer tízezren álltak előtte” (Dániel 7:9, 10). Gondolj csak bele, milyen szervezettségre van szükség, hogy ez a százmilliónál is több angyal végrehajtsa Isten parancsait, és segítsen Isten földi szolgáinak


Ők is alá vannak rendelve Isten törvényének és parancsolatainak. Még Sátán is, akinek bár engedélye van némi dolgokban, de korlátozott mértékben.

2019. dec. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mennyei xd
2019. dec. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

"S ha majd minden alá lesz neki vetve, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki mindent alávetett neki, hogy Isten legyen minden mindenben." (1Kor 15,28)

Szerintem az üdvözült állapotot ez írja le legszebben, hogy "Isten lesz a minden mindenben."

2019. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Isten határozza meg.
2019. dec. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

A mennyek országában minden a szeretetre épül! Vagyis az adásra, ez az értékrendje. Ott mindenki azon igyekszik, hogy hogyan tudja a másikat "megajándékozni".



A mennyországba pedig csak újjá születéssel lehet bejutni! Jn.3.3



"Az a világ, amely körülöttetek van, az nem az Én világom. Ennek a világnak fejedelme a Sátán, aki hazug és gyilkos volt kezdet óta! Az a világ, amely bennetek van, ha beengedtek Engem magatokba, akkor az Én világom, az Én országom! És annak, aki beenged Engem magába, annak a körülményeit is tudom úgy rendezni, hogy minden az ő javát szolgálja! "



"Az ilyeneket nemcsak meggyógyítom, nemcsak megbocsátom bűneiket. Ettől nem lennének jobbak. Az ilyeneket ÚJJÁ TEREMTEM! És ez a LÉNYEG! Az Én országomban nem olyanok vannak, akik bűnösök ugyan, csupán az Én jó szívem miatt megbocsátattak bűneik. Nem. Az Én országomban ÚJ TEREMTMÉNYEK vannak. ÚJJÁ SZÜLETETTEK!


Azokkal, akik a földi életükben bűnteleneknek gondolják magukat, azokkal azért nem tudok mit kezdeni, mert azok meg vannak elégedve önmagukkal, és egész életük abban merül ki, hogy mások is legyenek velük megelégedve. S ha azt tapasztalják, hogy ez nem megy, akkor szerintük mindenki rossz, csak éppen ők nem. Ezek vannak abban a Szentlélek elleni bűnben, melyre nincs bocsánat sem a földön, sem a másvilágon, s mivel igényük sincs az újjászületésre, hát ezért nem tudok velük mit kezdeni. Hiába szeretem őket, ez számukra nem boldogító, mert önzésük vakságában nem látnak rá arra, hogy hogyan tudnának másokat szolgálni.


Téged újjá tudlak teremteni. Ne félj hát! Mérhetetlen szeretetem által képes vagy békém és boldogságom befogadására. Örülj Nekem a jelenben! Ez sokkal hasznosabb, mint az, ha siránkozol múltbeli magadon! Én valóban örülök neked. És örülnek neked az ég angyalai is. Akiket te nem fogadtál el, azok örömmel fogadnak el téged, s ennek örülnöd kell. Ne félj hát! Nemcsak számon tartom hajad szálait, de szeretem mindazt, ami kapcsolatban van veled. A múltadat is szeretem, mert anélkül most nem szólhatnék így neked, s te nem vigasztalódhatnál szavaim által. Bízzál Bennem Jézusban! "

Jézus; A HANG - könyv 2173

2019. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Lényegi alapú.
2019. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Sátáni.
2019. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!