Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meg térek és hívő leszek...

Ha meg térek és hívő leszek akkor ezeket már nem csinálhatom?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom hitet adott nekem. Kezdek hinni és úgy érzem erre van szükségem. Nekem az imádkozás és az hogy hiszek istenbe üdítően hat rám. Viszont én szeretek bulizni, pasizni, ismerkedni és van mikor össze jön egy pasival kaland is. De ahogy élek az szerintem bűnnek számít. 19/L
2020. jan. 3. 21:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha megtérsz és hívő leszel, ezeket már NEM AKAROD csinálni.
2020. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Nincs a bulival, ismerkedéssel semmi baj. Ami probléma lehet, ha részegre iszod magad, vagy paráználkodsz, de ezek nélkül is érezheted jól magad és találhatsz kapcsolatokra.
2020. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
26%
Nyugodtan pasizz, bulizz, a többi hívő is ezt csinálja, csak nem reklámozzák. Utána meg majd meggyónysz, vagy imádkozol, és le is van rendezve a dolog.
2020. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
76%

ha a 3. válaszoló taktikáját választod, akkor a hited rossz ismereten alapul, és nem lesz áldás azon.

Azt pedig, hogy sokan "hivökként" igy élnek, annak meglesz a következménye, és mivel Istent nem lehet megcsúfolni, az ember learatja amit elvetett.


Egyébként pedig Hivőnek lenni, vagy keresztény életet élni, az nem ugyan az. Sátán és a démonai is hiszik, hogy van Isten, de rettegnek, mert pusztulás vár rájuk.


A "bulizással", más szóval a kikapcsolódással, semmi baj nincs, ha olyan környezetben, és társaságban zajlik, amik egyeznek Isten erkölcsre vonatkozó elveivel.

A "pasizás" az már nem tartozik ide. Ugyan is egy keresztény életet élő, az nem pasizik, hanem olyan komoly kapcsolatot keres, amiből házasság lesz, és ez egy örökre szóló kötelék a két ember között. Elvállni nem lehet minden oknál fogva, Jézus csak a házastársi hűtlenséget határozta meg, hogy a vétlen fél elválhat.


A "pasival való kaland"-ot Isten paráznaságnak tekinti. A szexuális életet, a nemi életet kizárólag a törvényes házasságban élőknek hozta létre, nem csak gyermeknemzés céljából.


Ha valóban komolyan szándékozol igy élni, akkor ezeket elkell hagynod. Nem lehet Isten asztaláról, és a démonok asztaláról is csemegézni.

2020. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
29%
Hú, megjelentek a szektások, vigyázz. Le akarnak csapni a friss húsra! :) :(
2020. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha lefekszek egy fiúval akkor a démonok örülnék? Isten pedig elitél? What??
2020. jan. 3. 22:28
 7/42 A kérdező kommentje:
Én nem értem hogy a szexuális vágyaimat miért nem élhetem meg. Istent ez miért zavarja? Ettől még normális ember vagyok. Tanulok, dolgozok egy kedves és odafigyelő embernek tartom magam. Az emberekkel mindig kedves vagyok alapból a személyiségem is nyugodt. Ha pedig oda kerül a sor akkor mehetek a levesbe mert élveztem a sexet több pasival is?
2020. jan. 3. 22:34
 8/42 anonim ***** válasza:
66%

Bezony.

Isten parancsait nem megérteni kell, hanem elfogadni és követni.

2020. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
61%

"a szexuális vágyaimat miért nem élhetem meg."


Ahogy fentebb irtam, a szexuális vágyaidat, a házasságban élheted meg.

Istent miért zavarja? Hát kedves, itt nem is Isten zavaráról beszélünk. Ő amikor megteremtett dolgokat, hozott egy törvényt, illetve alapelveket, amik az életet a helyes mederben tartja. A Gravitáció törvénye azért van, hogy a Földön ne lebegjél.

A nemi életet Isten olyan közegben engedélyezzi, amit házasságnak nevezett el. Ezt Ő hozta létre, amikor az első férfit és Nőt, összeadta. Nem mondta, és nem engedélyezi, hogy egy férfinak, vagy Nőnek Több partnerral lehet olyan kapcsolata, amit a házasságra hozott létre. Jézus kihangsúlyozta, hogy két ember lesz "egy test", vagy is a házasság egy férfi és egy Nő meghitt kapcsolatán alapul. Nem hárman, vagy tizen, hanem ketten lesznek egy pár.

A hűség fogalma mára már, nagyon kevesek életében jelent valamit. Ha nem vagyunk hűségesek egymáshoz, akkor Istenhez sem. A Társadalom pedig hanyatlásnak indul, nincs összetartás.



Egyébként pedig gondolj bele, az ember nem cipő, amit használat után eldobunk, és nem is törölköző, hogy mindenki beletörölközzön a testünkbe. Az erkölcsi tisztaság, becses kincs. Ebből csak egy van. S az mber annak tartogatja, aki igazán méltó arra, hogy ajándékba adjuk. Aki értéknek tekinti a társát, az nem használati tárgyként kezeli, amit lelehet cserélni.

2020. jan. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
55%
Szerinted bűn. Nyilván nem véletlen gondolod ezt. Ha meg nem, ne foglalkozz mások véleményével, akiknek semmiköze hozzá...
2020. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!