Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a teljes önátadás...

Mit jelent a teljes önátadás Istennek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 29. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Elfogadod a keresztény tanításokat és aszerint élsz , elfogadod Jézus Krisztust a megváltódnak és minimum naponta imádkozol Istenhez.


Illetve még jelentheti az egyházi hivatást (pl. pap)

2019. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Lemondaszba kritikus gondolkodásodról, és onnantól a vallási vezetők tanításait/szentírás-magyarázatait fogadod el, kételkedés nélkül.
2019. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Egyesülni is lehet Krisztussal.

Királyivá válik az a személy, aki Istennel egyesül. Akkor nagyon ügyel majd a szavaira, hiszen arra vágyik, nehogy meg kelljen szakítania titkos beszélgetését a Királlyal. Az ember akkor lesz a legnagyobb amikor a Mindenség Istenével beszélget. Én a fülébe szoktam suttogni és Ő felemelt engem.

Számomra az Ő akarata az én akaratom. Felajánlottam az életemet, hogy rajtam keresztül is vigye végbe csodálatos terveit a lelkek megmentésére. És elmondjam az embereknek, hogy Hozzá megyünk és benne fogunk lakni.

Számomra a teljes önátadás maga a szeretet amelyet iránta érzek amely kiárad általa azokra, akikkel találkozom.

2019. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Meg alázkodsz és betartod MINDEN parancsolatát ami a Héber iratokban van(Ószövetség) és alkalmazod úgy amint Jézus alkalmazta mindazt a Görög iratokban.

Ószövetségben a szabályok az Újszövetségben a kivitelezésük.

Mózes első 5 könyve erősen magába foglalja azokat.

Az aki azt mondja hogy nem fontos az Ószövetség azt meg kerüld el messzire mert nem érti akkor a dolgokat.(A templomtól a vallásoktól a kereszténységtől maradj távol mert mind csapda, de erre később úgyis rájössz ha keresed is az igazságot)

2019. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Síkosító helyett szentelt vízzel nedvesíted meg a vibrátort.
2019. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező!


Talán még annyit hozzátennék ehhez az önátadáshoz, hogy attól is függ a dolog, hogy milyen szektába kerülsz.


Én olyan gyülekezetbe jártam, ahol lehúztak a tizeddel. Persze a vallási vezetők nagyon rafináltan adták elő a mondókájukat. Nem készerítettek, de azt az érzést keltették bennem, hogy akkor vagyok jó keresztény, ha akkor is fizetem a tizedet, ha bajban vagyok. Naiv hívőként tehát abból a kis nyomorult pénzemből, ami akkor volt, is fizettem a tizedet, sőt még azt is elérték, hogy külön adakozzak.


Nem mondok felekezet nevet, egy neo-protestáns egyház volt, és elég szomorú dolog ez.

2019. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:
29%

Szia

Pál apostol ezt így fogalmazta meg: 2Korintusz 5:15

" És azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt."

Azt,hogy mit jelent "többé nem önmaguknak élni", nos Krisztus erre hívta el, és képezte ki a tanítványait.

pl.Máté 4:18–22

" Ahogy a Galileai-tenger partján ment, meglátott egy testvérpárt, Simont, akit Péternek hívnak, és a testvérét, Andrást, amint halászhálót eresztettek a tengerbe, ugyanis halászok voltak. Ezt mondta nekik: „Jöjjetek utánam, és emberek halászaivá teszlek titeket.” Azok rögtön otthagyták a hálóikat, és követték őt. És továbbmenve onnan meglátott egy másik testvérpárt is, Jakabot, Zebedeus fiát, és a testvérét, Jánost, akik a csónakban az apjukkal, Zebedeussal a hálóikat javítgatták. Elhívta őket, így azok is rögtön otthagyták a csónakot és az apjukat, és követték őt."

2019. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Benne van a kifejezésben, és Zitus emlitette is egy részét ennek.

Valamikor az Izraeliták voltak önátadott népe Istennek. Neki szentelték az életüket. Ez azt jelnetette, hogy mindenben úgy igyekeztek élni, vagy imádatot be,mutatni, ahogy Isten leiratta az elvárásait.

Ezt önként tették és esküvel erősitették meg.

(2Mózes 19:4–6) . . .. 5 Most azért, ha pontosan azt teszitek, amit mondok, és megtartjátok a szövetségemet, akkor bizony az összes nép közül titeket választalak az én különleges népemmé, ugyanis enyém az egész föld. 6 Papok királysága és szent nemzet lesztek, mely az enyém.« Mondd el ezeket az izraelitáknak.”


Személy szerint pedig:

Az önátadás azt jelzi, hogy az ember elkülönül egy szent célra. Amikor Krisztus által átadjuk magunkat Istennek, akkor azt az elhatározásunkat juttatjuk kifejezésre, hogy életünket a Bibliából megismerhető isteni akarat cselekvésének fogjuk szentelni.

Az a kellemes iga, amelyet Jézus ajánl, az Istennek való teljes önátadás, mely a mi együttérző, irgalmas, égi Atyánknak való szolgálat. Ehhez tartozik hozzá, hogy megkeresztelkedik az, aki átadja az életét Istennek, Jézus példája alapján.

Jézus, amikor alámerítkezett, nem kellett odaszánnia vagy odaszentelnie magát Istennek, hiszen ő már az Istennek odaszentelt nemzethez tartozott, és bűntelen lévén, megtérésre sem volt szüksége

Alámerítkezése azt szemléltette, hogy felajánlotta magát mennyei Atyja akaratának cselekvésére. E tekintetben Jézus az alámerítkezésével példát mutatott tanítványainak, hogy mi célból kell alámerítkezniük.

2019. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Azt jelenti a teljes önátadás, hogy Jézus valakinek a szívében az első és egyetlen! Tehát nincs második! Akinek a szívében nem így van jelen Jézus, annál nincs is jelen Jézus, mert Jézus az abszolút első!



"De meg kell mondanom, hogy azok, akik átadják magukat Nekem, ettől az elhatározásuktól még nem teszik lehetővé Számomra, hogy mindig Én beszéljek belőlük. Ez azért van így, mert a szavakkal kijelentett Nekem átadás, önmagában csupán szövegelés. Az adja át magát Nekem valóban, aki mindent el akar követni, hogy evangéliumaim által egyre jobban megismerje gondolataimat. E nélkül még a legjobb szándékú önátadás is csak időszakos fellángolás, mely ellobban, s utána sajnos, csalódnom kell az ilyen önátadóban.


Te sem ismerheted fel azt, hogy Én beszélek-e valakiből, ha nem foglalkozol sokat az evangéliumokkal. Ezt a szellemi munkát senki sem kerülheti el, ha komolyan tudni akarja, hogy Én ki vagyok, és mit akarok. A Szentírás többi részét evangéliumaim fényében kell értelmezni. De evangéliumaim értelmezése, csak evangéliumaim alapján értelmezhetők hitelesen, és nem a Szentírás többi részei alapján. "

Jézus; A HANG - könyv 371

2019. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!