Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusok szerint hova...

A reformátusok szerint hova kerülünk halálunk után?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az érdekelne, hogy a különféle keresztény egyházak halál utáni életről alkotott elképzelései közt milyen különbségek vannak.


Akárhogy olvasgatom a különféle egyházak írásait, hol ezt látom, hol azt ugyanazon felekezete tanításában, így mostanra eltévedtem, ki mit tanít.


Valaki össze tudná foglalni egy-két mondatban, melyik keresztény egyház mit vél a halál utáni sorsról?



2020. jan. 5. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a keresztény egyházak tanításai a halál utáni életről általában megeggyezik.De a legjobb ha te saját magad nézel utána a bibliában,mivel a keresztény embernek minden esetben meg kell vizsgálni a Biblia szerint, hogy az adott tanítás megeggyezik e a Bibliában mondottakkal vagy pedig nem.

Mert sok olyan tanítás van,ami nem eggyezik meg a Bibliában elhangzottakkal.

Ha érdekel a téma ide teszem a linket,de saját magad nézz utána a Bibliában,és ne fogadj el minden féle tanítást erre vonatkozólag. [link]

2020. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pdf-et!


Nem azért tettem ki a kérdést, mert én magam meg akarom találni az utamat (nem vagyok keresztény, hanem keleti filozófia-hívő), tehát én a lélekvándorlásban hiszek és számomra a Biblia nem mérvadó forrás, ennek ellenére tanulmányozom a különféle keresztény egyházakkal együtt, ezért érdekel a különféle egyházak álláspontja.

2020. jan. 5. 11:23
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Koporsóba.
2020. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A reformátusok nagyjából elfogadják az Egyház álláspontját, miszerint az ember lelke halálakor Krisztus elé kerül ítéletre, egyedül a halál utáni tisztulást vetik el.

Amiben jelentősen eltérnek az Egyháztól, az a kettős predesztináció tana, miszerint Isten egyeseket eleve üdvösségre, másokat elve kárhozatra rendelt.

2020. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Protestáns: Menny vagy pokol


Katolikus: Menny, pokol vagy tisztítótűz

2020. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, nem mindegyik protestánsnál egyezik ez meg, az evangélikusok pl. "elalszanak" a haál pillanatában, és Krisztus 2. eljövetelekor ítéltetnek Mennybe/pokolba.


Ha jól tudom.

2020. jan. 5. 15:09
 7/20 anonim ***** válasza:
Én református templomba járok.A református hit szerint is Krisztus második eljövetelekor lesz az utolsó ítélet és a feltámadás. Ebben a legtöbb nagyobb protestáns felekezet tudtommal egyetért.Az evangéliumokban, Pál leveleiben, és a Jelenések könyvében nagyon sok igehely van például erről.
2020. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez azért érdekes, mert én mikor református temetéseken voltam, ott úgy adta elő a pap, mintha egy mennyország-pokol formulában hinnének.


Legjobb lesz, ha személyensen a papokat is megkérdem, mert már nem tudok dűlőre jutni.

2020. jan. 5. 21:45
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Ez a baj a protestánsokkal: ahányan vannak, annyiféleképpen értelmezik a Bibliát. :) A katolikusoknál utána lehet nézni, hogy mi "a tanítás" - és akkor ahhoz viszonyítva lehet tudni, hogy melyik hívő, vagy akár pap tévedett vagy magyarázott bele valami olyasmit a dologba, ami csak a saját elképzelése, nem a hivatalos katolikus álláspont, stb.
2020. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#7

Nekem ez nagyon "halálalvásos" dolognak tűnik, amit tudtommal nem tanítanak a reformátusok.

2020. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!