Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Letértem az utamról (muszlim)...

Letértem az utamról (muszlim) van esélyem újra kezdeni?

Figyelt kérdés
kb 5-6 éve letértem az útról, de nem ittam alkoholt se semmi nagy bűnt nem tettem, csak nem imádkoztam és néha nem böjtöltem, nem rég észbe kaptam hogy én muszlim vagyok nem tehetek ilyet pokolra fogok jutni, kérlek hogy van lehetőségem újra kezdeni az életem? mindig is hittem istenben és tanaiban de egy bűnöm is a legsúlyosabb egyben hogy nem imádkoztam egyáltalán!! KÉRLEK SEGÍTS

2020. jan. 6. 19:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Korán (9: 27,102)

27. Isten megenyhül afelé: aki felé akar. Isten az Elnéző, az Irgalmas.

102. Mások beismerték bűneiket: a jó tetteket rossz tettekkel keverték. Isten talán megbocsát őnékik. Isten az Elnéző, az Irgalmas.


Ajánlom a Szent Korán legfrissebb és a legjobb magyar fordításának a beszerzését a Kvintesszencia kiadásában.

2020. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Zakir Naik egy muszlim honvédő, tőle kérdezett egyszer valami ehhez nagyon hasonlót egy muszlim, Zakir Naik azt mondta rá hogy ez 'Haram' de ez még nem szakít el az iszlámtól.
2020. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hitvédőt akartam írni nem honvédot.
2020. jan. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
szóval Allah meg tud bocsáltani?
2020. jan. 7. 06:32
 5/16 anonim ***** válasza:

"szóval Allah meg tud bocsáltani?"


A Koránban számtalanszor szerepel hogy Allah megbocsátó irgalmas. Ha nem imádkozol, nem böjtölsz, ezzel bűnt követsz el de muszlim maradsz. Az elmaradt imákat, böjtöt be tudod pótolni.

2020. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Korán (9: 104)


104. Talán bizony nem tudják, hogy Allah az, aki elfogadja, ha szolgái bűnbánattal fordulnak Őfelé, és aki elfogadja az adományt? Allah a Bűnbánat Elfogadója, az Irgalmas.

2020. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! csalódtam önmagamban és inshAllah Allah megbocsátja bűneimet! Allah vezesse utaitokat!
2020. jan. 7. 17:51
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Allah nem fog megbocsátani!
2020. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 miert nem?

Mar megbocsatott.

2020. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hamis terhek ezek.
2020. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!