Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui mi a különbség...

Effre kérdése:

Jehova tanui mi a különbség az igaz és az álkereszténység között?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 15:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem : Egy Isten - Atya Fiú Szentlélek - Szentháromság ."


Álkeresztény az, aki hamis képet fest Istenről, és a saját emberi filozófiáját Isten kijelentett Szava fölé helyezi.

A háromság-tantétel a legjobb példa erre:


[link]

2020. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Aki Isten nevében,önönnmagát szócsövének képzelve ,öntörvényű bűncselekményeket követ el,másokat erre rávesz és kihasznál - busás haszonszerzés céljából -a bibliát saját szája íze szerint értelmezve embereket vezet félre az szerintem nem a kereszténység alapjait követi.


Ezt nem lehet kimagyarázni csavaros bibliai indoklással .

2020. febr. 9. 00:22
 13/15 anonim ***** válasza:

Mt.3,10.A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik.

Mt.7,16.Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

Mt.7,17.Ekképen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

Mt.7,18.Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

Mt.7,19.Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

Mt.7,20.Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

Mt.12,33.Vagy legyetek jó fák, és teremjetek jó gyümölcsöt, vagy legyetek romlott fák, és teremjetek romlott gyümölcsöt; mert gyümölcséről ismerik meg a fát.


Mt.5,16.Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.

Tit.1,16.Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.

Jak.2,14.Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

Jak.2,17.Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

Jak.2,18.De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

Jak.2,20.Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

Jak.2,22.Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

Jak.2,26.Mert a miképen holt a test lélek nélkül, akképen holt a hit is cselekedetek nélkül.


Első sorban a cselekedetek igazolják magát az embert! Az álkeresztény nem éli meg a hitvallását! Beszél, okoskodik, istentiszteletre jár, de a cselekedetei, hozzáállása a dolgokhoz igazolják és minősítik őt magát!

2020. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Első sorban a cselekedetek igazolják magát az embert! Az álkeresztény nem éli meg a hitvallását! Beszél, okoskodik, istentiszteletre jár, de a cselekedetei, hozzáállása a dolgokhoz igazolják és minősítik őt magát!"


és mennyire igazad is van ... !

2020. febr. 24. 19:28
 15/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm, de ez nem az én igazam! Ez az élet és a valóság és a tény!
2020. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!