Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem ismerték a keresztény...

Akik nem ismerték a kereszténységet, tehát Krisztus előtt születtek, ők a mennybe vagy a pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
Dante Alighieri szerint a pokol tornácán vágyakoznak a kereszténység megismerésére. Tudom ez "csak" egy irodalmi mű, de nem igazságtalan valakit azért a pokolra küldeni, mert a kereszténység előtt született?
2020. jan. 14. 13:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Aligha van olyan okos ember, aki ki tudná hámozni a Bibliából ezt a kérdést. Nekem feltűnik, amikor emberek mások sorsáról érdeklődnek, a sajátjuk meg nem érdekli őket. Van pl. egy rokonom, aki amikor a saját életére és hitére szeretném terelni a beszélgetést, hirtelen elkezd érdeklődni az afrikai és Pápua új-guineai elszigetelt törzsekről, hogy ők ugyan hogy hihetnének Jézusban. Nem is tudok ezzel az emberrel semmit kezdeni, mert ilyen elterelésekkel állandóan kibújik a komoly beszélgetések alól, amelyek a saját életéről szólnának.

Élj úgy, hogy TE a mennybe kerülj, és segíts másoknak is odajutni. Szerintem az ilyen merőben elméleti kérdések, amelyekhez semmi köze a mi mindennapi életünknek, még senkit sem vittek sehova, csak vitatkozásokat és emberi "bölcsességeket" szülnek.

üdv Stefán

2020. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A Tanúk félrebeszélnek? akkor a Biblia is:

(Kolosszé 1:18) . . .a halottak közül az elsőszülött, hogy ő legyen mindenben az első.

Nem lehettek szószerint Ábrahám kebelén, vagy is Ők halálalvásban vannak.

Ellenben hazugság lenne a Bibliában, amit arról ir, hogy Jézust nem előzheti meg senki a feltámadásban.

Márpedig Jézus mindenben az első, a feltámadásban is.


Az irások pedig a továbbiakban azt nyilatkozzák, hogy azután azok támadhatnak fel, akik Krisztusban haltak meg.

Az az, Akik az újszövetség megkötése után halnak meg, és meghivást kapnak hogy Jézus társkirályai és papjai legyenek.


A Többiek, a Földre fognak feltámadni.


Maga Jézus elmondta Keresztelő Jánosról, hogy bár nem támadt nagyobb Próféta mint Ő, de még is az egek királyságában a legkisebb is nagyobb kinevezést kap Jánosnál.


Miért van az, hogy ezeket az Isten szavában leirtakat, rendre kihagyják?

Mert akkor ellen szólnának saját maguk elképzelésének!!!!

2020. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Szerintem az egész hülyeség:)
2020. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 világvége1 ***** válasza:
Semmi összefüggés. Aki jó, a mennybe, aki gonosz, a pokolba kerül.
2020. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!