Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények közül érzi...

Keresztények közül érzi valaki Jézus újbóli eljövetelének közelségét?

Figyelt kérdés
Több keresztény ismerősöm érzi, az interneten is sokan mondják ezt. Ti is érzitek?

2020. jan. 5. 12:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Én is érzem valaminek az eljövetelét.

Bár ennek lehet, hogy a tegnap esti kiadós vacsora és ma reggeli kávé az oka, de biztos, hogy hamarosan jönni fog valami.

2020. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 pelgrim ***** válasza:
26%

Nem tudom mit éreznek ismerőseid, de biztos nem Jézus, újbóli eljövetelének közelségét.

Jézus nem jön el újból, elődeink nagyon rosszul bántak vele, de közeledik a nap mikor az ő példáját követve minden ember isteni kilétére ébred és a Krisztust hozza kifejezésre.

2020. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem érzem, aki érzi, az pedig hazudik. A Szentírás szerint az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj. Márpedig én inkább hiszek az apostoloknak, mint néhány állítólagos kereszténynek.
2020. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%

Sokan gondolkodnak erről, látva a világban zajló eseményeket. Hiszen az embereket tájékoztatja az Életadó forrásunk, hogy mire figyeljünk, hogy felkészültek legyünk.


Azonban Jézus eljövetele bizonyos értelemben már megtörtént, amikor levetette Sátánt a Föld közelségébe, és megkezdődtek az utolsó napok. A Földön pedig elkezdődtek a világméretű nehézségek, háborúk, járványos betegségek, természeti katasztrófák, stb összetett jelének megvalósulása.

Jézus jelenlétét ezek az eseményék jelzik, miközben még egy dolog elkezdődött az Ő támogatásával. Jelenleg is zajlik a világméretű minka, hogy begyüjtse a választottait, és ezért hatalmas a munka 240 országban, szigeteken, a prédikáló, és tanitványképző feledat elvégzésében.

2020. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

"Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj. "


Pontosan.

Sokan ezért nem is veszik észre, vagy nem akarnak tudomást venni azokról a Jézus által megadott jelekről, amik ezt bizonyitják. A jelenléte még nem az itélettel kezdődik, hanem a begyüjtő munkával. Viszont amikor ez befejeződik sokakat váratlanul fog érni, amikor már csak az itéletüket fogják tudomásul venni.

2020. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Living, már megint képzelődsz. A Szentírásban Krisztus csak egyetlen egyszer tér vissza, hogy a világot lángokban megítélje.


"Ez a Jézus, aki felvétetett mellőletek, úgy jön el ismét, ahogy az égbe felmenni láttátok."

"Akkor meglátják majd az Emberfiát, amint eljön a felhőkben, nagy hatalommal és dicsőséggel. Elküldi angyalait, és egybegyűjti választottait az ég négy tája felől, a föld végétől az ég határáig."

"Az Úr napja úgy jön majd el, mint a tolvaj. Akkor az egek nagy robajjal elmúlnak, az elemek a hőségtől elolvadnak, ugyanígy a föld is, és annak minden műve, mely rajta található."


Elég egyértelmű az Írás Living, hogy csak egy visszatérésről szól.

2020. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Megigértem, hogy nem válaszolok, csak a kérdező kérdéseire.

Itt neki válaszolunk, nem egymásnak.

Ha szeretnél erről kérdezni, tedd meg, bár nem hiszem, hogy érdekel a válaszom.

2020. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
Ahhoz képest te reagáltál a hozzászólásomra (#5), én csak arra adtam választ, de mindegy...
2020. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Valóban. Viszont ez a kifejezés melyet Te irtál, még eszembe juttatott egy dolgot, amit a kérdezőnek szántam.


Egyébként pedig nem mondtam, hogy kétszer jön el. A visszajövetelét senki nem veszi észre csak a választottai. Amiáltal mégjobban erősödik a hitük, és végzik a feladatukat, és finomitanak az életükön. S közben nem tartják meg maguknak ezt, hanem segitenek másoknak is.

Ellenben hogyan támogatná azt, amire igéretet tett?

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

2020. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%
Mindenkinek egy élete van és úgy gondolja, hogy az fontos. Rosszabb esetben, hogy különlegesebb, kiemeletebb.
2020. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!