Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak ellentétek a Magyar...

Vannak ellentétek a Magyar Katolikus Egyház vonalai között? Pl. Ferencesek vs. Jezsuiták, stb.

Figyelt kérdés

Pár hónapja beszélgettem egy Jezsuita szerzetessel, és eléggé összeráncolta a szemöldökét, amikor mondtam neki, hogy időnként eljárok Ferences templomokba is.


Számomra az ilyen ellentétek hívő emberek között elfogadhatatlanok. Létezik ilyen?

Melyek az ismert ellentétpárok? Kik állnak közismerten szemben egymással?


2020. jan. 19. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már két ember beszélget, ott is van véleménykülönbség. Ahol 1,3 milliárd ember van, ott is egész biztos van (most az egész Egyházra vonatkoztattam).

Az Egyházon belül két nagyobb szárny van, a liberálisabb és a konzervatívabb, de ez azért nem szül olyan jelentős konfliktusokat. Az apostolok véleménye sem egyezett mindenben, ezeket pedig zsinaton rendezték, a mai napig így van.

2020. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy vannak és ezzel nincs is gond, amíg a két fél épülésére és konstruktív párbeszédre szolgál.

Ahogy az előttem válaszoló is írta, alapvetően a két nagy ellentétpár a konzervatívabb és a progresszívabb irány, szinte minden más ebből fakad.

A ferences-jezsuita ellentétekről meg egyházi viccek is szólnak. De őszinte leszek, furcsállom, hogy egy jezsuita emiatt "ráncolná" a szemöldökét és fordítva. Loyolai Szent Ignácnak ugyanis a legnagyobb példaképe és a kedvenc szentje éppen Assisi Szent Ferenc volt...

2020. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább úgy fogalmaznék, hogy szerzetes és egyházmegyés között vannak nagy különbségek.


A szerzetes magasabbrendű - ez tény. És ezt a szerzetesek tudják is magukról.

2021. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért magasabb rendű a szerzetes?
2021. febr. 28. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!