Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kapok az új hitem, új...

Hogyan kapok az új hitem, új életem révén a gyülekezetben újra Apát, Anyát, Testvért, Gyermeket, Otthont, Földet, százannyit ahogyan megígérte a követőinek, hogyan történik ez, lehetséges félre értettem valamit?

Figyelt kérdés

Mk 10,17-30, u.a. Máté 19, 29.

Annak idején ezek az igék is vezettek mert nem éreztem magam jól a korábbi környezetemben. Évek óta ((10) egy gyülekezetben vagyok újonnan megtért de még nem érzem a családot, barátokat, esetleg "földet", valamit félreértettem vagy még várjak?


2020. jan. 19. 12:59
 1/2 Prókátor ***** válasza:
Sehogy. Csak azok kapnak (minden áldozat nélkül!), akik "rajta vannak a listán". Ha nem vagy rajta, hiába minden, akkor te csak adhatsz (sőt! elveszik tőled). A listára meg nem lehet felkerülni, csak oda lehet születni.
2020. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először magadban kell tisztáznod, hogy pontosan mit is vársz.


Az emberi kapcsolatok nem fognak az öledbe hullani, és emberek nem kezdenek hirtelen saját vér szerinti gyermekükként vagy testvérükként kezelni azért, mert egy gyülekezethez tartoztok.


Amit az evangélium ír, ott szellemi értelemben vett családról, otthonról és földről van szó. Olyat nem fogsz érezni, mint egy vér szerinti családban volnál, mert nem arról szól.

2020. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!