Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki melegnek/transzneműnek...

Aki melegnek/transzneműnek született, DE belső meggyőződésből vallásos, hogyan egyezteti a kettőt? Az ilyen emberek nyitottak plátói, szexualitástól mentes párkapcsolatra egymással? Találnak párt? Egyedül élnek, vagy heteroszexuális kapcsolatban?

Figyelt kérdés

CSAK olyanok véleményét várom, akik ÉRINTETTEK, tehát szimplán vallásos, hetero embereket tisztelettel kérem, NE nyilatkozzanak, mert tapasztalat szerint többnyire nem igazán értik meg a helyzetet.


Köszönöm!



2020. jan. 21. 22:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%
A transz egy szexközpontú gondolkodás. Nem?
2020. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Én is érintett vagyok, amúgy 30F(vagy N...). Heteroszexuális férfiba voltam eddig csak szerelmes, de jó lenne egyszer egy párkapcsolat, de olyannal, aki szintén vallásos gondolkozású, és komolyabb szex nélkül, erkölcsileg tisztán szerethetnénk egymást.

De nem vagyok benne biztos, hogy vannak más hasonló emberek is.

2020. jan. 21. 22:35
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom vallás alatt a kereszténységre gondolsz. Vannak olyan teológiai nézetek, amik úgy értelmezik a Bibliát, hogy ez belefér, és normalizálták az azonos neműek kapcsolatát, és akár templomban is házasodhatsz lelkész előtt. Pl a svéd luteránus egyház is ilyen.


A vallásos pár találása már egy érdekesebb kérdés, én úgy tapasztaltam, hogy a melegek körében az átlagnál sokkal magasabb az ateisták aránya, nagyrészt gondolom a legtöbb felekezet részéről tanusított hozzáállás miatt. Ha azt mondja egy vallás, hogy bűnt követsz el valamivel, de te úgy érzed és gondolod, hogy ez nem igaz, akkor az ellentmondás feloldásának egyik módja, hogy tévesnek fogod tartani annak a vallásnak a tanításait. Meglehetősen sok meleg jut erre a következtetésre.

2020. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

NEM!

Olyannak születsz, hogy belül, lélekben nő vagy, kivülről meg férfi, de mivel női lelked van, csak férfi tud kiegésziteni.

Semmi köze a szexhez.

Ahogy a homoszexualitás homo részének se, az is csak annyi, hogy bár férfi vagy, másik férf tetszik, vonz, másik férfiba leszel szerelmes, és nőbe NEM tudsz.


Ja, és egyik sem választás kérdése, ahogy a heterok sem választják, hogy ők heterok lesznek, és nem tudnának holnaptól a saját nemükhöz vonzódni, hiába akarnának.

És ez az, amit sokan nem értenek meg, pedig evidens...

2020. jan. 21. 22:40
 5/32 A kérdező kommentje:
#1 ment az előző válaszom
2020. jan. 21. 22:40
 6/32 A kérdező kommentje:

#2


igen. Csak szerintem ez egy elég hülye hozzáállás a részükről, és ezért is hangsúlyoztam, hogy BELSŐ MEGGYŐZŐDÉSBŐL vallásos, mert akkor nem tesz ilyet.


Aki belső meggyőződésből vallásos, az tudja, hogy a vallásának a törvényeit nem ember alkotta, és nem félredobható, vagy szemezgethető belőle, mit fogadok el, és mit nem...

Ez olyan, mintha egy angol aki a kontinensre áttelepült, félredobná a KRESZ-t, mivel tiltja a baloldalon való közlekedést. Attól a KRESZ még objektiven érvényes szabályrendszer marad, hogy ő negligálja, és nem nyer vele semmit egy karambolon kivül. Az isteni törvéérvény ugyanez, objektivan érvényes marad, és ha elvetem, mert nem tetszik, magamnak ártok vele.


Én a magam részéről egyébként úgy értelmezem (és nem két napi, hanem inkább közel két évtizedes gondolkodás után) hogy Isten alapvetően nem a homo részt tiltja, hanem a szexualitás részt, mivel nem születhet belőle élet, hanem pusztulásra itéli az ivarsejteket, amik az életet hordozzák.

Vagyis a szerelem, ha nem kiséri szexuális aktus, nem bűn. Ilyen tiltás sehol nincsen leirva, csak az a fordulat szerepel, hogy "aki férfiakkal hál" - ami ugye a szex irodalmi megfogalmazása.

2020. jan. 21. 22:53
 7/32 anonim ***** válasza:
91%

A homoszexuális aktus a pogány istenek miatt van tiltva, nem pedig azért, mert abból nincs élet. Ezért nagyon is emberi törvény.

A zsidó rabbik nem akarták, hogy a zsidó férfiak egy tököm tudja milyen isten kultuszában részt vegyenek és ezért van tiltva.

Ugye a pogány istenek nem homofóbok és ott a szex az istentiszteletek része volt.

2020. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#3 Azért nem tudom elfogadni az érvelésed, hogy tisztán emberi törvény lenne, mert egyrészt a keresztény és az iszlám Szent Könyvei is egyhangúan folytatják a tiltást, amiket szintén Isten kinyilatkoztatásainak tekintek, holott sok más ószövetségi törvényt részben vagy egészben feloldanak, vagy más rendelkezéseket hoznak.

Másrészt, logikailag beleillik a képbe, hiszen már az ószövetségben bűn a férfi önkielégités is, és aztán a kereszténységben bűn a védekezéssel történő szex is. Ugyanennek az elvnek az alaján, mivel nem születhet belőle élet, hanem halálra van eleve.

2020. jan. 21. 23:40
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Talán egy aszexuális párt kéne keresned, mert 'sajnos' az nagy átlagnak központi helyen áll a szexualitás, akár meleg, akár nem.... De talán egy olyan emberrel jól ellennél, akinek nincs ilyen ösztöne, vagy nagyon kicsi. Emellett persze vallásos is. Sajnos ez az egész helyzet nagyon leszűkíti a lehetőségeidet.
2020. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

csak sajnos egy aszexuális de hetero-romantikus férfi is női párba tud szerelemes lenni

aszexuális homo-romantikus férfi meg százalékos arányban hány lehet?...

és akkor még csak találkoztunk, de az összepasszolás, és a lelki vonzalom, meg a fizikai szimplátia, tetszés még akkor sem garantált, holott ettől varázslatos egy párkapcsolat

2020. jan. 22. 00:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!