Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentitetek is ferdítés az új...

George1113 kérdése:

Szentitetek is ferdítés az új világ fordítás. Magyarul jehova tanui billia?

Figyelt kérdés

János 3:16 "Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen


János 3:16 Hungarian Károli


16 Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen



El ne vesszen, és a 'pusztulatba' óriási különbség van.



Újv.f.


2Korintusz 6:1 "Isten munkatársaiként arra buzdítunk benneteket, hogy ne éljetek vissza azzal, hogy Isten ki nem érdemelt kedvességgel bánik veletek."



Károli


'Mint együttmunkálkodók intünk is, hogy hiába ne vettétek légyen az Isten kegyelmét.2Mert ő mondja: Kellemetes időben meghallgattalak, és az üdvösség napján megsegítettelek. Ímé itt a kellemetes idő, ímé itt az üdvösség napja.'


Csak én szerintem van átferdítve ez a levél az ő nézeteikhez? Itt arra céloznak hogy az apostolok, és a próféták jehova tanuk voltak.



Újv.f.


1Péter 4:10 " Ki milyen mértékben kapott ajándékot, aszerint használjátok azt az egymásnak végzett szolgálatban mint jó sáfárok, akik Isten különféle módokon kifejezett ki nem érdemelt kedvességében részesültek."



Károli


Kiki amint kegyelmi ajándékot kapott, úgy sáfárkodjatok azzal egymásnak, mint Isten sokféle kegyelmének jó sáfárai;


Csak én szerintem van szándékosan kivéve belőle a kegyelem szó?


János 1:16 "Mindannyian bőven kaptunk tőle ki nem érdemelt kedvességet, mivel telve volt ki nem érdemelt kedvességgel."

Vélemények?


2020. jan. 24. 22:42
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Ha olyan nyitott vagy a biblához, hogy te ilyen műsorokat nézel, akkor vedd a fáradzságot, és olvasd el az alábbi írást.


Kik voltak az írás tudók? Ott a próféta a jövőről beszél, és nem a jelenben.

Ti a mózes törvényében hisztek, hisz az a társulat alapja!

Kérdezt meg frei tamást, hányszor prófltálta meg a társulat az armageddont, biztos tudna választ adni rá, de üsse kő adok én választ. Négyszer!

Sosem teljesült be.

Meggyőzödésem hogy a próféta, rólatok jövendel, erről a társulatról.

Írástudokról beszél! És tudod mit ért 'írástudó'alatt? Világi okoskódókat, tudósokat, teológusokat, akkik szentlélek nélkül, szív nélkül manipulálnak. És óvatosítja az embereket az ilyen felekezetektől. Kedves tanu, tessék elolvasni. Ha van annyi 'lélek' benned. Titeket jövendölt meg a próféta,akiktől ovakodni kell.


231Jézus ekkor a néphez és a tanítványokhoz fordult, 2ezekkel a szavakkal: „Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek. 3Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek, de tetteikben ne kövessétek őket, mert bár tanítják, de tetté nem váltják. 4Elviselhetetlenül nehéz terheket hordanak össze és raknak az emberek vállára, de maguk ujjal sem hajlandók mozdítani rajta.5Minden tettükben az vezeti őket, hogy az emberek előtt feltűnjenek. Szélesre szabják imaszíjukat és megnagyobbítják köntösükön a bojtokat. 6Szívesen elfoglalják a lakomákon a főhelyeket és a zsinagógában az első székeket,7szeretik, ha a tereken köszöntik s rabbinak szólítják őket az emberek. 8Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok. 9Atyának se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, a mennyei. 10Tanítónak se hívassátok magatokat, mert egy a ti tanítótok, Krisztus. 11Aki nagyobb közületek, az a szolgátok lesz. 12Aki felmagasztalja magát, azt megalázzák, aki megalázza magát, azt felmagasztalják.Az írástudók és a farizeusok képmutatása.13Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt. Magatok nem mentek be, s akik be szeretnének jutni, azokat meg nem engeditek be.14Jaj nektek, írástudók és képmutató farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek és árvák vagyonát. Közben nagyokat imádkoztok, ezért nagyobb ítélet vár rátok. 15Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bejártok tengert és szárazföldet, hogy egyetlen áttérőt szerezzetek, s ha sikerül, a kárhozat fiává teszitek, kétszerte inkább magatoknál. 16Jaj nektek, vak vezetők! Azt mondjátok, hogy ha valaki a templomra esküszik, nem érvényes, de ha a templom aranyára, akkor az kötelezi. 17Esztelenek és vakok! Hát mi több, az arany vagy a templom, amely megszenteli az aranyat? 18Ugyanígy: Ha valaki az oltárra esküszik, az nem érvényes, de ha a rajta levő áldozati ajándékra esküszik, az kötelezi. 19Ti vakok! Hát mi több, az ajándék vagy az oltár, amely megszenteli az ajándékot? 20Aki az oltárra esküszik, rá esküszik és mindenre, ami csak rajta van. 21Aki a templomra esküszik, rá esküszik, s arra, aki benne lakik. 22Aki az égre esküszik, az Isten trónjára esküszik és arra, aki rajta ül. 23Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Mentából, kaporból és köményből tizedet adtok, közben ami fontosabb a törvényben, az igazságosságot, az irgalmat és a hűséget elhanyagoljátok. Ezt meg kell tenni, azt nem szabad elhagyni. 24Ti vak vezetők! A szúnyogot kiszűritek, a tevét meg lenyelitek. 25Jaj nektek, farizeusok és írástudók, ti képmutatók! Tisztára mossátok a pohárnak és a tálnak a külsejét, belül azonban tele vagytok rablással és mértéktelenséggel. 26Te vak farizeus! Előbb belül tisztítsd ki a poharat és a tálat, akkor majd kívül is tiszta lesz. 27Jaj nektek, farizeusok és írástudók, ti képmutatók! Fehérre meszelt sírokhoz hasonlíttok, amelyek kívülről szépnek látszanak, de belül tele vannak a halottak csontjaival s mindenféle undoksággal. 28Így ti is kívülről igazaknak látszotok az emberek szemében, de belül tele vagytok képmutatással és gonoszsággal.29Jaj nektek, farizeusok és írástudók, ti képmutatók! A prófétáknak sírboltot építtek, az igazak síremlékeit feldíszítitek, 30s azt mondjátok: Ha atyáink idejében éltünk volna, nem lettünk volna részesek, mint ők, a próféták vére ontásában. 31Ezzel magatok is megvalljátok, hogy a próféták gyilkosainak vagytok a fiai. 32Töltsétek csak be atyáitok mértékét! 33Kígyók, viperák fajzata! Hogy is kerülhetnétek el a kárhozat büntetését? 34Nos, prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök hozzátok. Közülük némelyeket megöltök és keresztre feszíttek, másokat megostoroztok a zsinagógában és városról városra üldöztök. 35Ezért rátok száll minden igaz vér, amelyet a földön kiontottak, az igaz Ábel vérétől egészen Zakariásnak, Barakiás fiának véréig, akit a templom és az oltár közt öltetek meg. 36Bizony mondom, ezek mind utolérik ezt a nemzedéket.

2020. jan. 26. 01:07
 12/35 A kérdező kommentje:

Ami a legdurvább igazság


'13Jaj nektek, írástudók és farizeusok, ti képmutatók! Bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt. Magatok nem mentek be, s akik be szeretnének jutni, azokat meg nem engeditek be.'


És ezt ne úgy vedd mint egy történelmet kedves tanu, ez ige, ami azt jeleni, hogy isten szava, ami örökké érvényes, és örökké igaz marad! Ez nem vers, ez nem történelem, ahogy társulat tanította, ezek mennyei igék. Ami érvényes örök időkik.


És ne tévesszen meg, a rabbi, és a zsinagoga szó, ezt nem csak rájuk érti az ige. Ha jól elolvasod, óv, a mozestörvényétől, mindentöl ami törvényes!


Ti törvényben éltek. Mózes törvénye munkálkodik bennetek.


De jézus újszövetséget hozott a földre, amit kegyelemnek, és megváltásnak nevezünk, hiszünk!

2020. jan. 26. 01:16
 13/35 anonim ***** válasza:
Te amúgy ilyen fixált-mániás vagy?
2020. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
20%

Amennyiben a Károli-fordítás helyes lenne, ha etalonnak lehetne tekinteni, akkor nem kellett volna létrehozni az Új világ fordítást.


Csakhogy, a Károli tele van hibákkal, félrefordításokkal. Kellett már egy olyan fordítás, ami a legközelebb áll az eredeti Írásokhoz. Ezért tettek annyi energiát a Tanúk egy új, egy korrekt, minden eddiginél pontosabb fordítás létrehozásába.

2020. jan. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Igen az mondod? Akkor ahhoz mit szólsz, hogy a jelenések könyvét elfelejtette a társulat 'átfordítani' mert ti biblátikban is ugyanugy leirja a jelenések könyvében hogy jézus isten. Ha nem hiszed járj utánna (lent)


Kedves tanu. Jézus Isten!


Ézsaiázs könyvében, maga jehova jelenti ki, hogy az első, és az utolsó, a kezdet, és a vég! A jelenések könyvében, mikor jézus feltámadt ugyan azt mondta magáról!


Ézsaiás 44.6 (eredeti görög irat)

Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, és az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.


Jelenések 1.1 Jézus kijelentése( eredeti görög irat)

Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Alfa és az Omega az Első és az Utolsó,18És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.19Írd meg, amiket láttál és amik vannak és amik ezek után lesznek.



Ézsaiás 44.6 ( jehova forditás]

Így szól Jehova, Izrael királya és megváltója, a seregek Jehovája. Én vagyok az első és az utolsó. Rajtam kívül nincs Isten.


Jelenések jézus kjelentése 1.1 ( jehova forditás )

Ő pedig rám tette jobb kezét, és ezt mondta: „Ne félj! Én vagyok az Első és az Utolsó, és az élő; és halottá lettem, de íme, örökkön-örökké élek, és nálam vannak a halál és a hádesz kulcsai,   Írd le azért, amiket láttál, és amik vannak, és amik ezek után lesznek meg. 



Ha nem látnád, a ti bibliátok ellent mond ön magának!


Ézsaiázs könyvében azt mondja jehova magáról:

Én vagyok az első és az utolsó. Rajtam kívül nincs Isten.


És pont ezt mondja magáról a jelenések könyvében jézus is a jehova fordításban. Jelenések 1.1

Ne félj! Én vagyok az Első  és az Utolsó, és az élő; és halottá lettem, de íme, örökkön-örökké élek


Maga jézus mondta magáról, hogy ő az alfa és az omega a kezdet és a vég a jelenések könyvében! Pont azt amit ézsaiásban mondott jehova.


Szerintetek akkor jehova nem egy és ugyanaz jézussal?

Jehova nem lehetett testé, és nem halhatott meg értetek?

Akkor ez a felekezet jézust rágalmazza, az ő szavának mond ellent mert a jelenésekben azt monda mikor feltámadt, hogy ő az alfa és az omega, a kezdet és a vég! Jézus hazudik a jelenések könyvében? És lapozz az újv.f. bibládban a jelenésekhez 1.1 abban is benne lesz!


Jelenések 1.1 (eredeti görög irat ) itt pokolt ír, és a halál sem esik szóba!

"Ne félj; én vagyok az Alfa és az Omega az Első és az Utolsó, És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai."



Jehova forditás Jelenések 1.1" itt a pokol helyett miért hádeszt ír? És a halál hogy kerül oda? A pokol szót felcserélte halálra a hamis szerző! (Lent)


Jehova fordítás jenenések 1.1

Én vagyok az Első  és az Utolsó ,  és az élő; és halottá lettem, de íme, örökkön-örökké élek,  és nálam vannak a halál és a hádesz kulcsai.


Úgyan a Jht felekezet, miért nem veszi észre hogy a saját bibliájuk is ellentmondásba ütközik?

És miért titkolják ennyire a pokol létezését? A bibliát átferditették, a saját teológiájukhoz!


Az elég nagy bűn, a szentirás ferdítése, ráadásul tudjátok, hogy nagy bűnt követtek el, ha a poklot elrejtitek az emberek elől? Ez nem játék! ha mégis van pokol, mit mondtok majd istennek? Mennyi embert rántotok károhzatra a hamis nézeteitekkel? Egy tanu tagnak esélye nincs üdvözülni szentháromság nélkül! Felismerte ugyan a szerző az alábbi intést?


Jelenések 22.18 (eredeti görög irat )

'Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;19És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, aki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;19És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak'.


Jehova tanu fordítás jelenések 22.18

Tanúskodom mindenkinek, aki hallja e tekercs próféciájának szavait: ha valaki hozzátesz  ezekhez, az Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani, melyek meg vannak írva ebben a tekercsben;  és ha valaki elvesz e prófécia tekercsének szavaiból, az Isten elveszi annak osztályrészét az élet fáiból és a szent városból, azokból, amik meg vannak írva ebben a tekercsben.


Még ezt se kímélte az átíró


Hol ír az eredeti osztályrészről? Isten nem személy váligató! Miért tenne kivételt, 144ezer ember a menyben? Isten minden embert egyformán szeret!


Mint láthatod a te pontos, és okos fordító tmrsulatod nem végzett valami precíz munkát, így megkérdőjelezhező az, hogy hitelesek vagytok-e


De végszóban, nem a tanukat nézem ellenségnek, hanem inkább áldozatoknak, akik bevannak csapva! Amit ellenzek az a hazugság, ami ebből a felekezettől terjed.

2020. jan. 27. 23:46
 16/35 A kérdező kommentje:
Kedves jehovista, nem rossz indulatból írom. De ott a sok bizonyiték a szemed előtt! Jól tudod te is hogy nem átfordítás hanem ferdítés, hol, hozzá tett a társulat a szavakból, hol elvett onnan. Ott van az orrod előtt. Nem lehet csak úgy egyszerüen ilyet csinálni, csak mert értjük a bibliát! Ez nem ok arra hogy több évezredes szent könyvet átverdítsünk világi nézet szerint, hogy a teolóliához, alkalmazkodjon egy szent könyv! Prìféta megirta a jelenések könyvében, hogy milyen ára, és büntetés lessz ennek a vége
2020. jan. 27. 23:59
 17/35 A kérdező kommentje:

'Amennyiben a Károli-fordítás helyes lenne, ha etalonnak lehetne tekinteni, akkor nem kellett volna létrehozni az Új világ'


Russel 'leszármazottai' nem azért hozta létre az újvilág fordítást mert tele volt hiábákkal a károli, hanem azért mert nem értették. És azért ferdítették át, mert létre hoztak egy saját nézetű teologiát, és ahhoz a károli nem volt elég hiteles, így az intést és bűntetést ami ezzel jár, felelőség érzet nélkül , átírták, és átferdítették. Nem véletlen nincs az újvilágforditásnak szerzője!


Kedves tanu, mármennyire is fáj ez neked, és bármennyire dühit, ez az igazság.

2020. jan. 28. 00:10
 18/35 anonim ***** válasza:
Soha semmi nem válik igazsággá pusztán csak azért, mert te azt állítod róla, hogy az az igazság...
2020. jan. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem én állitom, hanem a tények amik a szem előtt vannak. És és isten intése, mert a szentírás végén isten intést adott hogy a szavából elne vegyenek, és ne is adjanak ahhoz hozzá.


Isten is ezt mondta, ha valaki hozzá tesz, vagy elvesz azoknak bűntetés jár. Szóval ha mondom is hogy igazság, az isten szájából, és isten gondolataival állítom, nem ön igazulás céljából.


De a felekezet önigazulás céljából ferdítette át. Semmit nem mondanék ha simán csak fordítás lenne. Mert minden kiadott példány átvan fordítva, de átértelme nincs! És az újvilágfordítás, ami 2000 táján lett kiadva,bizony ferdítés.

2020. jan. 28. 01:37
 20/35 A kérdező kommentje:
Átértelmezve*
2020. jan. 28. 01:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!