Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/472 anonim ***** válasza:
19%

90."Jehova Tanuktol miben külömbzik a tiètek"

Az Ortodox közel ugyanaz mint a Katolikus.

Kevès az eltèrès.

Az Ortodox pld.három keresztet vet egymás után,a Katolikus egyet.

Tanítja a tisztitotűzet,mint a Katolikus,amit èn nem hiszek,sőt aki hisz hiszèkenynek tartom.

A templom úgy ki van festve,hogy a kezedet egy üres helyre nem tudnad letenni,amihez magyarázatot fűznek,biblia alap nèlkül.

Sokkal dekoráltabb fizikailag is szellemileg is mint a katolikus templom ès tan.Ezèrt az igazság a biblia szerint ,mèg homályosabb.


A Tanuktol miben külömbzik?

A tanúk szigorúan a bibliara támaszkodnak,az Ortodox ugyan azt teszi,de rengeteg a hozza tevès ès elvevès.

A tantètel maradi kb.az 1700 èvekben èlő,olvasni nem tudó embereknek való,akik nem láttak bibliat.

Ha a bibliat vesszük alapul akkor van,de ha a tantètelt vesszük alapul akkor mar 50%-biblián kívüli.

Ezèrt mar nem is gyakorlom.

A szomszèdom Tanú sokat beszèlünk a bibliárol ès sokkal logikusabb a felfogásuk ès a biblia használata is,èlőbb ès kèzzel foghatobb.

2020. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/472 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


Az ortodox teológiában is vannak szentek ,mint a katolikusban?

2020. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/472 anonim ***** válasza:
57%

92.Van,többfèle:apró szentek ès hazug szentek.De vannak akik törekszenek szent èletet èlni,ami gyanús mert Isten szava ismerete nèlkül,milyen fogalma lehet,mi helyes ès mi nem.

Ez olyan mint forgalmi szabály nèlkül jó autóvezető lenni.

2020. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/472 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Van,többfèle:apró szentek ès hazug szentek.De vannak akik törekszenek szent èletet èlni,ami gyanús mert Isten szava ismerete nèlkül,milyen fogalma lehet,mi helyes ès mi nem."


Teljesen félre értettél! Nem erre gondoltam!


[link]


De időközben rákerestem az ortodoxoknál is vannak szentek!

2020. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/472 A kérdező kommentje:

igen , én is rákerestem -


ortodox szentek :


[link]

2020. jan. 31. 14:17
 96/472 A kérdező kommentje:

hmm ....


azt gondoltam a Jehováknál is vannak szentek ,kerestem de nem találtam -


de találtam más összehasonlításként, azt is bemásolom, a semleges pártatlanság kedvéért :


[link]


[link]

2020. jan. 31. 14:44
 97/472 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"De vannak akik törekszenek szent èletet èlni,ami gyanús mert Isten szava ismerete nèlkül,milyen fogalma lehet,mi helyes ès mi nem."


Egyébként nincs ebben semmi gyanús. Sőt! Erről olvashatsz a Bibliában is!

Róma 2:14-15

A lényeg ott van a szívükben!

2020. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/472 george1113 ***** válasza:
27%

Azt van szemed tehát látsz? Akki akkor nyid ki a szived azzal láss


Máté 18. 15 újvilág f.

"Aki tehát alázatos, és úgy gondolkodik magáról, mint ez a kisgyermek, az a legnagyobb az egek királyságában.+ 5  És ha valaki rám való tekintettel* szívesen fogad egy ilyen kisgyermeket, az engem is szívesen fogad.6  De aki csak egynek is a botlását okozza e kisgyermekek közül, akik hisznek bennem, annak jobb lenne, ha a nyakába akasztanának egy nagy malomkövet*, és a nyílt tengerbe dobnák.+"


Máté 18.15 KG

'Ha pedig a gyülekezetre sem hallgat, tekintsd olyannak, mint a pogányt vagy a vámszedőt. 18Bizony, mondom néktek: amit megköttök a földön, kötve lesz a mennyben is, amit pedig feloldotok a földön, oldva lesz a mennyben is.'


Erre mondja az isten hogy vakok vagytok . Nem értetek a példázatot. Az ujvilág fordítás arra céloz, hogy aki egy kicsitt megbotlik csináld ki lelkilek közösítsd ki.


Ami igazán mond isten aki megbotik kérjen istentől bűnbocsánatot, és feloldja a bűntől magyarul megbocsájtatik!


Hát nem látjátok hogy a jht. Felekezet írta a tanuknak, zsarolásképp hogy a felekezetbe tartsák őket?


Erre írja az ige:Márk 4. 11/13

'11Jézus így szólt hozzájuk: „Nektek megadatott az Isten országának titka, de a kívülvalóknak minden példázatokban adatik; 12hogy akik néznek, nézzenek ugyan, de ne lássanak, és akik hallanak, halljanak ugyan, de ne értsenek, hogy meg ne térjenek, és bűneik meg ne bocsáttassanak.”13Azután így szólt hozzájuk: „Nem értitek ezt a példázatot? Akkor hogyan fogjátok megérteni a többit? '

2020. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/472 george1113 ***** válasza:
27%

Ha elolvastátok a fentit. Akkor gondolkozzatok el, hogy az újvilágfordítás csak korszerű fordítás hogy jobban megértsék, vagy a társulat ferdítette át őncélúan hogy a felekezetbe tartson titeket, a családtagotokkal megzsarolva. Mert ugye ha meg botlassz a gyülekezetbe, még köszönni se köszönnek, a szeretteid!


Isten a ferdítetlen igében. Meg bocsájtásról beszél, hogy ne a gyülekezzettel intézd, el, ne a vénektől, ha nem tőle kérj oldozást megbocsájtást.

2020. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/472 george1113 ***** válasza:
27%

És a felekezet meg köti a tanukat, erről beszél isten. A tanuknak nem lesz oldozás a halál után. Mert eleve az újvilág forditás egy ravarasz, rafinált. Nehezen meglátó ferdítés ami komolyan elválaszt az űdvösség től. 'Olyan mint ha malomk vet a nyagába akasztanák és a tengerbe dobának'

Ilyen egy kegyelmes isten? Gondolkozzatok már erre a rafinált, ravasz ferdítésre! Ezt nem isten szájábol írodott, hanem valaki ellene írta, aki nevét eltitkolja.

2020. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!