Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanui miért kerülnek...

Effre kérdése:

A Jehova tanui miért kerülnek állandóan idegileg kikészült állapotba?

Figyelt kérdés
Elképesztő, akárhánnyal szóbaáll az ember- bármilyen témában,magukból kikelve vehemensen mindenre bibliai idézetekkel válaszolnak , bizonygatják igazukat , veszekszenek , közben pedig a mosolygós paradicsomi képeket mutogatják ,nézegetik, meg a szeretetről beszélnek ...

2020. jan. 26. 12:10
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/472 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


(héber nyelvben használatos Jehova)


Hogy mi van? Kérdező! Ezt a bődületes hülyeséget honnét szedted?

2020. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/472 george1113 ***** válasza:
27%
Tehát mikor jézus az igében beszél az atyához, az példázat nekünk, mikor ha igazából betölteketel szentlélekkel, és ha elolvasod az igét, meg elevenedik az igazság, és a bensődben érzed istent, jézusban is ott volt a szentlélek, máriábann is, ábrahámban is, az egész prófétában! Semmi nem született az írások szentlélek vezetése nélkül. Így akar vezetni mindenkit isten a mai napig.
2020. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/472 george1113 ***** válasza:
27%
És szerintetek, a ujvilágfordítás a szentlélektől született? És a próféciág ami teljesültek be? Mert 1800-as évek a 2000-es évig próféltált a társulat. Szentlélektől jött válaszoljatok!
2020. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/472 george1113 ***** válasza:
27%
Hatszor próféltáltak, mind tévesen!
2020. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/472 george1113 ***** válasza:
27%

Máté 7.15

'Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.16Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?'

2020. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/472 anonim ***** válasza:
0%

153.Tudod ki a hamis profèta.

Az aki saját meglátása szerint magyarázza a bibliat,ellenőrizetlenül vádol másokat,mèg akkor is ha nincs igaza,Ez pontosan betőlti a Jelenèsek.22:18,19.


Azèrt amièrt a Tanúk a viselkedès vègett kiközösitnek valakit azèrt nem szüksèges a bibliat ellenük fordítani mert ez is azt jelenti,hogy,ha nincs igazad hamisan profètálsz.

Ugyanis a biblia szent szellem által íródott az által bontjuk ki,nem támaszkodva a saját èrtelmünkre bosszút álni másokon ártatlanul.Sőt ha igazunk van akkor is a bosszú az Atyáè.

Mind rágod az UVF.Honnan tudod olyan biztosan melyik fordító fordított tökèletesebben?Van akkora felkèszültsèged?

Pld.A SZIT egy nehány helyen a szavak máskèppen vannak fordítva mint a Károliban így egy nehány szó a UVF-ban lehet nem azzal szóval adja vissza de az èrtelem ugyanaz.

Az nem eljárás mint a hamis kutya a gazdáján kivül mindenkit megharap,ès ha gazdat cserèl a règi gazdat megharapja.Ez nem a keresztèny kenyere.

Ez szèlhámosság.

A pèldámba:Az előbbi kutya nem ette az előbbi gazdája táplálèkát?Akkor mègis mièrt harapja meg ha gazdat cserèl?

A te dolgod de nem etikus ès semmi keresztèny viselkedès nincs benne.Most règen profètáltál hamisan vagy most?,mind a kètszer te voltál.

2020. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/472 george1113 ***** válasza:
27%
Egyeláltalán nem ellenetek vagyok! Nekem ne modn a Jehova tanúi tanötását. 20 évig jehova tanú voltam! Tudok mmdent a tanúkról, a múltjukról, a kimagyarázásukról, ismererem a fordításukat. A rendszert ami ott van. Van hasonlatosági alapom. Mivel benne voltam a szervezetbe, és rájöttem az igazsàgra. Te sose fogsz rájönni, mert benne vagy. Szeretteim tanuk, rokonaim tanuk,persze hogy e felekezet ellen vagyok! Ha tévednek elképzeled te aztat hogy ártatlan emberek kerülnek a okolba? Én nem akarom hogy téves tanításból az emberek oda erüljenek, azt se akarom hogy ti oda kerüljetek, de főleg a családomat. Ez nem játék! Isten tiltotta, a jelenésekben, hogy hozzá nyuljon valaki egy betűtse azöírásokba. De meg tették, jaja, prófétáltak, mit mond az ige, gyülmöcséről ismertetik az igaz hit. Miféle gyümölcs? Kurdarcba fuladt, az armageddon. Visszatérve, ez nem játék. Az a hit nem nem igaz. De tegyük fel ha igaz is lenne, mi veszteni valód lenne a háromsággal? Öszintén megszenvednéd ha hinnél benne? Azt mondja te tanításod, hogy nincs pokol, akkor mitől féltek? Mi a varázsa hogy ez olyan vonzó hit? Mitől. Magamból indulok ki! Mikor tanu voltam, és kezdem rájönni az igazságra, haragudtam az igazságra, tudod miért? Mert rettegtem a pokoltól! Már jézus istensége, felzaklatott. Rettegtem ha hiszek a háromságban, igent mondok a pokolra, és akkor a tanítás, amit társulat agyamba vert, átfordul küzdelemre, mert ha pokol küzdeni kell! Én nem akartam. Tudtam hogy igazság az, hogy létezik, de nem akartam onnan kilépni. De isten szólt hozzám. Aha.. szólt! Azt mondta van pokol, és nagyon is valóságos! Tudom mit érzel ez tanúnak hiszed magad akit azért szekálnak, mert az igaz báránya vagy jehovának, ez igaz! Tudod mit akar az ördög testvérem? Hogy az emberiség ne higyen a pokolba. Ő a hazugság istene. A bibliát amit isten írt a saját emberek kárhozatára íratta, hogy nevét elrejtse, hogy azt higyétek istentől van. Pedig nem, egy apró betü is kárhozásra tesz, egy apró ferdítés, már véged van! Megéri? Megéri olyan hitben élni ami nem 100%? Ha nem százszázalék, nagyon fogsz gyötrődni. Én a helyetekbe biztosra mennék, főleg ha nimcs mit veszítenem! Tudod mivek varázsolta meg az írás az ördög? Ha egy szerettet, tanu marad, az a paradicsomba fog föltámadni, és nem akarsz örök alvást hanem a szeretteiddel akarsz lenni a paradicsomba! De ez hazugság testvérem. Pont fordítva lesz. Lesznek szüleit ott veled, a pokolban! És nem őket felismerni a tűztől. Ott örök szenvedés van, menj biztosra! Nem haragból írom.
2020. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/472 A kérdező kommentje:

Vidiripi


bocs,kicsit belemélyedtem az olvasásba, nem úgy fogalmaztam,ahogy gondoltam


Jó ötletet adtál , inkább bemásolom


[link]

2020. febr. 1. 12:55
 159/472 A kérdező kommentje:

ugyan már, 156 -os


beszélgetünk, .. fejtsd ki te is a gondolataid .


biztosan érdekes lenne azt is olvasni.


Nem kell mindjárt támadásokra gondolni, ha valaki leírja a gondolatait .


Tévedünk is - látod én is véletlenül rosszul fogalmaztam, mégsem veszi senki sem a fejem- vagy nem igaz ?

Figyelek és kijavítom-

2020. febr. 1. 13:03
 160/472 george1113 ***** válasza:
41%
Még ami durva a jehiva hitben az az, hogy vannak akik a felekezetben maradnak mind végig, és vannak hozzátartozók akik, nem és beretörődnek, hogy jehova úgy se bocsájt meg nekik ha nem tartákbena törvényeit, így könnyű ezt elfogadni mert, nincs felelőség, nincs következmény. Nincs pikol, így könnyü beletörődni: oké anyám te feltámadsz én alszok tudatlanul a sírgödörbe örökké! Ne legyél naív. Ez már szép, hogy a széles út legyen! Tudod mi a keskenyút testvérem? Azt hogy meg kel küzdeni az ördög ellen! Küzdeni kell! Az ördög azt akarja ne küzdjetek ellene! Nincs pokol nincs bennek küzdés. Ha tudnád hogy van pokol, sírva szaladnál a testvéreidhez, könyörögni hogy van, és lépjenek ki. Keressék istent máshol! De épp ez a könnyű ebbe a hitbe, ezért van varázsa! És te erről nem tudsz, még ha tudnál is, az ördög írása, a folyóiratok egyből kezdenének manipulálni,a bűntudat, az ördög vádolna, hogy jehovát cserben hagytad a szeretteid feltámadnak, és te abból nem kapsz. Nem igaz rosszabb vár rád, mikor átlépsz a halállal a szellemi létbe, egy pillanat alatt akkor jön el jézus. Nem azért jön el, hogy üdvöszülsz testvérem, hanem azért hogy szembesítsen. És jönnek a démonok, ls röhögne, megragadnak, és visznek a föld gyomrába. Vedd komolyan. Legyetek óvatosak, ez nem csak a tanunak mondom, mindenkinek aki nem tér meg lélekből. Megijesztettelek? Félsz? Azért van valóság alapja. Ez a valóság. Inkább higyjétek el, hogy jézus isten volt, és értetek halt meg, a bűnötök megbocsájtatott, és higyétek el, ahogy levan írva fordítatlanul. Mert az a biztos.
2020. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!