Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg veszélyes a homeopátiá...

Tényleg veszélyes a homeopátiás orvoslás? Tényleg lehetnek benne okkult dolgok?

Figyelt kérdés
Egyik kedves keresztyén testvérem hívta fel rá a figyelmem és amit olvastam elég megdöbbentő. Más is tapasztalta már?
2008. nov. 20. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A homeopátiás orvoslásban csak az az okkultizmus, hogy hatástalan gyógyszerről (placebóról) tételez fel fizikai hatást.

Semmilyen más okkult elképzelés nincsen benne.


Természetesen, ha valaki azt mondja, hogy a gyógyszert csak péntek este lehet bevenni, 3-szor hátranézve a bal vállad fölött, és közben egy tarka malacon kell ülni, az árok partján - na, ez már okkultizmus.

2008. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szió

azert kulonitsd el a kamilla, pemetefu, stb jotekony hatasat a wiccás gyogynovenykeverekektol.

nagyon sok pogany vallas felhasznalja a gyogynovenyek gyogyito erejet, ilyen tekintetben okkult.

de maga a noveny nem, és aki osszeallitja peldaul a landzsas utifu szirupot, az sem csinal semmi boszorkanysagot, sem okkultat.

ha mondjuk valaki leszedi x gyogynovenyt, kiszaritja, osszekeveri, elmondja a megfelelo ráolvasást, és beteszi a parnad ala, mondvan, hogy ettől elmúlik a náthád, még arra ráfoghatjuk, hogy esetleg okkult, de még ez is hatareset. ha mindezt a kevereket meg akarja veled itatni, ugy, hogy nem tanult x evig az orvosin, es fogalma sincs a hatasokrol, na az veszelyes!


de szerintem maguk a gyogynovenyek ha hiszel Istenben, az Ő teremtményei, nem rosszak, vagy jók, szerintem fel lehet hasznalni oket rosszul is, meg jól is.


hiba lenne egyből, gondolkodás nélkül leírni, csak mert nem szokványos.


(például én, kismamaként, nem szedhetek gyogyszereket, így sok más kismamához hasonloan, ha beteg vagyok, kénytelen vagyok természetes úton kúrálni magam. nem hiszem el, hogy ettől én -vagy barki mas- okkultak lennénk. Gondolj bele, régen csak a gyógynövényeket hívták segítségül.

2008. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Belinkelem a két cikket és lehet elmélkedni tovább annak akit érdekel a téma:)))

[link]


És még egy link egy katolikus lapról:


[link]


S az én tapasztalatom annyi, hogy a homeos bogyóktól elapadt a tejem. Sajna, pedig tudtam volna szoptatni és nagyon akartam is.

2008. nov. 20. 11:47
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudok sajnos a kérdésedre választ adni, de azt elmondanám, hogy nekem sem használtak még egy esetben sem, csak rosszabul lettem tőlük. Ez is csak üzlet, egy divat...
2008. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Először is a kérdéseid:

Veszélyes-e: HA elfogadod a cikkekben írt dolgokat, akkor mitől lenne veszélyes: "Még nagyobb probléma, hogy jelenlegi kémiai és fizikai ismereteink szerint a homeopátiás gyógyszerek többsége a beléjük vetett hiten túl semmiféle hatóanyagot nem tartalmaz." Az a veszélyes, hogy valamiben hiszel?

Okkult dolgok: ha a hit annak számít, akkor igen.

Nem tudom, hogy hallottál-e már arról, hogy az édesanyák gyógyítani tudnak: ha fáj a gyerek buksija, anya ad rá gyógypuszit, a legtöbb gyereknek elmúlik a fejfájása, mert elhiszi azt, hogy az édesanyja meg tudja gyógyítani.

Lehet, hogy tényleg "csak" placebo hatás, de nem mindegy, hogy mitől gyógyulsz, ha gyógyulsz és nem ártasz senkinek ezzel? Hacsak nem a gyógyszergyáraknak azzal, hogy nem veszed meg az olyan gyógyszereket, amiknek általában több a mellékhatása, mint a betegség, amire kaptad. Ja, és jóval drágább.

A kérdésedből az derül ki, hogy istenhívő ember vagy. Szerinted miért van az, hogy köztetek sokkal több olyan ember van, aki elutasítja a homeopatás orvoslást és kevesebb ugyan, de a természetgyógyászatot is? Főleg a HIT-esek. Nem egyeztethető össze az istenhittel vagy miért? Tényleg kíváncsi vagyok rá.

A személyes tapasztalat:

Hiszek a homeopátiás gyógymódban, mint a természetgyógyászatban, a népi gyógymódokban, az aromaterápiában, de nem elvakultan. Nem hiszem, hogy ezek közül is bármelyik gyógyítaná pl. a rákot. Viszont azt is tudom, hogy iszonyatos mennyiségű gyógyszerrel tömjük magunkat, ami oda fog vezetni, hogy egyre ellenállóbb baktériumok, vírusok alakulnak ki. A gyógyszerészek egyre erősebb gyógyszereket fejlesztenek ki, egyre több mellékhatással. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan gyógyszerek, melyek mellékhatásai pont az a betegség/állapot amire szeded: pl. Nurofen: fájdalom- és lázcsillapító, mellékhatás: ritkán előfordulhat fejfájás. Hát köszönöm, akkor inkább előbb megpróbálok valami mást. És ha az a másvalami bevállik, akkor nem nagyon érdekel, hogy ennek a hatékonysága tudományosan bizonyított vagy "csak" placebó hatás.

Nekem ez a véleményem. Lehet vitatkozni. :)

ÜDv.

2008. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Kedves utolsó! Előtted író voltam. NAgyon érdekes és hasznos dolgokat írsz, csak arra szeretnék reagálni, hogy szerinted nem igazán árthatnak ezek a készítmények. Közvetlenül nekem sem ártottak, de közvetve azzal, hogy őket használtam kis problémánál és nem használtak, tehát súlyosbodott az állapotom, igen is ártottak.
2008. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Mostani Utolsó :)! Visszakérdezek: akkor szerinted a fájdalomcsillapító is ártalmas, mert vannak emberek, akiknél mellékhatások jelentkeznek és ezért nem szeded?

Nem akarok a homeopátia mellett kampányolni, de nem lehet, hogy nem a megfelelő szert kaptad és azért nem hatott? Nekem pl. a paracetamol tartalmú gyógyszerektől felerősödik a fejfájásom. Ettől még nem állítom, hogy minden paracetamol tartalmú gyógyszer ártalmas, káros.

ÜDv.

2008. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Ja, egyébként ez tipikus: valaki leírja a VÉLEMÉNYÉT és egyből nyomogatják neki a NEM HASZNOS gombokat...

Még mielőtt átmennének a válaszaim mínuszba:

SENKI-t nem akarok meggyőzni, hogy dobjon el mindent és csak és kizárólag homeopátiás készítményt használjon. (Mint ahogyan én sem teszek így!)

Csak feltételeztem, hogy értelmes, felnőtt emberek írogatnak, akikkel lehet értelmesen, felnőttek módjára véleményt cserélni és esetleg kulturáltan vitatkozni.

Üdv.

2008. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Most gondolom hogy nem teakrol, es gyogynovenyekrol van szo, legalabbis nekem a kerdesbol egyre a homeopatias "bogyok" jutottak eszembe, bar sokan arrol irnak itt.

Egyaltalan nem hiszek a homeopatias divat dolgokba. Mar a kismamakat is sikerult jol "megetetni" azzal, hogy milyen superek! Aztan egyre tobben irjak, hogy nincs tejuk. Milyen erdekes. Minek egy kismamanak "bogyot" szedni? Megindul a tej anelkul is, hiszen ez a termeszet, enni, inni, es akarni kell szoptatni a kicsit, turelemmel, aztan megindul a tej. De hogy a homeopatias "bogyotol" teje nem lesz senkinek, az tuti. Csak az emberek hiszekenyek, annyira jok a reklamok (hiszen ez a cel, hogy minel hihetobb legyen).

Ha te ugy gondolod hogy veszelyes (te sajat magad irtad, hogy elapadt a tejed)akkor felejtsd el oket.

Soha nem vettem meg be egy darabot sem ezekbol a "csoda bogyokbol", es persze a gyermekemnek sem adok belole.

Ennek ellenere vallasos vagyok, de hogy ennek a hitnek mi koze a pl. fejfajasra kaphato homeopatias keszitmenyhez? Nem ertem.

2008. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Utolsó!

Azt tapasztaltam, hogy azok a vallásos emberek (főleg HIT-esek), akiket ismerek elutasítják a homeopátiás orvoslást és a kérdező is azt írta, hogy "egyik kedves keresztyén testvérem hívta fel rá a figyelmem". Arra kérdeztem rá, hogy van-e összefüggés a vallásosság és a homeopátiás szerek ellenzése között. Csúnyán kérdezve: le van-e írva a Bibliába, hogy a homeopátiás orvoslás üldözendő/büntetendő/ellenezendő.

ÜDv.

2008. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!