Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 11. -es voltam most de évvégén...

11. -es voltam most de évvégén elég sokból meghúztak mer nem jártam be családi problémák miatt és a barátom miatt is mulasztottam pár igazolatlan napot. Hogyan dolgozzam fel hogy újra kell járnom ezt az évet?

Figyelt kérdés
nappalokat éjszakákat sírtam át emiatt..egyszerűen nem tudom elvilselni hogy én is.. csomó ismerősöm bukott, azt elnéztem nemis az érdekelt, de én saját magamnak nem tudom elfogadni :( életem legrosszabb nyara, mert 8ból buktam és ofő is meg mindenki megmondta esélyem sincs.. új suli senkit nem ismerek talán annyira nem lesz ciki.. semmihez nincs kedvem..kimozdulni se.. nagyon rosszul érzem magam.. nagyon fura a családi helyzetem és barátom is alkotott elég sokat szóval éjszakáztam mindig.. attól mer egy évet elpocsékoltam az életemből lehetek még ugyanolyan ember mint mások? és hogy dolgozzam fel? rettenetesen rosszul érzem magam
2010. júl. 23. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Több embert is ismerek, akik "önszántukból" (nyilván részben a szüleik nyomására) jártak újra egy évet, zömmel azért, hogy újra felvételizhessenek egy jó gimnáziumba, de olyan is volt, aki túl korán került iskolába, kellett az éréséhez plusz egy év. Aztán olyanok is vannak sokan, akik egy évig külföldön tanulnak, ezért kerülnek egy évfolyammal lejjebb. Szóval egyáltalán nem ritka, hogy valaki nem a kortársaival jár egy évfolyamra.


Gondolj te is így a helyzetedre: ne bukott diákként, hanem egyszerűen csak évismétlőként. Felejtsd el, hogy már egyszer elvileg tanultad (volna) mindezt, bizonyítsd be magadnak és a szüleidnek, hogy MOST képes vagy rá. Ne ostorozd magad, azzal csak lerombolod az önbizalmadat, pedig most arra van a leginkább szükséged. Örülj, hogy tiszta lappal indulsz, és koncentrálj inkább arra, hogy az új lehetőséggel élni tudjál. Képzeld el előre, hogy milyen jó lesz visszakapni a jól sikerült dolgozatot, vagy leülni egy jó felelet után. Ez motiváljon, akkor lesz erőd tenni is érte.


Az okok, a családi és egyéb problémák bizonyára nem múltak el, de legyenek jövőre a második helyen, a tanulás és beilleszkedés után. Akármilyen nehéz a magánéletednek ez a része, tartsd észben, hogy elég nagy árat fizettél már miatta, ne fizesd meg még egyszer.


Drukkolok neked, és azt tanácsolom, az új életet kezdd azzal, hogy kimozdulsz. Akár egyedül. Menj el kocogni, biciklizni, állatkertbe, moziba, strandra, vegyél egy finom fagyit, tanuld meg újra szeretni magad. :)

2010. júl. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mint ahogyan én. én mondjuk tavaly buktam 10.-ben mert nem tanultam abszolút semmit, annak ellenére h bejártam. 4 tantárgyból buktam. idén viszont olyan osztályba kerültem akik 9.-be már tanultak olyan tárgyakat amiket én csak 10.-ben kezdtem el.. nekem sajnos idén megint nem sikerült az évem de készülök ezerrel pótvizsgára. a tavalyi nem nagyon érdekelt de az idei bukás annál inkább mivel ha valamiért megbukok pótvizsgán akkor ki leszek rúgva...


feldolgozni nem nehéz, ezt a nyarat bulizd át, élvezd minden percét mert nem tart sokáig... :S és mikor kezdődik a tanév tanulj ezerrel és mindig legalább a 3-as legyen a cél. (ha a hármasra hajtassz, tanulsz akkor a 2-es meglessz.)

2010. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is megbuktam! De én azért, mert rossz társaságba kerültem + a matekom így is nagyon gyenge volt még általánosban is! 9-ben buktam én meg matekból pótvizsgáztam is, de szerintem már a magatartásom miatt se adták meg a kegyelem 2-est a pótvizsgán! Mert egész évben logincáltam + beszóltam a tanároknak miközben kitűnő eredménnyel mentem el ált suliból és mint mondtam a rossz társaságnak köszönhető mindez! Megbuktam napokat sírtam és sírtam ROHADT nehéz volt egy másik osztályba bemenni azt hittem elsírom magam amikor évnyitóra kellett mennem! DE ÚJRAKEZDTEM! Jobb osztályfőnök jobb osztálytársak lett az eredmény + bukás után 4.5 lett az átlagom! Az igazgató külön kiemelt minden rendezvényen, h ezt is meglehet csinálni + a szülőknek is mindig velem érvelt ha diákokkal találkoztam mindig azt halottam, h te vagy az aki megbuktál és most kitűnő tanuló vagy jaj anyámnak is veled pedálozott az oszim!
2010. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az első kommentelőnek köszönöm :)

a többiekből kiindulva tovább lehet lépni értem én csak nehéz és félek :S de majd csak alakul valahogy :S :)

2010. júl. 23. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!