Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ennyire agresszívak és...

Miért ennyire agresszívak és támadóak a materializmusban és darwinizmusban hívő emberek még akkor is, ha csak kompromisszumra szeretnél velük jutni?

Figyelt kérdés

A kettő között van az igazság (szerintem), Darwin sosem állította, hogy amit leírt az sejtszinten magyarázza minden élőlény létrejöttét (mivel az ő korában még azt se tudták, milyen komplexivitással bír egy darab sejt). Ő csupán a fajok változásairól írt és beismerte, hogy az ösztönök komplexitására nem tudja a választ. A mai világban a legösszetettebb organizmusok létrejöttét is evolúciós véletlen halmazok mentén/során próbálják megmagyarázni, ami szerintem hülyeség.


Én nem vagyok istenhívő, csupán szkeptikus, mindkét fél álláspontját illetően, de ezért a véleményemért, kaptam már mindenféle mocskolódást. Valamint megfigyeltem, hogy bizonyos körök, még ha nincsenek is sokan, őrületesen hangosak és agresszívak, eltapossák azonnal azt, aki esetleg valami mással áll elő. Emiatt is vannak a kommentek letiltva youtube-on sok ehhez kapcsolódó videó alatt... képtelenség velük értelmes éppeszű diszkurzust folytatni, mert a személyeskedés és a mocskolódás, illetve a gúnyolódás az elsődleges fegyverük, az érvek nagyon ritkán vannak az arzenáriumukban, így 1000 válaszra jut kb 1 érv....



Ez globálisan, világszinten folyik. Miért van ez?


2020. febr. 6. 15:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Most már akár abba is hagyhatnád a lepontozást!

Helyette inkább érdekelne az a kompromisszumos elmélet, amiben te hiszel!

Ezen kívül, ha nem vagy istenhívő, akkor miben hiszel? Mi neked az alap? Miben vagy szkeptikus?

2020. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Senkit NEM pontoztam le, sárdobálásban nem veszek részt.
2020. febr. 6. 21:55
 13/19 anonim ***** válasza:
Mert ész nélkül isszák a Redbullt és hasonló italokat, arrogánssá válnak. Úgy mint a többi ember is. Mit gondolsz miért szúrják hátba egymást csak úgy az utcán is?
2020. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező ne vedd mindegyikőjüket egy kalap alá, az ilyen harcos vulgár materialista ateisták épp úgy nem reprezentálják az összes ateistát ahogy a kreacionisták sem a hívőket, csupán egy kicsi, de annál hangosabb kisebbségről van szó, és azért ilyenek mert primitívnek, ilyen egyszerű.
2020. febr. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Az az igazság, kérdező, hogy minket olyan nagyon nem érdekel, hogy ki és milyen módon agresszív. Tele van itt is a ház pl. agresszív, fanatikus hívővel, aztán valahogy csak kibírjuk.


Az viszont tényleg nagyon érdekelne, amit kérdeztem a #11-ben.

Tudsz ezekre válaszolni?

2020. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a kreacionisták számos dologban tévednek.

Úgy hiszik, hogy az evolúció az az elmélet, ami megmagyarázza az élet eredetét. Kedves kérdező, te ezt így gondolod?

Ha igen, akkor tévedsz az evolúció elméletének mibenlétéről. Az evolúció nem arra van, hogy megmagyarázza az élet eredetét. Az élet eredetével más elméletek foglalkoznak, amelyekre sokkal kevesebb, akár nulla bizonyíték van.

Úgy gondolod, hogy az evolúció elméletének elfogadása kizárja a kereszténységet?

Ha igen, úgy tévedsz. Vannak keresztények, akik elfogadják, és azt mondják, hogy Isten evolúció terelésével hozta létre a ma élő fajokat.

Bocsánat kedves kérdező, de a kreacionisták, akik csak a hanyatló evolúciót fogadják el, ugyanúgy viselkednek, mint azok az emberek, mint akiket kritizálsz.

Hogy ne a levegőbe beszéljek:

[link]

2020. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"Úgy gondolod, hogy az evolúció elméletének elfogadása kizárja a kereszténységet?"


Nem vagyok érintett, mivel nem vagyok keresztény, magamat szabadon gondolkodó embernek vallom, de ezt már a kérdésemben is leírtam.


"Úgy hiszik, hogy az evolúció az az elmélet, ami megmagyarázza az élet eredetét. Kedves kérdező, te ezt így gondolod?"


Sajnos a gyakorlatban nem kevésszer előfordul, hogy MINDENT az evolúcióra alapozva próbálnak levezetni bizonyos materialista emberek/kutatók. Itt kezdődik a baj.


"Az evolúció nem arra van, hogy megmagyarázza az élet eredetét. Az élet eredetével más elméletek foglalkoznak, amelyekre sokkal kevesebb, akár nulla bizonyíték van."


Én ezt pontosan tudom. Darwin evolúciós elmélete részben bebizonyosodott, részben pedig nem. Illetve, ha megpróbáljuk kivetíteni létünk létrejöttének egészére, akkor bizonyos részei pedig igen is elbuknak. Az elmélet jó és használható, bizonyos területeken nyilvánvaló tényeket tartalmaz, viszont ennek is megvannak a korlátai és ez az amit nem tudnak a Darwinisták elfogadni.


"Ha igen, úgy tévedsz. Vannak keresztények, akik elfogadják, és azt mondják, hogy Isten evolúció terelésével hozta létre a ma élő fajokat."


Szerintem isten nem létezik olyan formában, ahogy azt a vallások megjelenítik. Én sokat gondolkodom ezen és megfordult a fejemben, mi van ha isten maga a mindenség, a szó szoros értelmében. Lehet e neki valamiféle kollektív tudatalattija?


A kvantumfizika foglalkoztat nagyon, szerintem sok választ fog megadni bizonyos kérdésekre, illetve újabb kérdéseket fog teremteni ahogy kibontakozik.



"Bocsánat kedves kérdező, de a kreacionisták, akik csak a hanyatló evolúciót fogadják el, ugyanúgy viselkednek, mint azok az emberek, mint akiket kritizálsz."


Én egyik tábort sem védtem, nem értem miért kell rám projektálni olyan dolgokat, amiket nem állítottam, nem mondtam, nem tettem. Viszont ami tény, elsősorban a Darwinista és materialista emberek járnak az evolúcióval szemben esetleges alternatív elméleteket közvetítő videók alá “kommentelni”, lekicsinylő, a személyt le degradáló sokszor mocskolódó stílusban. (tisztelet a kivételnek) Nem hiszed? Akkor készíthetek neked egy screenshot-ot hogy hogy is néz ki ez! ;)


A kérdésem feltevését pusztán a kíváncsiság hajtotta, se több, se kevesebb. Arra voltam kíváncsi, hogy akik a tudomány nevében egy tőlük eltérő véleményü embert kritizálnak, degradálnak, sokszor már már a gyűlöletbeszéd szintjén, azok az emberek hogy hogy ugyan úgy mocskolódnak és sikítanak, mint a legfanatikusabb pokollal fenyegető "hívő" ha az ő álláspontjukat kritizálja, vagy annak bizonyos részeit cáfolni merészerli valaki? A tudomány nem a megismerésről és az új nézőpontokon keresztűl valő fejlődésről szól? Ez így eléggé dogmatikus… ami minden, csak nem tudomány.


Én a fanatikusan vallásos embereket sem szeretem, nem lehet velük semmiről tabuk nélkül beszélni, mert ugyan úgy begőzölnek, mint azok az emberek, akik Darwint tekintik valamiféle tévedhetetlen prófétának... És itt jön be a képbe az “izmus” címke.... amit nagyon nem szeretnek, de ez pont annyira izmus mint a katolicizmus...



Te magad is láthattad, hogy itt provokálnak Darwin próféta hívei. Egyik “kedves” kommentelő egy csimpánznál is hülyébbnek bélyegezte azt, aki nem ért vele egyet, a másik pedig azzal vádolt meg ENGEM, hogy én írtam az első hozzászólást, (amit amúgy nem), mert nyilván más nem írhat olyat, ami szembe megy azzal amiben hisz (ebből is látszik, hogy mihez vannak szokva. Nem ahhoz, hogy a kételkedő hozzászólások legyenek többségben a fórumokon, hanem az ilyen és ehhez kapcsolódó témák alatt a sárdobálás degradálás és mocskolódással teli kommentek legyenek többségben) illetve, hogy én pontozom le őket….


Namost én az ilyenféle sárdobálásban és számonkérő mocskolódó stílusban nem veszek részt, nekem van ennél jobb dolgom is, erre keressenek egy másik trollt és szórakozzanak azzal.

2020. febr. 7. 20:48
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nagyon idegesítő tud lenni, mikor az ember agresszív vitapartnerekkel kerül szembe. Ugyanakkor a támadó hozzáállás nem csak a te vitapartnereidre jellemzők, hanem általában a legtöbb emberre. Csak olyannal állj le vitatkozni, akiről tudod, hogy racionálisan fog reagálni akkor is, ha kihívások elé állítod. Nálam ez vált be.


Az alapján amit írtál nem vagy teljesen tisztában a fogalmakkal vagy csak pontatlanul fogalmaztál. Érdemes lehet jobban elmélyülni a témában mielőtt másokkal vitázol, mert lehet a vitapartnereid egy része emiatt frusztrálódott.


A darwinizmust ma már nem nagyon szokták elismerni sehol, felváltotta az evolúciós elmélet. Nagyon komoly bizonyítékokra épül és a mindennapokban is széles körben használjuk az eredményeit, például az orvostudományban.

2020. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2%

"A darwinizmust ma már nem nagyon szokták elismerni sehol, felváltotta az evolúciós elmélet. Nagyon komoly bizonyítékokra épül... "


Milyen bizonyítékokra épül az az elmélet, hogy egy élőlény környezethez való mikroevolúciós változása teljesen más élőlénnyé változtatja évmilliók során? Visszamenőleg, amig egy életképes élőlény ki nem fejlesztette magát a túlélés szintjére, hogyan élt túl? Mindíg azon a szinten volt? Akkor mi ebben az evolúció? Az inkubátorba csak akkor raknak gyereket, ha túléltetésre készen van, amit mérnökök terveznek és szakértők kiviteleznek. Ezt tette a nem tervező intelligencia, amire bizonyítékok vannak? Most minek nézel engem, hogy erre a mesére vevő vagyok? Inkább nem!

2020. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!