Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik menyország?

Szerintetek létezik menyország?

Figyelt kérdés

Ha nem létezik akkor halálunk után mi lessz velünk

Létezik reinkarnáció ?

Ha meghalunk a testünk elporlad de mi lessz a lelkünkkel?



2020. febr. 8. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintetek létezik menyország?" - Nem.


"Ha nem létezik akkor halálunk után mi lessz velünk"

- "A szeretteinknek hiányozni fogunk" /Keanu Reeves/

- Esetenként a belső szerveink másokban élhetnek tovább, meghosszabbítva azok életidejét. Amúgy felboncolnak, aztán vagy elhamvasztanak - ilyenkor maradványaink egy részét porcelánedényben tárolgatják, míg lesz, aki törődik velünk, vagy a hamvakat elhintik; vagy egy koporsóban bomlik le a testünk.


"Létezik reinkarnáció ?" - Semmi jele, és nagy butaságnak tűnik.


"Ha meghalunk a testünk elporlad de mi lessz a lelkünkkel?"

- Fogalmam sincs - de másoknak se :D.

- Amúgy minden jel arra mutat, h egyszerűen csak megszűnik. Szép és jóra való gondolat, hogy valahol léteznie kellene tovább, de hol? Bármely ilyen filozofálgatás csak alapok nélküli találgatás. Így a legjobb tipp, hogy: semmi. Persze, ez ijesztő.


Üdv

P.T.

2020. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
63%

A kérdésre a válasz nem érdekel mert majd úgyis megtudjuk addig meg éld szépen az életedet ahhelyett hogy felesleges dolgokat kérdezel emberektől.Se az ő hitük nem befolyásolja ezt a dolgot se a tied .

Amúgy nem biztos hogy csak ez a két véglet van....

2020. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
37%

Szia

Mi az igazság a mennyről?

MILYEN szépnek tűnhet az a kilátás, hogy az emberek a mennybe mennek! Muszlimok, hinduk, buddhisták és a kereszténység egyházainak tagjai mind hisznek valamilyen formában a halál utáni életben, sőt még sok olyan személy is hisz ebben, akiket egyébként nem érdekel a vallás. A mennyet általában gyönyörű helynek képzelik, olyannak, ahol az élet örömteli, az emberek megnyugvást találnak a szenvedés után, és újra együtt lehetnek a szeretteikkel, akiket elragadott a halál. A legtöbb ember a mennybe akar jutni, de ahhoz, hogy odakerüljenek, meg kell halniuk. Ezt viszont senki sem kívánja. Miért van ez így?

Ha úgy lettünk megalkotva, hogy meghaljunk, és utána a mennybe menjünk, vajon nem vágynának erre többen, úgy, ahogy egy gyermek vágyik arra, hogy felnőjön, vagy egy fiatal arra, hogy házasságot kössön? A legtöbb ember azonban nem akar meghalni.

Ennek ellenére a prédikátorok azt állítják, hogy rövid földi életünk csak átmeneti, és valójában mennyei életet szánt nekünk Isten. Például Theodore Edgar Cardinal McCarrick, Washington nyugalmazott érseke ezt mondta: „Nem földi életre lettünk teremtve, hanem mennyeire.” Ehhez hasonlóan az Amerikai Evangéliumi Keresztények Nemzeti Szövetségének egykori elnöke így nyilatkozott: „Az életünknek az a rendeltetése, hogy dicsőítsük Istent, és hogy a mennybe jussunk . . . hisz a mennyország az otthonunk.”

Azoknak, akik abban hisznek, hogy a haláluk után a mennyben fognak élni, gyakran hiányos ismereten alapszik ez a hitük. George Barna, egy vallási nézeteket kutató cég vezetője úgy találta, hogy sok ember „a jelenlegi és a halál utáni életről alkotott elképzeléseit különböző forrásokból, például filmekből, regényekből és a zenéből meríti”. Floridában egy episzkopális lelkipásztor ezt mondta: „Semmit sem tudunk a mennyországról, kivéve azt, hogy Isten ott lakozik.”

A mennyről, vagyis az égről azonban sok fontos dolgot ír a Biblia. Milyen is az ég Isten Szava szerint? Vajon az ember úgy lett megalkotva, hogy majd ott éljen? Ha tényleg mennek emberek az égbe, mit fognak ott csinálni?

Miért akarnak sokan a mennybe menni, holott csak kevesen akarnak meghalni, hogy odajuthassanak?

2020. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. febr. 8. 09:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem nincs mennyország, de a reinkarnáció se tűnik túl valósnak. "Ha meghalunk a testünk elporlad de mi lessz a lelkünkkel?" A lélek létezése nem egy bizonyított dolog,ezt csak úgy mondják. Én a tudomány, a tények és a kézzelfoghatóság híve vagyok. De természetesen nem biztos,hogy nekem van igazam csak egyszerűen az irracionalitást félre téve józan paraszti ésszel gondolkozom.
2020. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, Zitus!

Nem egyszerűbb lett volna csak ennyit beírni a válaszodba?:

[link]


De minimum a forrást megadhattad volna, ha már ilyen szemtelenül kopipéjsztelsz! :D


Üdv

P.T.

2020. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, akkor már tudnánk róla. A poklot meg mindenki ismeri: a Föld maga.
2020. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pelgrim ***** válasza:

“Szerintetek létezik menyország?”


Mennyország mint földrajzi hely szerintem nem létezik, de létezik a tudatnak egy bizonyos állapota, amit mennyországnak neveznek.


“Ha meghalunk a testünk elporlad de mi lessz a lelkünkkel?”


Aaz én-tudat, vagy amit a vallások léleknek neveznek szerintem nem halandó.

Ha erről többet akarsz megtúdni ajánlanám Dr. Michael Newton «Lelkünk Útja» című könyveit.

Egy nem tudományos, de megérzésem szerin nagyon is szavahihető kutató munkája eredménye.


“Létezik reinkarnáció ?”


Igen szerintem létezik.

2020. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, ördögszarv biztos nem fog soha a mennyországba kerülni.

Amúgy kérdező: le tudnád írni, 𝐓𝐄 hogyan képzeled el a mennyországot?

(A menyországban menyek vannak - gondolom, nem ez érdekel?)

2020. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!