Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minek mondja Isten, hogy...

Minek mondja Isten, hogy mindig lehet számítani rá, ha közben ennyi szenvedés van?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy egyszer megment egyszer nem. Vagy hogy van ez?? Néha lehet rá számítani néha nem? Már nem is merek imádkozni hozzá, mert úgy érzem egy atveres az egész, mintha szórakozna velem és jót röhögne rajtam.. Nagyon akarok hinni, de félelemből inkább nem közeledek már Hozzá, mert minnel jobban hiszek benne, annál nagyobb pofont kapok és annál nagyobbat csalódom. Tisztában vagyok vele, hogy Isten nem úgy működik mint egy automata, hogy akármit kérek megadja. De legalább ne állítana ellentétes dolgokat. Mert ezzel csak megzavar és ezerszer zokogasban törtem már ki, hogy ennyire nem lehet Őt megerteni. Annyi fájdalmat látok a környezetemben. Amikor a legnagyobb szükséged van Rá, akkor rúg a legnagyobbat beléd. Tényleg úgy érzem már, hogy gyűlölöm Őt. Meg lehet kovezni nyugodtan. De senki ne mondja nekem, hogy nem érzett meg így. Én egy biztos pontot keresek az életben amiben végre békét találok, de Ő minden csak nem az. Néha úgy érzem, magamra jobban számíthatok mint Rá. Vagy úgy kellene értelmezni a Bibliát, hogy minden vigasztalás amit leir és minden ígéret majd az utolsó időre vonatkozik? Amikor azt írja gondot visel rólam, akkor nem a hétköznapokra gondol?? Hanem hogy majd egyszer a mennybe kerülünk? Tényleg elegem van ebből az egészből. Akárhogy próbálok biztonságot találni Nála és békét találni, annál rosszabbul érzem magam, mert közben teljesen mást tapasztalok. Minnel jobban hiszek Benne, annál nagyobbat csalódok és ennek nincs értelme. Már teljesen depressziós lettem és agyon szorongom magam és félek. Egyáltalán milyen nyugtató dolgokat mond akkor Isten a hétköznapokra?? Nem akarom úgy élni az életem, hogy majd egyszer kitudja mikor még jó lesz nekem. Kell valami fogodzo a mindennapokra. De én azt látom, hogy nem 100 százalékban van jelen az életben. Valakit megment, valakit nem, valakinek segít, valakinek nem. Értem én. De akkor legalább ne állítana fix dolgokat, ha már nem teljesíti őket. Ne igerjen olyat, amit kivételes esetekben nem ad meg, mert ezzel csak osszezavarja az embert és atveres érzést kelt. Bennem legalábbis ez van. Isten teljesen kiszámíthatatlan nekem, és nem merek hinni és bízni benne, mert már nagyon sokszor csalódtam Benne.


El lehet ítélni azért, hogy milyen Istenkepem van nyugodtan, de ha valaki értelmes magyarázatot ad a vivodasomra arra többre megyek, mint a kopkodessel..

Bigott, cső latasu, fanatista hívők kíméljenek. Nem az ő kommentjeikre van most szükségem!


Köszönöm!



2020. febr. 11. 20:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Te is félreérted a dolgot. Isten az nem kívánságműsor, sem iroda. A sok szenvedést sem Isten okozza, hanem az emberek.
2020. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%

A gondolkodási módod miatt van ez, mert nem ismered Jézust, az Istent!

Jézus is Isten létére sokat szenvedett, a saját gyermekei feszítették keresztre, de ez igazából az örömét és a boldogságát nem érintette! Tudta ugyanis azt, hogy a most még gonosz gyermekei előbb-utóbb megbánják gonoszságaikat, és megtérve majd a szívére ölelheti őket! Ez csak idő és szenvedés kérdése, de mi ez az örökkévalósághoz és az örök boldogsághoz képest? Semmi, csak egy múló rossz álom, amiből "felébredve" az egészen csak egy jót kacagunk! :)



"MIÉRT ANNYI A SZENVEDÉS?

1. Miért kell annyi szenvedésen keresztül mennem?

2. Boldogabbra fordul-e életem azzal, akire gondolok?

3. Jó úton járok-e?


Drága Gyermekem!


1. A föld nem a mennyek országa. A mennyek országa Velem jelent meg közöttetek (Márk 1:15). Ti emberek soha nem jutnátok helyes önismeretre, ha nem lenne szenvedés a földön. Önismeret nélkül pedig Engem sem tudtok felismerni. Pontosan a szenvedések teszik bizonyossá a Hozzám tartozást (János 17:14)! Szenvedésemben tehát osztoznod kell, ha dicsőségemben is osztozni akarsz. A földi szenvedésem és az örök dicsőségem elválaszthatatlanok egymástól. Csak együtt lehet vállalni a kettőt (Lukács 24:26)!


2. Nem fordul boldogabbra életed azzal, akire gondolsz. Kizárólag Én vagyok arra rendelve, hogy boldogítsak! Mindenkinek az a feladata, hogy Velem legyen egyre szorosabb kapcsolatban. Aki ezt teszi, ahhoz csatlakozni fognak olyanok, akik szintén Engem keresnek. Így meg tudják osztani egymással a hazataláltság örömét, s együtt növekedhetnek abban a boldogságban, amelynek tartalma az Engem birtoklás, a Velem együtt élés (János 14:23).


Én vagy első vagyok valakinek az életében, vagy nem is vagyok ott! A Velem kialakított kapcsolat nem lehet pótcselekvés! Én csak lényeg lehetek életedben, és nem járulék!


Te már mélyen szívedbe vésted, hogy Én mérhetetlenül szeretlek téged, csak azt nem érted, hogy miért engedtem meg azt a sok vihart, melyben részed volt.


Bármilyen furcsa most neked, a te érdekedben tettem, amit tettem. Amint Atyám is a saját érdekemben engedte meg azt a sok szenvedést, melyben részem volt, ahogy Lukács 24:26-ban olvashatod. E szenvedések csak az örök élet szemszögéből értelmezhetők: „mi ez az örökkévalósághoz képest?!”


3. Én vagyok az ÚT (János 14:6)! Ha nem teszed másnak azt, amit nem szeretnél, ha veled tennének mások, ha azt teszed másnak, amit szeretnéd, hogy veled is tegyenek mások, akkor jó úton jársz! Én vagyok az ÚT. Ha Velem jársz, akkor tiéd a világ világossága (János 8:12)!


Kimondhatatlanul szeretlek! Megáldalak BÉKÉMMEL!"

Jézus; A HANG - könyv 1148

2020. febr. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%

Istenre biztosan számíthatsz.

Mivel mindenható, és mindent egy pillanat alatt meg tudna oldani, ezért teljesen biztos, hogy egyelőre nem akarja megoldani.

Te pedig arra számíthatsz, hogy ha semmit sem csinálsz, akkor az életed olyan lesz, mint idáig - vagy rosszabb.

2020. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 pelgrim ***** válasza:
35%

Nem ítéllek el Istenképed miatt, de talán megbocsátasz nekem, ha atz mondom, hogy elképzelésed Istenről téves. Véget vethetsz eféle vivódásodnak, többre mehetsz ha ezt a nagyon kezdetleges elképzelést Istenről feladod. Isten nem mondott semmit, a Biblia, a szent irások halmaza nem közvetlen Isten szavam azokat mind gyarló emberek írták gyarló embereknek, nem kell azt oly szorosan értelmezni. Engedd meg, hogy adjak egy értelmes magyarázatot:


Had mondjam el, hogy Isten nem egy valaki, nem egy személy rajtunk kívül, valahol talán a felhők fölött. Isten egy személynél egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, bölcsebb, stb., stb.


Hogy érthető legyen, azt is el kell mondani, hogy Isten nem teremtett semmit, hanem mindenné fejlődött. Mi tehát Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei, mint ahogy a fa levelei sem teremtményei a fának, hanem fejleményei. Így ábrázolva Isten mindenhatósága is azonnal érthetővé válik, mivel minden belőle fejlődött ki, folyton jelen van mindenütt és kihat indenre.

Isten tehát jelen van mindenben mint egy Vezérlő Alapelv. Isten jelen van bennünk is mint a saját isteni kilétünk, akiről sajnos oly keveset tudunk mert nem ismerjük önmagunkat.


Ha tehát Istentől akarsz kérni valamit, fordulj akkor bizalommal isteni kiléted felé és vedd tudomásul, hogy ő már a „keze alá” vette az ügyet és csak terád vár hogy átadhassa neked. Légy akkor készen hogy átvehessed, „tartsd fel a kelyhet míg megtellik”, ne kételkedj mert az végzetes lesz.

2020. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Szenvedés közben is lehet rá számítani. A szenvedés választás kérdése. Bármikor van belőle kiút, ahogy a biblia mondja, bármikor nyerhetsz.


Tévedés. Mindig megment. Mindig, folyamatosan ment.


Próbáld ne a te aprócska elméddel behatárolni a behatárolgatatlan végtelent. Majd halálod után látni fogod az elképzelhetetlent.

2020. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Sokan haragszanak Istenre a sok szenvedésért ami világban történik és nem tesz ellene semmit. Valójában Isten haragudhatna az emberiségre, mert az nem tesz ellenne semmit.
2020. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Nem Istentől van a szenvedés, a sok rossz a világban. Bár megengedi, de nem ő okozza. Más valaki áll a háttérben
2020. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 KZitus ***** válasza:
76%

Szia

Soraidból egyértelmüen kitűnik nem ismered Istent, ezért az elvárásaid is ésszerütlenek. Isten nem egy pincér, akitől rendelsz valamit,s miután "kiszolgál", már nem is gondolsz rá, vagy a következő rendelésre gondolsz!

Először tudd meg a Bibliából, mi az amit elvár tőled, és akkor ésszerű elvárásaid lesznek neked is. Akkor megérted miért van ez a mérhetetlen szenvedés, és azt is miért engedi meg - egyenlőre!

Ha Isten arra kér, hogy szüntelenül imádkozzunk, az azt is jelenti, szeretné ha MINDIG közel lennénk hozzá, és rá támaszkodnánk a nehézségeinkben. pl.

Zsoltár 34:4,7,15,18

"Megkérdeztem Jehovát, és ő válaszolt nekem. Minden félelmemtől megszabadított....Jehova angyala táborozik az istenfélők körül,és megszabadítja őket....Jehova szeme az igazságosakon van, füle meghallja a segélykiáltásukat....Jehova közel van a megtört zívűekhez,

megmenti azokat, akik elcsüggedtek."

2Korintusz 1:4

"Ő megvigasztal minket, bármilyen próbát éljünk is át, hogy azzal a vigasztalással, amellyel Isten vigasztal minket, mi is meg tudjuk vigasztalni azokat, akik valamilyen próbát élnek át."

Ézsaiás 41:10,13

Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.« ...Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.«

Jeremiás 29:11

»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

....de ehhez meg kell ismerni a Teremtődet, úgy, ahogyan arról Krisztus beszél a János 17:3 versében.

Bárcsak sukerüln eneked is....

2020. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
A másodiknak üzenem, hogy ez mind szép és jó, de attól még nem érzem jobban magam. 6 éve súlyos depresszióban szenvedek. Nem bírok tovább így élni. Minden nap gondolok az öngyilkosságra. Minek mondjuk azt és minek lehet azt hallani ezer videóban előadásban, prédikációban és sorolhatnam, hogy Isten szabadító és megszabadit a depresszióbol és mindenféle fuggosegbol.. Egy csomó sikersztorit lehet hallani. Engem mégsem gyógyít meg. Most akkor azzal akar jönni valaki, hogy hát sajnos én így jártam, nekem ennyit szánt az Úr, engem nem fog ebből meggyogyitani? Szenvedjek így örökké? És nem csak magam miatt mergelodom mielőtt azt mondaná valaki hogy mekkora önző diszno vagyok. Azt sem bírnám elviselni, ha én rendbe jövök és más nem. Állandóan rettegek attól, hogy egyszer belekerulok egy olyan helyzetbe vagy olyan tragédia történik velem amit nem bírnek feldolgozni, ami egy újabb pofon lesz Istentől és ami újra és újra megtepazza a hitem. Ismerem magam és tudom, hogy csak egyszer történne valami szörnyű velem és én ott végeznek Istennel örökre. Elegem van abból a sok szornyusegbol ami van körülöttem, amit látok körülöttem. Gyűlölöm az egészet. Amennyiszer megmutatta Isten nekem, hogy velem van, ami kB semennyire nem látható az életemben, annyira legalább én is számíthatok magamra ennyi erővel, sőt még többre is megyek vele. Ha nem hiszek Istenben, kevésbé esek pofára. Minnel jobban varnad a segítséget valakitől annál nagyobb pofára esel. Eléggé meg van keményedve a szívem Isten felé és úgy érzem jogosan. Már csak azt nem értem, ha ennyi szar vesz körül minket, ennyiszer kialtunk Hozzá és sokszor le se tojik mindent, akkor mégis mit vár az embertől? A normális emberi reakció az az, hogy ezek után az ember dühös és elkeseredett és köszöni nem kér ebből többet. Ő meg még bűntudatot kelt benned azzal, hogy azt mondja, "ott volt a lehetőség de te kemenyitetted meg a szíved és te tavolodtal el Tőlem". Mégis mit vár? Mit kellene csinálni? Meg koszonetet mondani neki a semmitsem erő segítségért? Vagy segítsen vagy ne! Mert ezzel a néha ott vagyok néha nem hülyeséggel csak osszezavarja az embert és már nem tudja mikor lehet számítani rá.. Meg kezdjek neki agyalni, hogy vajon most segíteni fog vagy nem? Vagy akkor legalább ne állítana hazugsagokat, hogy "mindenki menedéket talál Nála aki keresi stb". Hát nagyon sokan futnak Hozzá és leszarja már bocsánat szóval.. Egy az egyben hazugság az egész.. Olyan szinten utalom Őt, hogy legszivesebben ma hátat fordítanek az egésznek. Úgyis a legtöbb barátom már megtette és kilepett az egyhazbol mert nem látják értelmét. Lehet nekik van igazuk.!
2020. febr. 12. 15:03
 10/29 A kérdező kommentje:
Másodiknak szintén : akkor magyarázd meg kérlek egy mindennapi szenvedessel elő betegnek, akár egy gyermeknek, akinek megmondjak, hogy 12 éves koráig fog élni és addig is minden nap egy szenvedés. Magyarázd már el kérlek neki azt, hogy értelme van annak hogy megszuletett. Vagy fordított esetben ha te lennél ilyen helyzetben...! 👍
2020. febr. 12. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!