Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kapcsolatmegszakítás vallási...

Effre kérdése:

A kapcsolatmegszakítás vallási okokból a családtagokkal a Jehova Tanúinál szerintetek Bibliakövető?

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 11:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%

Vannak versek, amivel akár alá lehet támasztan is, bár szerintem a Szentírás szellemiségével nem teljesen összeegyeztethető. Hiszen Jézus azt tanította, hogy minden ember a felebarátunk, mindenki felé nagy szeretettel kell fordulni. Ez talán különösen igaz a családtagokra, a hozzánk legközelebbi emberekhez.

Valószínűleg a szervezetben lehet egyfajta félelem, hogy a szekta vonzásából már kikerültek kijózanító hatással lehetnek a még benti tagokra is, ezért szorgalmazzák a távolságtartást. Ez jól látható azon, miként bánnak azokkal, akik már elhagyták az őrtornyot. Itt a fórumon is úgy bélyegzik meg őket, mintha a legalávalóbb gyilkosok lennének. Volt már, hogy engem is annak tartottak, pedig soha semmi közöm nemvolt eme ördögi szervezethez.

2020. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%

Igen.

Gondolkodás nélkül.

Szó szerint veszik Jézus ama mondását, hogy aki őt követi, tagadja meg szüleit is - ha ők nem követők.

2020. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
15%
Igen. Vannak olyan emberek, akikkel a legjobb ha megszakítjuk.
2020. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

3-as

"Vannak olyan emberek, akikkel a legjobb ha megszakítjuk."


pl hogy a pl református vagy katolikus szülővel többé nem tart kapcsoltot egy Jehova Tanújává keresztelkedett gyerek ?

2020. febr. 16. 23:05
 5/44 anonim ***** válasza:
0%

Effre te megint hazugságokat terjesztesz burkoltan, kérdésnek álcázva!


Mit jelent a "kapcsolatmegszakítás", először talán ezt a magában homályos fogalmat kellene tisztázni. A Tanúk hivatalos oldalán pl. ez mindenféle körülményre pontosítva van.

Tehát ha korrekt akarnál lenni, kikeresnéd a kiközösítés címszó alatt lévő tartalmakat és aszerint beszélnél. Ez persze a többi válaszolóra is érvényes, aki szándékosan vagy tájékozatlanságból hülyeségeket ír!


Egész más lenne a kép. De ezt a korrektséget más kérdésekben sem lehetett tapasztalni, ezért hát mindig az ilyen sunyi és tisztességtelen módszerekhez folyamodsz.

2020. febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%

"Valószínűleg a szervezetben lehet egyfajta félelem, hogy a szekta vonzásából már kikerültek kijózanító hatással lehetnek a még benti tagokra is, ezért szorgalmazzák a távolságtartást."


Érdekes, én úgy ismertem őket, hogy elviszik mindenkihez az üzenetüket, válogatás nélkül, tehát nyilván nem félnek a különböző negatív hatástól. Pedig a szolgálatban aztán van minden!


"Ez jól látható azon, miként bánnak azokkal, akik már elhagyták az őrtornyot. Itt a fórumon is úgy bélyegzik meg őket, mintha a legalávalóbb gyilkosok lennének."


Ugyan mutass egy példát erre!

2020. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

"Ugyan mutass egy példát erre!"

Olvasgasd ezt a fórumot, lesz sok példa rá, de azért én is idézek egyet:


"Mièrt viselkedsz mint a farizeusok Jèzussal,kèrdèseddel csalit állítani?

Nem az èrdekel tègedet,hogy megtárgyalni,hogy helyes mint a fórumokon szoktak,hanem al kereszèny módra èpited le a tèmát.

Így viselkednek a kiközösitettek,nem ismerik el a hibájukat de támadják az igazságot.Jèzus mit is mondott erre:hètszerte g.....BB."


Tehát szerintetek a kiközösített farizeus, álkeresztény, az utolsó szót pedig nem is értem, mert gondolom csúnya lett volna és kipontozta hittársad.

S még sok ilyen, sőt ettől durvább hozzászólást is olvastam az évek folyamán, ezek vagytok ti.

2020. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
6%

Idéztél valakit, akiről fogalmad sincs kicsoda, csak a szövege alapján azt lehet tudni hogy valakire nagyon bepipult.

Mem lehet tudni hogy Tanú-e, akármit is mond. Nem egy magas színvonalú hozzászólás. Egyébként a helyét is megadhattad volna, hátha más is kiderül a többi szövegből. Mert így ez megint csak egy kiragadt kis szöveg.


Nem egy KZitus az biztos. Próbálj ilyen ismert és biztonsággal azonosítható személytől ilyen idézetet citálni. Ilyen alapon bárkit lehet idézni és a rátok jellemző módon általánosítani.


"Tehát szerintetek a kiközösített farizeus, álkeresztény,"


Öreg hiba összemosni mindenkit, mert én sem vagyok Tanú, mint ahogy gyanítom hogy ő sem.

2020. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Nézd el nekem, hogy a keresztelkedés előtt állókat is tanúnak veszem. Tudom, hogy botor egyszerűsítés részemről, de ez van.


"Próbálj ilyen ismert és biztonsággal azonosítható személytől ilyen idézetet citálni."

Egy anonim oldalon hogy? Érdekes elvárás, hiszen te is mondhatsz magadról bármit, ahogy KZitus is, ha már őt hoztad példának, de én is vallhatom magam az angol királynőnek.


Egyébként #26-os hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


De mint írtam, még számtalan hasonlót olvastam, nem csak tőle, más jehovásoktól is. Viszont nem fogok több ezer hozzászólást átolvasni, ezért csak a legutóbbit idéztem. Nyugodtan keresgélj, találsz majd bőven.

2020. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
0%

"...nem ismerik el a hibájukat de támadják az igazságot.Jèzus mit is mondott erre:hètszerte g.....BB."


És erre gyilkosoztál? Végül is amit mondott róluk, teljesen normális vélemény, nem különösebben szélsőséges, bibliailag is igaz. És amit Jézus mondott, az a "hétszerte gonoszabb"


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2020. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!