Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt keresztelik meg a...

Mièrt keresztelik meg a bèbiket az Ortodox, a Katolikus egyházban amikor ezt az Isten szava mellőzi?

Figyelt kérdés

Jèzus ezt mondja:

Mátè:28:19."Menjetek hat,ès tegyetek tanitványokká minden nemzetből embereket,keresztelyètek meg őket az Atyának,,a Fiúnak ès a szent szellemnek nevèben.


Itt leírja a lèpèseket,hogy mit kell tenni a megkeresztelkedèsre.

Elsősorban tanitvány kell lenni,ismerettel rendelkezni.

Ismerje az Isten szavát megfelelően,el kell döntse,hogy akarja-e abban a tantètelben a keresztelkedèsèt.

Továbbá átadja magát Istennek ès azt mondja mint Jèzus"itt vagyok Atyam,hogy cselekedjem a te akaratodat.

Továbbá mint Jèzus ès az apostolok is belemeritettek egész testükkel a vízben.



#Isten #keresztelkezès.
2020. febr. 10. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 effre ***** válasza:
0%
Leírná valaki hozzáértő a keresztelők szövegét ?
2020. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
94%

#11

Elég egyszerű:

"N., én megkeresztellek téged az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében."


Arra mondjuk nagyon kíváncsi lennék, hogy a kérdező vallásában mit mondanak, mert a jehovás oldalon nem találtam róla semmit. Lehet valami titok ez is?

2020. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 effre ***** válasza:
62%

így, hogy mondod -


én ezt találtam :

[link]

2020. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
92%

Van hivatalos is, nem kell mindjárt a bűnös világi oldalakat mutatni 😀

Nem titok, itt a hivatalos: [link]

2020. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
94%
10# akkor most kinek kell hinni Edgár? A Bibliának vagy a tanúknak? Mert a kettő nem egy és ugyanaz.
2020. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
93%

Vidiripi


"a tanuknál más a szöveg"

Ennèl igazabbat règen irtál."


Csak tudod Edgár a probléma ott van hogy nem lehet alátámasztani a Bibliából. Annyira más a szöveg.

A Máté 28:20 azt olvashatod hogy "...amit én parancsoltam nektek."

Erre az Őrtorony olyan kérdést tesz fel a keresztelkedőknek amit Jézus nem parancsolt!

Erre mit mondasz Edgár? Ezzel nincs szerinted probléma?

2020. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
14%

15."Akkor most kinek kell hinni,a bibliának vagy a tanuknál"


Vagy a K.Egyház szertartásainak,szabályainak,pènzèrt való megkeresztelèsben,tudatlan büntelen bèbi belekeresztelèse egy olyan vallásba aminek doktrináját a szülei sem ismerik,amit esetleg ha ismernek az hazugság pld.tisztitotüz,pápai lábcsok,rozsafüzèr,szentháromság tana,három istensèg stb .


Nèzd meg a zűrzavart a bèbi körül amièrt mèrhetetlen a zürzavar,holott a bèbi áldozat mert mèg azt sem tudja hol van,máris beledömőszöltèk az olvasztótègelybe,nehogy valaki más ezt megtegye.

Hol tudja mondani mint Jèzus,"Itt vagyok Atyam csekszem a te akaratodat Főleg,hogy mèg a szülei sem mondjak.

De a Tanuknál fogadalmat tesznek,mert a keresztsèg fogadalom,eskü.Nem belekènyszeritett.


Milyen dolog K.Egy-ban nem nősülhet ha a gyermeke nincs megkeresztelve.

A sorrend itt is kiált.

Előbb nőstények ès utánna a gyerek


[link]

2020. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
0%

17.csatolva.

[link]

2020. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
0%

17.Javitás a telló rosszul küldte.


Előbb nöstènyek=előbb nősülnek

2020. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
94%
Azt kérdeztem tőled Edgár, hogy melyik keresztelési szöveg az igaz? Az, amit a Biblia ír, vagy az, amit a tanúk mondanak? A kettő nem egyforma. A Biblia leírja, hogy Isten mit vár el, milyen szöveg alapján történjen a keresztelés. A tanúk ezt nem teszik. Tehát akkor ki lehet mondanom, hogy ők nincsenek megkeresztelve
2020. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!