Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ideje nem foglalkoztam a...

Egy ideje nem foglalkoztam a vallással, nem imádkoztam, nem törődtem Istennel. És ebben az időszakban is omlottam össze, történtek velem rossz dolgok. Lehet, hogy az elfordulásomat Isten ezzel bünteti?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem, Isten akkor sem büntet, ha éppen elfordulsz tőle, egy hívő embert is érhetnek csapások. Isten mindig szeretettel fordul feléd, s várja, hogy te is így fordulj Őfelé.
2020. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Az én Bibliában ez van írva az Úr fenyítéséről (ilyen is van!):


Zsid12:

5

És elfeledkeztetek-é az intésről, amely néktek mint fiaknak szól: Fiam, ne vesd meg az Úrnak fenyítését, se meg ne lankadj, ha ő dorgál téged;

6

Mert akit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, akit fiává fogad.

7

Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, akit meg nem fenyít az apa?

8

Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.

9

Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!

10

Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.

11

Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, akik általa gyakoroltatnak.

12

Annakokáért a lecsüggesztett kezeket és az ellankadt térdeket egyenesítsétek föl,

13

És lábaitokkal egyenesen járjatok, hogy a sánta el ne hajoljon, sőt inkább meggyógyuljon.



A korcsok nem ismerik a fenyítést, a fiak viszont igen. Én magam is átéltem hasonlót, mint Te kedves Kérdező.

2020. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem.buntet csak te szakitottad ki magad az O jelenletebol es az ö vedelmebol te leptel ki.

Vissza kell bujnod a vedo szárnya alá.

Mert ha nem az ellenseg minden fele nyavalyaval megtamadhat.

Ilyen egyszeru

2020. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!



Isten nem egy vallás amit ha akarok követem ha akarok nem,Isten nem egy jóérzés amit ha érzek jóba vagyok Istennel ha nem érzem akkor rosszba vagyok Istennel.

Isten egy élő személy, egy Atya aki megölel ha visszatér hozzá.

Te ha nem törődtél Istennel ő viszont törődött veled mert hűséges és fontos tudnod ne játssz a kegyelemmel!!!


Az ember összeomlása az ördög munkája de:

1Ján 3:8 Aki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.



Ha megnyitottad az életed bizonyos területeit a gonosz előtt akkor az bemegy és rombolni fog ha az Isten előtt nyitod meg az életedet akkor ő fel fog téged építeni és ezektől a démonikus erőktől megszabadít és ezeket a nyitott ajtókat segít bezárni.

Mivel az ember bukott állapotba születik a világra van egy részünk ami a bűnt cselekszik.......

ahogy a fenti Igébe olvasod ezt Isten úgy állítja helyre hogy megtérsz és újjászületsz, lessz egy élő szellemed amivel tudsz uralkodni, mert Istentől hatalmat kaptunk:


Ján 1:12-13

12 Azoknak viszont, akik befogadták, hatalmat adott, hogy Isten fiaivá váljanak: azoknak, akik hisznek a nevében;

13 azoknak, akik nem vérből, nem egy test, nem egy férfi akaratából, hanem Istentől születtek.



Isten már nem haragszik ránk, hanem a békeajánlatát adja a mostani korszakunkba Jézus által:


Ézs 53:5 Pedig a vétkeink okozták a sebeket neki, a mi bűneink miatt zúzták össze, békességünkért viselt köteléket, és az ő sebeivel gyógyultunk meg.


Róm 5:10 Hiszen ha Fiának halála által kibékültünk az Istennel, amikor még ellenségei voltunk, sokkal inkább meg fogunk menekülni az élete által, miután már kibékültünk Vele -


2Kor 5:18-20

18 Ez pedig mind Istentől van, aki kibékített bennünket önmagával Krisztuson keresztül, és nekünk adta a békéltetés szolgálatát:

19 minthogy Isten kibékítette a világot önmagával Krisztusban, nem számítva fel nekik a vétkeiket, és a mi szánkba adta a békéltető beszédet.

20 Miután tehát Krisztusért járunk követségben, mintha Isten kérne rajtunk keresztül, Krisztusért kérünk, béküljetek ki az Istennel!

21 Mert őt, aki nem ismerte a bűnt, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazságossága legyünk őbenne.


Kol 1:20 És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, ami csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

2020. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
elmebetegek ha találkoznak...
2020. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
Dobd el a vallást, mert csak ártalom van benne.
2020. febr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!