Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak fiatal apácák?

Vannak fiatal apácák?

Figyelt kérdés
A mai nap láttam egy nagyon idős apácát sétálni az utcán, és elgondolkodtam, hogy papnak is kevesen mennek ma már, de vajon apácának megy még valaki Magyarországon? El nem tudnám képzelni, hogy egy 80 90-es években vagy később született lány/nő elmenjen apácának. Vagy van ilyenre példa? Sőt még az egész világra kiterjesztve is nehezen tudom elképzelni.
2020. febr. 25. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Vannak, láttam már.
2020. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Én is akartam apáca lenni. De elgondolkodtam a kolostori renden, és lemondtam róla. Nem bírnám. Ettől függetlenül hiszek Istenben. Amúgy vannak, aranyosak.
2020. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, mennyi idős vagy, és miért gondoltad úgy, hogy az szeretnél lenni? Mennyi idősen találtad ki, hogy ezt az utad követnéd? Szóval részleteznéd a történeted?


Én már nem vagyok hívő, kinőttem. Nem tudom elhinni, hogy van egy felsőbb hatalom. Régen nagyon vallásos voltam, minden hétvégén kellett misére menni, de olyan 18 éves korom körül végleg "megvilágosodtam" azóta pedig nem számít nekem az egész. Apám nagyon erőltette is ezt az egészet emiatt is lett elegem belőle. De néha még mindig elgondolkodom, hogy vajon van e Isten, de mindig arra jutok, hogy nem tudom elképzelni.



Ezért furcsa vagy hihetetlen számomra hívő embereket látni mindig. Főleg akik olyan "fanatikusak" (ah nem jut eszembe jobb szó, nem ezt akartam írni,ez olyan negatívan hangzik, de nem jut eszembe jobb kifejezés. De nem negatívan értettem ezt amit írtam.), hogy feladják az életüket, családjukat munkájukat stb, hogy apácaként vagy papként leéljék az életüket. Ez számomra olyan hihetetlen. Bár tiszteletre méltó, de annyira felfoghatatlan számomra.

2020. febr. 25. 23:26
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
27 vagyok. 24 éves korom körül gondoltam rá. Ki akartam vonulni a világból egyszerűen, megcsömörlöttem mindentől. Jézust meg nagyon bírom. De átgondoltam, nem bírnám, elmúlt a késztetés.
2020. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszod
2020. febr. 25. 23:32
 6/19 anonim ***** válasza:
2020. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Vannak, és néha ez még jó döntés is lehet.

Függetlenül attól, hogy ez az isten egyáltalán létezik-e.

Azért kíváncsi lennék, hogy például mit érezne egy hithű apáca, ha a halála után egyszer csak a Tollaskígyó elé kerülne - aki természetesen a tiszteletlensége miatt azonnal kitépné a szívét.

2020. febr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én annak készülök.

Az Úrnak adtam az életem, mert őt önmagáért szeretem, ő az édesatyám, aki mellett szeretnék lenni és szolgálni azokat akiket annyira szeret, hogy a világra emelt.

6 éves koromban hívott meg engem látomásban. Nemrég láttam a fejemben képeket arról a helyről ahova vezet engem.

18/L

2020. febr. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Én is apácának készülök. Ismererek is fiatal szerzeteseket.


20/L

2020. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyik távoli rokonom is apáca, 19 éves.
2020. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!