Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak fiatal apácák?

Vannak fiatal apácák?

Figyelt kérdés
A mai nap láttam egy nagyon idős apácát sétálni az utcán, és elgondolkodtam, hogy papnak is kevesen mennek ma már, de vajon apácának megy még valaki Magyarországon? El nem tudnám képzelni, hogy egy 80 90-es években vagy később született lány/nő elmenjen apácának. Vagy van ilyenre példa? Sőt még az egész világra kiterjesztve is nehezen tudom elképzelni.
2020. febr. 25. 22:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Ismerek. Egyikük Teréz anya nővéreihez lépett be, 30 éves, épp velem egyidős.

Másikuk pedig a Jézus Szíve Társaságánál jelöltidejét tölti.

Tőlem sem állna távol, hogy szerzetesnővér legyek. Csak mivel nincs testvérem, így felelősséggel tartozom a szüleimért is, meg úgy érzem, hogy talán jobban vonz, hogy feleség legyek.

2020. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Vannak, településünkről is ment egy lány apácának, most már inkább középkorú, de fiatalon ment szerzetesnek.
2020. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Itt az oldalon láttam már kamasz lányokat, akik már apácának készültek.

18 éves kortól lehet bevonulni. Van egy év jelöltség, aztán vagy egy kétéves szakasz, ami után még lehet egy ideiglenes szakasz, ez alatt akár egyetemet is lehet végezni. Legkorábban 21 évesen lehet valaki rendtag.

2020. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
11%
A végén még kiderül, hogy a GYK-n levelezgetnek a papok és apácák...
2020. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon érdekes. Bár nekem még mindig nem értem. Értem, hogy például egyesek segíteni akarnak az embereken. De nem gondoljátok, hogy sokkal jobb módok is vannak erre? Gondolok itt arra, hogy elvégezni az orvosi egyetemet, aztán embereket gyógyítani, vagy millió olyan dolog jut eszembe, amivel sokkal többet lehetne segíteni az embereken.
2020. febr. 27. 03:23
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Az emberek megsegítése fontos cél, de nem az egyetlen, és nem is a legvégső. A szerzetességben a teljes létet az Úr szolgálatára fordítják.
2020. febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

A szerzetesség egy hivatás. Ahogy a házasság is az! Ezt sokan elfelejtik, és ma már szinte társadalmi elvárás, kötelesség, hogy legyen párkapcsolat és legyen házasság. Pedig ez egy választható dolog, legalább is annak kéne lennie. Nem mindenki alkalmas ugyanis teljes életközösségre egy másik emberrel.

Bármelyik életformát (házasság és szerzetesség) választja is az ember, komolyan kéne rá készülnie. Ha nem szigorú jelöltidő, novíciátus, hanem csak úgy bárki pár hónap után letehetné a szerzetesi örökfogadalmat, akkor sokkal több alkalmatlan személy lenne. Házasságnál meg látjuk, hogy hány alkalmatlan ember, nem végiggondoltan házasodik - az eredmények és a válási statisztika magáért beszél.

Ezzel azt akarom mondani, hogy aki apáca akar lenni, nála nem az elsődleges cél, hogy segítsen másokon. Az egy nagyon szép dolog, de valóban egy családos is segíthet másokon.. Aki apáca lesz, neki nem az a vonzó, hogy házasságban éljen, hanem hogy Istennek szentelje életét, és ezzel kövesse Jézust. Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek a házasság az útja.

2020. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
és az apácák szüzek vagy van közöttük,aki már nem az?!mennyire fontos a szűzies élet?!
2020. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

#18

Az apácák attól fogva "szüzek", hogy meghozzák erre vonatkozó fogadalmukat. Előtte simán lehet, hogy éltek nemi életet, onnantól viszont teljesen Istennek szentelik életüket, amibe nem fér bele a házasság, család, nemiség.

2020. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!