Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A missziót, a hit továbbadását...

A missziót, a hit továbbadását hogy lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Mint a pedagógusokat is megtanítják tanítani, hogy, honnan lehet megtanulni a Krisztusi hit továbbadását másoknak is, hogy lehet közösséget szervezni, ez is tanulható valahol?
2020. márc. 12. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Tedd hozzá, hogy annak add tovább a hitet, akit érdekel.


Mert én nem hiszek Istenben, szóval engem hagyjanak békén a hittérítők.

2020. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A római katolikusok pl. tűzzel és vassal adták tovább sajátos világnézetüket. Mohamed szintén erőszakkal terjesztette újdonsült vallását.
2020. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
54%

Szia

A"a Krisztusi hit továbbadását másoknak "-ról Krisztus ezt mondat: "Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:19,20

2020. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Te Zita, téged az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteltek? :)


Kérdező: az egy ajándék, a tanítás ajándéka. De írja a Biblia, hogy ne akarjatok mindnyájan tanítók lenni. Ha neked nincs meg ez az ajándék, akkor az életeddel tedd kívánatossá Isten megismerését.

2020. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Maria del ore ***** válasza:
15%

Amit a Zita idézett, azt Jézus nem csak az apostolainak mondta, hanem azoknak az embereknek, akikkel a Feltámadása után Galileában találkozott. Tudjuk a Beszámolók alapkján, hogy a feltámadásakor azt mondta az asszonyoknak, hogy előttük megy Galileába, és Ők, meg a Tanitványai jöjjenek oda.

Ezért amikor a parancsot kiadta, az ott állóknak mondta, akik között Nők is voltak, és több mint ötszáz ember. Pál emlitést tesz erről, hogy ennyien voltak, amikor ez történt, és utána felemelkedett és visszatért az Atyjához.

A Parancs pedig úgy szól:

(Máté 28:20) 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. . .

Tehát azoknak is tenniük kell Jézus parancsát, akiket erre megtanitanak, és igy tovább.

(Máté 28:20) . . .Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Vagy is Jézus parancsa ma is érvényes, egészen addig mig véget nem ér a világ rendszer.

2020. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maria del ore ***** válasza:
0%

(Jakab 3:1) 3 Ne legyetek sokan tanítók, testvéreim, . . .


Ez a Gyülekezet oktatására vonatkozik, és nem a tanitványképző munkára. A gyülekezetekben az arra kinevezettek, felvigyázók az oktatók, és a gyülekezet tagjait oktatják tovább.


A Tanitványképző feladat pedig minden megkeresztelt és önátadott személyre vonatkozik nemtől függetlenül, a prédikáló feladattal együtt.

Ekkor a Keresztény alapoktatást ad tovább. S a gyülekezetben pedig már az érettebb személyeknek folyik a tovább oktatás. Hgy megtanulják Jézus parancsát tenni, és képesek legyenek másoknak is megtanitani ezt.

2020. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

"

A Tanitványképző feladat pedig minden megkeresztelt és önátadott személyre vonatkozik nemtől függetlenül, a prédikáló feladattal együtt."


Mivel ti nem vagytok keresztények, nem véletlenül kérdeztem, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében lett e keresztelve (ugye nem akarod, hogy idemásoljam a szervezet keresztelő szövegét, ami köszönő viszonyban sincs a Jézus által parancsba adott szöveggel?), ezért rátok ez nem vonatkozik és mivel nem ismeritek az Atyát, ezért nem is tudtok Istenről tanítani. Ezért fordulhat elő, hogy tanítás címszó alatt a szervezet kiadványait hirdetitek Evangélium helyett, amikben a szervezet szubjektív és állandóan változó Biblia értelmezése van.

Jézus nem igazán erre gondolt, amikor azt mondta az Apostoloknak, hogy tegyenek tanítvánnyá mindenkit, hogy álljanak meg szép csendben egy újságos kocsi mögött halkan duruzsolva és adjanak pár újságot annak, aki arra jár és megáll. 😀

2020. márc. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

Más emberektől tanulható, akik igazi istenszolgák.


Mondanám, hogy youtubeon ha van igaz szívű ember, de még nem találtam eddig életembe olyat, akit bárkinek is ajánlanék.

2020. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Élj úgy, mutass olyan példát a többieknek, hogy saját maguk odamenjenek hozzád, és rákérdezzenek:

-te tényleg mindig boldog vagy?

-megadod a királynak is és Istennek is, ami nekik jár?

-te tényleg szereted minden felebarátodat?

-te tényleg szereted az ellenségeidet is!?

-be tudod tartani mind a10 parancsolatot?

-stb.

Azt hiszem, ez a hiteles út. Ha a hivatalos részt akarod tanulni, akkor menj lelkészképzőbe.

2020. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!