Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki tud, segítsen kérlek?!

Ha valaki tud, segítsen kérlek?!

Figyelt kérdés

Régen sokszor mondtam a rózsafüzért , béke volt a szívemben és vidám voltam. Szép lassan egyre több nap kimaradt, hogy nem imádkoztam a rózsafüzért és már a lelkemben sincs béke , vidámság. Úgy érzem, hogy kezd megszakadni a kapcsolatom Istennel , Jézussal és a Szűzanyával is ! :(

Nagyon vágyom újra azokat az érzéseket érezni , de egyszerűen annyira nehéz magamat rávenni . Nem is tudom :(

Aki gyakran imádkozza a rózsafüzért , írja le kérem , hogy miket érez , hogy én is nagyobb kedvet kapjak hozzá! Egy kis bátorításra lenne szükségem! Arról is írhat , miket tapasztalt meg , hogyan változott az élete ennek hatására.

Aki olyanokat akar írni , hogy pl baromság ez az egész , nem emiatt vagyok szomorú meg hasonlóakat , az inkább ne írjon semmit! :)



2020. márc. 29. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem igazán értelek. Azt írod, amikor imádkoztad, béke volt a szívedben és vidám voltál.


Akkor miért van szükséged más tapasztalataira?

2020. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A rózsafüzért lényege ugye, hogy imádságos lelkülettel elmélkedjük át Urunk földi életének fontosabb eseményeit. Talán most közeledve nagypéntekhez, a fájdalmas titkokat imádkozva, s azon elmélkedve kicsit jobban átérzed Üdvözítőnk fájdalmait, értünk szenvedett kínjait. Ez szerintem mindig közelebb viszi az embert Krisztushoz, így Istenhez. De akár a keresztutat is elimádkozhatod otthon magadban.
2020. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

A Szűzanyához ne imádkozz, hiszen ő is csak egy szolgatársad.


Amikor én imádkozok semlegesen érzem magam, esetleg békésen. Nem nagyon szoktam nézni, hogy hogy érzem magam. Ha hiszel Istenbe, akkor imádkozz meg csináld, amit mond és ennyi igazából.

2020. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Valószínűleg nincs hozzá elég energiád.

Akkor imádkozzál, amikor kedved van hozzá és szívből jön.

Nem kell túlterhelni magad vagy kényszerként megélni.

Isten ismeri a lelked, a gondolataidat és érzéseidet.


Történt valami változás az életedben?

Barátaid vannak? És ha igen, akkor jó útra visznek, vagy inkább bűnös utakra csábítanak?

2020. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:
29%

Szia

Olvasd az evangéliumokat és erő kapsz. Persze ne csak olvasd, de fogadj szót annak, amire Krisztus tanít!Hiába olvasgatod a Bibliát, és szerzel ismeretet, ha nem ülteted át a mindennapi életben, akkor az keveset ér, úgy jársz mint jelenleg. Ha tanultál egy főiskolán, vagy egyetemen, és a megszerzett tudást nem használod, az ismereted semmit sem ér. Légy kitartó...

"Akkor Jézus ezt mondta a tanítványainak: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és ÁLLANDÓAN kövessen engem."Máté 16:24

Lukács 14:27 " Aki nem hordozza a kínoszlopát, és nem jön utánam, nem lehet a tanítványom."

A két vers is arra mutat, erőfeszítéseket kell tennünk, ami nem mindig könnyű, de megéri! Olyan belső békéd lehet, amellyel ma kevesen rendelkeznek.

2020. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor azért imádkozom és beszélgetek vele,hogy mosolyra fakasszam őt. A kapcsolat soha nem tud megszakadni. Ha nem hallod a hangját és nem látod akkor is szeret. Ez olyan kb. mint amikor anyukád a másik szobában van. Ha imádkozom a rózsafüzért és mikor elmondtam, a szívem folytatni fogja az imát, annak ritmusát.

Ne add fel, az Úrtól nem lehet elszakadni. Szeret téged, ha nem mész hozzá, akkor ő jön el hozzád. :)

Ha szeretnél még beszélgetni, nyugodtan írj rám, szerzetességre készülök.

2020. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha békét keresel, olvasd el a János evangélium 14. fejezet 23.-27. verseit. Nincs szó benne ugyan a rózsafüzérről, de nem is olyan mulandó békességről szól, mint amit elvesztettél. Van jobb is.

2020. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!