Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhisták! Mi az a "mo"?

Buddhisták! Mi az a "mo"?

Figyelt kérdés
Gelugpa.

2020. ápr. 1. 14:16
 1/7 corsair1969 válasza:
53%
Nem om-ra gondolsz esetleg? Ha igen az az om mani padme humból származik. Ez egy mantra, ima. Vannak több vallásban isteni hangok amik csodatévő ,gyógyitó, vagy hipnotikus jelentéssel bírnak. Ilyen az om hang is. Folyamatos ismétlése, mantrázása megváltozott tudat állapotot idéz elő az emberben. Ez állítólag a rezgészáma miatt van.Az m .hangot elnyújtva rezegtetve kell kimondani. Erre találsz is rengeteg filmet a neten.Ez az elnyújtott rezgés gyógyitó,felfrissitő hatású állítólag.
2020. ápr. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem! :-) Nem az aumra gondolok! :-)
2020. ápr. 5. 14:47
 3/7 Gozarusan válasza:

Szerintem "mu"-re gondolsz :). A "mu" egy japán eredetű szó, jelentése: "nincs". Miért mondják ezt? Nos a Zen buddhizmus nagy hangsúlyt fektet az ún. kóanokra. A kóanok olyan paradox alapú megvilágosodástörténetek, melyeket pusztán ésszel nem lehet felfogni, pl.:


"Egy napon egy szerzetes megkérdezte a mesterét:

-Mester, igaz az, hogy minden lénynek buddhatermészete van?

-Igen, igaz - válaszolt a mester

-Akkor a kutyának is? - Kérdezte a szerzetes

-Mu! - Válaszolta a mester."


Csak hogy, érthetőbb legyen valamilyen szinten, szeretném Nágárdzsuna (Ő egy 2-3. századi indiai buddhista filozófus volt) tanítását idézni, miszerint:


"Ha azt gondolod, a tudat és a világmindenség egyek, tévedsz. Ha azt gondolod, a tudat és a világmindenség nem egyezik, tévedsz. Ha azt gondolod, a tudat és a világmindenség se nem egyezik és se nem különbözik, tévedsz. Ha azt gondolod, a tudat és a világmindenség egyezik is és nem is egyezik, tévedsz."


Tehát: ez a "mu" az egyé vált non-dualisztikus tudat tapasztalatára utal.


Remélem kielégítő választ adtam :D!

2020. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök lelkes segítségét!


Ez sem az, amit keresek.

2020. máj. 1. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Bővebben ha kifejtenéd akkor esetleg tudná valaki
2020. máj. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én ugy veszem eszre hogy a valaszolok nem tudom semmit a buddhizmusrol meg csak nem is olvastam róla csak ide írnak.
2020. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5. Egy tulkuról olvastam azt, hogy tud gyógyítani; olyankor "mo"-t küld.
2020. jún. 16. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!