Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus miért nem próbálta...

Jézus miért nem próbálta megtéríteni a másik latort a kereszten?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy megmenthette volna a szörnyű pokoltól, ha legalább megpróbálja.

Csodát is tehetett volna, hogy leszáll szögekkel a kezében, majd vissza...


Vagy tudta, hogy reménytelen?



2020. ápr. 10. 02:14
 1/10 anonim válasza:
87%

A másikat sem ő térítette meg, hanem magától megtért. Ez mindenkinek a saját választása.

János evangéliumában az áll, hogy Jézus előbb halt meg, mint a másik két lator. Máté evangéliumában pedig azt olvashatjuk, hogy 12 órától du. 3ig, Jézus haláláig sötétség támadt az egész földön. Tehát ezt az égi jelet, csodát a lator végig nézte.

Nem hiszem, hogy Jézus bárkit reménytelennek tartott volna.

2020. ápr. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Jézusnak nem az volta a dolga, hogy megváltsa a világot. Az élete értelme a tanítás (elhozza a világosságot), csak az akkori hatalom nem akarta elfogadni a tanítását. Tehát mindenkinek magának kellett eldöntenie, hogy kire hallgat. Tehát csak az szabadult meg a bűntudattól (sikerült megváltani a bűneit), aki felfogta hogy Istennek nincsenek törvényei.

A feltámadásával bizonyította be Jézus, hogy a földi hatalomnak nincs felette hatalma és hogy Isten bármire képes nincs előtte lehetetlen.

Isten végtelen, szabad, határtalan, mindenható minden belőle indul ki. Az egó, ami el akarja határolni magát, külön nevet ad magának, törvényeket alkot, mindent irányítani, birtokolni akar, felelős a bűntudatért.

Isten célja, hogy a szenvedések által tanuljunk a hibáinkból és megértsük a világ működését, hogy lelkünk a bennünk lévő Istenre hallgasson és ne az egónkra (rátaláljunk Istenre).

2020. ápr. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

"Vagy tudta, hogy reménytelen?"

Igen. A megtért lator nem csak azt kérte, hogy üdvözüljön, mást is mondott a kereszten. A másik lator elgondolkozhatott volna rajta. Jézus ma is csak azt üdvözíti, aki elgondolkodik (=megtér). és "kéri" az üdvösséget


"Csodát is tehetett volna, hogy leszáll szögekkel a kezében, majd vissza..."

Mint egy cirkuszi majom? Jézus elmondta a főpapnak is, h mindent nyíltan mondott és cselekedett. Nem egy halottat támasztott fel és milliónyi elképesztő csodát tett óriási tömegek előtt. Akinek ebből nem esett le könnyedén, hogy Ő Isten, az menthetetlenül gonosz. Nem kellett hozzá diploma, mert az egyszerű, iskolázatlan vak koldus is rájött erre, ki is oktatta a nagy, írástudó farizeusokat egyszerű logikával.

Ezért menthetetlenek az ateisták is, mert nem hajlandóak még az egyszerű logikai gondolkodásra. Csak hajtogatják az irracionális materializmust és a teljesen agyament evolúciót


"Lehet, hogy megmenthette volna a szörnyű pokoltól, ha legalább megpróbálja."

Csakhogy a lator nem akarta. Ha figyelmesen olvasol itt a GYAK-on, fogod látni, hogy itt is sok "ateista" írja, hogy inkább a pokol, vagy az örök halál (melyik miben hisz), de Istenből nem kérnek. Inkább hisznek abból, hogy fából magától vaskarika lesz, csak hosszú idő kell hozzá. (Evolúció). Persze az evolúció ennél sokkal hajmeresztőbb csodákra képes:)

2020. ápr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ő szeretetével nem megy el a végletekig hogy megmentsen valakit. Ő az emberiséget mentette meg elvileg, és nem személyeket. Tiszteletben tartja valaki döntését, és esze ágában sincs meggyőzni a helytelenségéről..

Üdv egy ateista.

Ha leszállt volna a valóságos ember léte sérült volna ,így nem tudnánk erre hivatkozni.

Kavalkád és zagyvaság az egész.

2020. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Mert az a lator ugyanolyan cinikus volt mint te amikor ki írtad ezt a kérdést. Azt mondta -"És ezt mondván: Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről!"


Nem kell több csoda, ma is csodát várnak sokan. De minek? Isten szelleme bizonyságot tesz mindenről hogy igaz amik ott történtek, ezért tud hinni egy hívő.

2020. ápr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Olvasd el kérlek még egyszer a történetet: ő egyiket sem próbálta megtéríteni. megtérni valakinek a saját felismerésétől lehet.

Az egyik felismerte Krisztust, a másik nem. Ez elgondolkodtató, hiszen egyformán ott volt mindkettő mellett. Így van ez ma is. Két ember olvassa a Bibliát, Krisztus életét, tanítását, és az egyik felismeri a saját életére ennek értékét, a másik nem. Vajon miért van ez így? Krisztus beszélt róla, emlékszel?

2020. ápr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

"nem az volta a dolga, hogy megváltsa a világot."


Vajon miért halt volna meg? Egy világosságért életet kell felajánlani? Valamiért nem olvastad el, vagy nem jól a Bibliában történteket. Ádám az emberek örök életének a lehetőségét "játszotta el, Jézus az utodok érdekében hozta ezt az áldozatot, hogy a királyságában helyre álljon Isten akarata, az emberekkel kapcsolatban a Földön.

2020. ápr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert ha nem támad fel Jézus, akkor nem ér semmit a tanítása, az élete. Valószínű sosem hallottunk volna Jézusról, csak jelentéktelen szélhámosnak könyvelték volna el. Így a hatalomnak és az egyháznak foglalkozni kellett a Jézus terjesztette tanokkal, mert megállíthatatlanná vált Jézus. Sőt a népszerűsége nem csökkent ahogy remélték, hanem az egész világra elterjedt.
2020. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert tiszteletben tartotta a nézeteit.
2020. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Ma olvastam János evangéliumát, és eszembe jutott a kérdésed, azzal kapcsolatosan, hogy Krisztus mennyire próbált "téríteni" Nekem úgy tűnt olvasás közben, hogy nem téríteni, inkább segíteni akart, ami nem ugyan az. Még a (megölő)ellenségein is segíteni szeretett volna.Annyira szép ez a rész, hogy ide másolom neked. Figyeld meg kérlek, azt is, mennyire nem hittek Krisztusnak, pedig annyira világos, érthető volt az, amiről beszélt!

János 12:1–50

1 Jézus hat nappal a pászka előtt Betániába érkezett, oda, ahol Lázár élt, akit feltámasztott a halottak közül. 2 Vacsorát rendeztek Jézusnak, és Márta felszolgált, Lázár pedig egyike volt azoknak, akik együtt ettek vele. 3 Mária egyszer csak elővett egy font illatos olajat, igazi nárdusolajat, nagyon értékeset, és ráöntötte Jézus lábára, majd szárazra törölte azt a hajával. A ház megtelt az olaj illatával. 4 Ám Iskariót Júdás, Jézus egyik tanítványa, aki arra készült, hogy elárulja őt, így szólt: 5 „Miért nem adták el ezt az illatos olajat 300 dénárért, és miért nem adták a pénzt a szegényeknek?” 6 Ezt azonban nem azért mondta, mintha törődött volna a szegényekkel, hanem mert tolvaj volt. Nála volt a doboz, amelyben a pénzt tartották, és gyakran lopott a beletett pénzből. 7 Jézus ezért ezt mondta: „Hagyjátok békén ezt az asszonyt, hadd tegye, amit tesz, mert ezzel előkészül a temetésem napjára. 8 Mert a szegények mindig veletek vannak, de én nem leszek mindig veletek.”

9 Időközben a zsidók közül sokan megtudták, hogy Jézus ott van, és odamentek, de nemcsak miatta, hanem azért is, hogy lássák Lázárt, akit feltámasztott a halottak közül. 10 A magas rangú papok pedig összeesküdtek, hogy Lázárt is megölik, 11 mert a zsidók közül sokan miatta mentek oda és hittek Jézusban.

12 Másnap az ünnepre jött nagy tömeg hallotta, hogy Jézus Jeruzsálembe jön. 13 Az emberek pálmaágakat fogtak, kimentek elé, és így kezdtek kiáltozni: „Mentsd meg őt, kérünk! Áldott, aki Jehova* nevében jön! Áldott Izrael királya!” 14 Amikor Jézus talált egy fiatal szamarat, felült rá,+ mert meg van írva: 15 „Ne félj, Sion lánya! Nézd! Királyod jön, szamárcsikón ülve.” 16 A tanítványai először nem értették mindezt, ám amikor Jézus megdicsőült, akkor visszaemlékeztek rá, hogy pontosan azt tették, ami meg volt írva róla.

17 A sokaság pedig – amely Jézussal volt, amikor kihívta Lázárt a sírból, és feltámasztotta őt a halottak közül – egyfolytában arról beszélt, ami történt.+ 18 Azért is akart találkozni vele a sokaság, mert hallották, hogy ezt a jelt tette. 19 A farizeusok ezért ezt mondták egymás között: „Látjátok, hogy semmire sem megyünk. Nézzétek! Utánamegy az egész világ!”

20 Volt néhány görög is azok között, akik feljöttek az ünnepre, hogy imádják Istent. 21 Ők odamentek Fülöphöz, aki a galileai Betsaidából való volt, és ezt kérték tőle: „Uram, látni akarjuk Jézust.” 22 Fülöp elment, és szólt Andrásnak. Majd András és Fülöp elment, és szólt Jézusnak.

23 Jézus pedig ezt mondta nekik: „Eljött az óra, hogy megdicsőüljön az Emberfia.+ 24 Higgyétek el, ha a búzaszem nem esik a földbe, és nem hal el, csak egy szem gabona marad, de ha elhal, akkor sok termést hoz. 25 Aki szereti az életét, elveszíti azt, aki azonban gyűlöli az életét ebben a világban, örök életre fogja megóvni azt. 26 Ha valaki a szolgám szeretne lenni, kövessen engem, és ahol én vagyok, ott lesz ő is. Ha valaki a szolgám szeretne lenni, az Atya tisztelni fogja őt. 27 Most gyötrődöm, és mit is mondjak? Atyám, ments meg attól, aminek meg kell történnie! De hiszen ezért jöttem. 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang+ hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”

29 Amikor az ott álló sokaság ezt hallotta, voltak, akik azt mondták, hogy mennydörgött. Mások meg ezt: „Angyal szólt hozzá.” 30 Jézus erre ezt mondta: „Nem értem szólt ez a hang, hanem értetek. 31 Isten most megítéli ezt a világot, és ki fogja vetni ennek a világnak az uralkodóját. 32 Én azonban, ha felemelnek a földről, mindenfajta embert magamhoz vonzok.” 33 Ezt igazából azért mondta, hogy jelezze, hogyan hal meg nemsokára. 34 Erre a sokaság ezt válaszolta: „A törvényből úgy tudjuk, hogy a Krisztus örökké élni fog. Akkor miért mondod, hogy az Emberfiát fel kell hogy emeljék? Ki ez az Emberfia?” 35 Jézus ezt mondta nekik: „Még egy kis ideig köztetek lesz a világosság. Addig járjatok a világosságban, amíg az veletek van, hogy a sötétség ne kerítsen a hatalmába titeket. Aki pedig a sötétségben jár, nem tudja, hová megy. 36 Higgyetek a világosságban, amíg veletek van, hogy a világosság fiaivá legyetek.”

Miután Jézus ezeket mondta, elment, és elrejtőzött előlük. 37 Hiába tett annyi jelt előttük, mégsem hittek benne, 38 úgyhogy beteljesedett, amit Ézsaiás próféta mondott: „Jehova, ki hitt abban, amit tőlünk hallott? És kinek mutatta meg Jehova a hatalmát?”39 Ézsaiás azt is megmondta, hogy miért nem tudnak hinni: 40 „Megvakította a szemüket, és megkeményítette a szívüket, hogy ne lássanak a szemükkel, ne értsenek a szívükkel, ne térjenek meg, és ne gyógyítsam meg őket.” 41 Azért mondta ezeket Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla. 42 Mégis, még a zsidók vezetői közül is sokan hittek benne, de a farizeusok miatt nem ismerték el őt, nehogy kizárják őket a zsinagógából, 43 mert jobban vágytak az emberek elismerésére, mint Istenére.

44 Jézus azonban hangosan ezt mondta: „Aki hisz bennem, nemcsak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, 45 és aki engem lát, azt is látja, aki küldött engem. 46 Én azért jöttem a világba, hogy világosság legyek, és hogy mindaz, aki hisz bennem, ne maradjon a sötétségben. 47 De ha valaki hallja a szavaimat, és nem fogadja meg azokat, én nem ítélem meg őt. Nem azért jöttem, hogy megítéljem a világot, hanem hogy megmentsem. 48 Azt, aki semmibe vesz engem, és nem fogadja meg a szavaimat, van, ami megítélje. A szó, amelyet mondtam, az fogja megítélni őt az utolsó napon. 49 Mert én nem magamtól szóltam, hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta meg nekem, hogy pontosan mit mondjak. 50 És tudom, hogy ha valaki megtartja a parancsát, annak örök élete lesz. Amiket tehát mondok, pontosan úgy mondom, ahogy az Atya mondta nekem.”

2020. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!