Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az én vallásom/vallási...

Mi az én vallásom/vallási nézetem megfelelője?

Figyelt kérdés
Tehát elutasítom magát a Keresztény hitet,ugyanúgy ahogy az ateizmust is.Véleményem szerint igenis létezik Isten vagy hívjuk Teremtőnek akár,ugyanígy hiszek a lélek létezésében és a halálon túli életben.Jézus Krisztust nem fogadom el megváltómnak habár tisztelem,és nem átkozom.Agnosztikus lennék?Tudtommal ők egyik verzióban sem hisznek,sem Isten létezésében sem a nem létezésében.Én hiszem a létezésében csak nem úgy ahogy azt a Keresztény vallás vagy a többi ábrahámi vallás tartja.

2020. ápr. 13. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha hiszel Istenben, akkor nem vagy agnosztikus. Nincs ilyen vallás, amit leírtál.
2020. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk agnosztikus teista? Ez talán illik rá.


[link]

2020. ápr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez így kevés. Csak annyit tudtunk meg, hogy létezik Isten szerinted.


De Isten egy konkrét entitás, vagy "a világmindenség", vagy "Isten maga a szeretet", vagy mi?

Illetve mit csinál Isten? Fog ítélni? Hol van leírva, hogy mi alapján?

A halál után meg üdvösség és kárhozat van, vagy reinkarnáció, vagy mi?

2020. ápr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ezt úgy mondják magyarul, hogy "hiszamagamódján". Elég elterjed felekezet.
2020. ápr. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Istenhívő vagy, csak még az nem derült ki, hogy pontosan milyen istenben hiszel.

Nem vagy keresztény.

2020. ápr. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Unitárius keresztény, iszlám, zsidóság is ezt hiszi.
2020. ápr. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy agnosztikus ha szerinted igenis létezik Isten, azt agnosztikusok szerint nem tudjuk és nem is tudhatjuk, hogy létezik-e Isten.

Már előttem is írták de az Unitárius egyház ebben hisz, nem tulajdonítanak Jézusnak semmilyen isteni tulajdonságot, nem hiszik hogy Mária Szűzként szülte meg Jézust, nem hiszik, hogy Isten fia volt stb., csupán egy prófétának vagy ha úgy tetszik tanítónak tartják semmi többnek, a judaizmusban pedig még csak annak se, de ettől még nem szidják, nem átkozzák.

Az iszlám vallásban sem hiszik, hogy Jézus Isten fia volt, sem azt hogy feltámadt, sőt még azt sem hiszik hogy keresztre feszítették, de hiszik hogy Mária Szűzként szülte meg, hiszik hogy kézrátétellel gyógyított és járt a vizen, tehát csodákat tett, és a Korában is a Messiásként említik.

2020. ápr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
n*
2020. ápr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez már egy komoly haladás, ha már hiszel a halál utáni létezésben, de ez így még kevés ahhoz, hogy újjá tudjál születni lélekben! :)


Egyébként szerintem nem érted, hogy mit jelent ez, hogy Jézus a Megváltó!



" A megváltás nem más, mint a csak szeretni tudó Atyaisten végtelen irgalma felétek. Én, Jézus Krisztus az életemmel és halálommal tanítottalak benneteket arra a látás- és magatartásmódra, amely Velem, mint Úttal azonosítható: a bűntelen életre és az irgalmas, szerető cselekedetekre. Aki ebben Engem követ, az meg van váltva, vagyis haza tudom vezetni az örök életbe, és annak üdvössége lesz. Aki Engem ebben nem követ, az elkárhozik. (Jézus; Hang - könyv 4683)


Benned nincs megfelelő értelmezésben a krisztusi megváltás. Olyan megváltás, amilyen a te tudatodban van, olyan a valóságban nem létezik. Én senki helyett nem csináltam meg semmit. Főleg nem csináltam olyat, hogy megváltoztattam volna az Isten szeretetét az emberek felé. Isten földre jöttöm előtt sem szerette kevésbé, sem jobban az embereket, mint földre jöttöm után. Azt talán mondanom sem kell, hisz minden nap tapasztalhatjátok, hogy az emberek szeretetét Istenhez és egymáshoz szintén nem sikerült megváltoztatnom. Sajnos, nem lettetek jobbak azóta, hogy eljöttem közétek. Legalábbis attól nem, hogy közétek jöttem. Furcsa módon olyan emberek vitték gyakran előbbre elgondolásaimat a világban, akiknek eszük ágában sem volt, hogy Engem tűzzenek zászlajukra. Azok pedig, akik hivatalból emlegették nevemet, inkább lejárattak Engem, mint segítettek volna Bennem, Velem és Általam szebbé tenni a földet. (Jézus; Hang - könyv 492)

2020. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de nézd meg ezt az oldalt, talán rád illik, vagy találsz valamit, ami segíthet: [link]
2020. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!