Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok hogyan kell...

Mit gondoltok hogyan kell értelmezni a bibliai próféciákat? Fontos szempontokat is írhattok!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 13:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Pál apostol nem a Bibliára hivatkozott értelemszerűen, hanem az apostolok tanítására, amikor megfeddte kortársait, hogy más, hamis evangéliumra tértek át. Szerencsére az apostolok tanítását eljegyezték írott formában.


A római katolicizmus nem áll Isten Beszéde fölött, hanem annak meghamisítója, emberi hagyományokkal eltorzítója, szinkretista vallás pogány elemekkel. Katyvasz.

Az igazi keresztény tanításokhoz való visszatéréshez az Írások tekintélyének a helyreállítására volt szükség, ami 500 éve elkezdődött Luther munkássága nyomán.

2020. ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszolók: Hallotta egyáltalán valaki a kérdést? Azt hiszem túl gyors volt ez a kérdés. Előbb egy másik kérdést kellett volna feltennem: Hogyan kell egy kérdést értelmezni? - Bocsássátok meg nekem, hogy így elkapkodtam és mindjárt az első kérdéssel a lényegre tértem. Ezentúl megkérek mindenkit, hogy csak azok válaszoljanak akik tudják a kérdésemet értelmezni is! Köszönöm.
2020. ápr. 17. 09:26
 23/34 anonim ***** válasza:

"Ha Isten kezdettől fogva látja a véget akkor ez az Isteni látásmód állhat e valamilyen kapcsolatban a Bibliában található próféciákkal, illetve jelképrendszerekkel?"


Aki ezt vitatja az a természetfeletti kinyilatkoztatást létjogosultságát is vitatja azaz materialista vagy pedig olyan "vallásosos" ember aki tagadja a Szentirás tévedhetetlenségét.

2020. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Az értelmezésbe mindig első fokon az szól bele, hogy hogyan viszonyul az olvasó a szöveghez. Természetfölötti, vagy emberi eredetűnek tartja?
2020. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"Pál apostol nem a Bibliára hivatkozott értelemszerűen, hanem az apostolok tanítására, amikor megfeddte kortársait, hogy más, hamis evangéliumra tértek át."


Így van. Vagyis a szóbeli hagyományra.



"A római katolicizmus nem áll Isten Beszéde fölött, hanem annak meghamisítója, emberi hagyományokkal eltorzítója, szinkretista vallás pogány elemekkel. Katyvasz."


Nos, mivel az Egyház rakta össsze a Bibliát, ezért felette áll.


Ha pedig ennyire zavar a pogányság, akkor talán a Bibliával is gondban leszel, ha jobban megismered azt. Ugyanis a szerzők egyértelműen merítettek a pogány mítoszokból, ezt némely bibliai szakaszokból egyértelműen ki lehet mutatni.


"Az igazi keresztény tanításokhoz való visszatéréshez az Írások tekintélyének a helyreállítására volt szükség, ami 500 éve elkezdődött Luther munkássága nyomán."


Ezt resztoránus teológianak nevezzük, ami szerintem egyértelműen téves. Nekem kell helyreállítás, mert az Egyház teológiai értelemben nem bukott el, és nem is fog elbukni (vö. Mt 16,18).


Luther eredeti szandékait pedig tartad szem előtt: ő nem új Egyházat akart alapítani, hanem a régit akarta megreformálni. Luther Márton eredeti szándékával a kesőbbi protestantizmus szembe megy, mert egy rakás új felekezetet hoztak létre.

2020. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Én nem vitatom, hogy Isten kezdettől fogva látja a véget. De a kérdésem továbbra is fennáll. Meggpróbálom másként feltenni a kérdést: Ahogy Isten látja a mi történelmünket azt tükrözi e a bibliai jelképrendszer? Mire jó a jelkép a Bibliában mit mutat be és mit köt össze? (Ilyen jelképre gondolok mint pl. Babilon)
2020. ápr. 17. 12:08
 27/34 A kérdező kommentje:
Kedves #25: Te külön hajóban evezel?!
2020. ápr. 17. 12:17
 28/34 anonim ***** válasza:
Babilon végigvonul a Biblián és a Jelenések apokaliptikus szimbólummal irja le ami azt jelenti, hogy kapunk egy látomást és azt követi egy isteni magyarázat ami szab egy bizonyos értelmezési keretet a látomásnak. Tehát hiába van annyi eltérő értelmezés emberi oldalról, annak a helyes olvasata nem enged ennyire sokszinű értelmezést.
2020. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Mindenekelőtt köszönöm #28-as. Jónak tartom amit írtál, mindössze szeretném még jobban konkrétizálni, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennünk a Biblia értelmezése kapcsán. Ehhez kapcsolódnak a további kérdéseim. Hol jelenik meg a Szentírásban Babilon? Milyen korokban?
2020. ápr. 18. 10:20
 30/34 anonim ***** válasza:

"hogyan kell értelmezni a bibliai próféciákat?"


Elsősorban szó szerint, ha pedig nem lehet akkor szimbólumról vagy előképről van szó. A Biblia annyira természetfölötti eredetű, hogy sokszor maguk a próféták sem értették azt amit leirtak. Az újszövetségről szóló próféciákat pl közvetlen Krisztus lelke jelentette ki a prófétáknak, amiket maguk az ószövetségi próféták is tanulmányoztak azért, hogy megértsék. (I. Pét 1:11)


Babilon I. Mózes 11. Fejezetével kezdődik a Bibliában. Irásos emlék i.e. 2800-tól található, az óbabiloni uralom pedig i.e. 1830-tól kezdődött, és fénykora az újbabiloni birodalom létrejöttétől, i.e. 625-től indult. Bábeli történet után a Szentirás hallgat Babilonról és legközelebb Ézsaiásnál kerül elő Babilon még fénykora előtt amikor Babilon még jelentéktelen tényező volt, de Ézsaiás már úgy foglalkozott vele mint amely birodalom elfoglalja Egyiptomot és Izraelt fogságba viszi.

A Biblia három különféle területen beszél Babilonról. 1. Mint birodalom, 2. Mint város, 3. Mint vallási rendszer. A birodalmat Dániel könyve sasszárnyú oroszlánként látta látomásban. Ez is apokaliptikus műfajú látomás. Azt jelképezi, hogy az összes emberi világbirodalom közül a Babiloni birodalmat látja Isten a legnemesebbnek. Hiszen az oroszlán az állatok királya, a sas pedig a madarak királya. A birodalom bukása csak a politikai befolyásának vetett véget, de Babilon fővárosa és a vallási rendszere továbbra is megmaradt. A város és a vallási rendszer csak közvetlen Krisztus visszajövetele előtt fog elbukni. Ézsaiás beszél Babilon szűz lányáról aki országok Úrnője, akinek bukása az Antikrisztus keze által megy végbe a Jelenések szerint. A szűz lány a vallási rendszer szimbóluma amit még részletesebben a Jelenések 17. Fejezetben olvasható. Babilon városát viszont egy földrengés pusztitja majd el végleg. Mivel Babilon pusztulása összefüggésben áll a sátán itéletével is, nyomon követhető, hogy a történelem folyamán konkrétan melyik várost értette a Biblia a vallási Babilon alatt. Az újszövetség vallási Babilonja Róma, melynek hamis vallási rendszerét tűzvész pusztitja majd el végleg. Egyenlőre homályos, hogy Babilon mint város pusztulása alatt melyik várost fogja Isten itélete súlytani földrengéssel. Nem lehet még tudni, hogy az egykori birodalom fővárosa fog e újjáépülni vagy egy másik városról van szó. Ez a végső Babilon mint város ugyanis egy globális főváros lesz, egy kereskedelmi világközpont a Jelenések 18. Fejezete szerint. Valószinüleg a végső, 10 királyságból álló római birodalom fővárosa lesz.

2020. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!