Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok hogyan kell...

Mit gondoltok hogyan kell értelmezni a bibliai próféciákat? Fontos szempontokat is írhattok!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 13:33
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30

Csak kíváncsiságból, melyik felekezet tanítja ezt, amit leírtál?

2020. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal az értelmezéssel, hogy Babilon nem csak egy ókori birodalom, hanem egy város is, sőt egy világméretű vallási rendszer is. Melyik városról van szó? Az első században Rómát nevezték Babilonnak. Ezen felül a Jelenések könyvében Babilon titkának a felfedésénél meg van említve, hogy Babilon, a Nagy Parázna hét dombon ül.
2020. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Az utóbbi hozzászólásoknak nagyon örültem.

Kedves #30-as köszönöm a részletes válaszodat. Éppen itt jön be a korábbi kérdésem az Isteni látásmód és a bibliai jelképrendszer kapcsolata. Isten kezdettől fogva látja a jövőt és a történelemben úgy látja a történelmi összefüggéseket és kapcsolatokat ahogy mi nem lennénk képesek a Szentírás nélkül ezekbe belelátni. Mint ahogy helyesen válaszoltál is Babilon a Szentírásban több helyen

feltűnik számos korban. Ebből pedig következik a válasz a korábbi kérdésemre: Mire jó a jelkép a Bibliában mit mutat be és mit köt össze? A jelkép amely egyben itt előkép is összeköti a múltat a jelent és a jövőt. Úgy ahogy ISTEN látja. A "Babilon" mint fogalom behatárolja az értelmezést és megadja a vizsgálat tárgyát is. A Szentírás nem véletlenül használja ezt a fogalmat a végidőre nézve. Isten aki egyszerre látja a múltat, a jelent és a jövőt látja azt is ami ezekben közös. Ez köti össze a múltat, a jelent és a jövőt. Babilon példája a Szentírásban nem egyedi de talán a legjobban ismert. Nem értelmezni akartam itt a fogalmat, csak a bibliai próféciák értelmezéséhez szerettem volna némi segítséget nyújtani.

Kedves #31-es tudtommal ezt semelyik felekezetben sem tanítják

Kedves #32-es Igen "Babilon" mind azt amit magába foglal jelenti is. Ott ahová a Biblia helyezi.

Minden kedves hozzászólónak aki a tárgyhoz szólt hozzá köszönöm a közreműködését!

2020. ápr. 19. 13:18
 34/34 A kérdező kommentje:
Kedves #31-es bocs, hogy én válaszoltam elnéztem a kérdésedet de most látom hogy nem nekem tetted fel! Mégegyszer elnézést kérek!
2020. ápr. 19. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!