Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néhány embernek miért természe...

Néhány embernek miért természetes még napjainkban is hogy megkereszteltessék a gyereket, ha nem is gyakorolják az adott vallást?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy régi hagyományok beleivódtak emberekbe. azok is egy valláshoz tartozónak tartják magukat akik soha el nem járnak templomba, csak jobb esetben imádkoznak magukban otthon, vagy vallanak egy elvet. engem is csak belerángattak a református vallásba, nem gyakorlom, de évente jön a tag "egyházadót" szedni ami már régóta nem kötelező csak önkéntes hozzájárulás, mégis úgy állnak hozzá hogy úristen mi az hogy nem vagy hajlandó fizetni. idősebb anyumék odaadnak valamennyit illemből, én vagyok a nagy különc hogy nem. nem is szándékszom, én nem vagyok része az egyházközségnek. nem egyszerűbb lenne napjaink gyerekeit úgy nevelni hogy ha elég érett hozzá és érdekli egyáltalán a téma, majd ő eldönti hogy szeretne-e hinni bármilyen keresztény vallásban, akar megkersztelkedni? szegény kicsikre olyan sok helyen ugyanúgy ráhúzzák mintha kötelező lenne
2020. ápr. 16. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Amíg a víz nem tisztítja meg azokat a gazembereket, addig Ádám és Éva vétke miatt nem üdvözülhetnek. A démonok jobban fognak a tisztátalan bűnösön és később nem biztos, hogy lesz lehetőségük megtérni csak egy Pál fordulattal.
2020. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A kultúra része. Az semmiképpen sem árt senkinek, ha az esetleg vallást nem gyakorló ember is megkeresztelteti a gyerekét. Nem kötelező, úgyhogy nem értem mi bajod van vele.
2020. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
épp ez az hogy nem kötelező és meg is kérdeztem sógoromat hogy biztos hogy meg akarod kereszteltetni a gyereket? de egyértelmű igennel válaszolt pedig ő sem gyakorolja. lehet befolyásolja hogy sajnos itt a kisvárosban nemrég újra vallásosak lettek a sulik régi hagyományhoz híven
2020. ápr. 16. 23:34
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert a keresztségre nem szentségként, hanem szokásként tekint. Mikor a gyerek megszületik, meg kell keresztelni, mert így szokás, utána legyen elsőáldozó és bérmálkozzon, mert az is szokás, legyen templomi esküvője, mert az milyen szép és az is úgy szokott lenni, élete végén meg majd pap temesse, mert az is úgy szokás. Évszázadok alatt megszoktuk, hogy ez így megy és hiába van azóta névadó ünnepség, polgári esküvő és temetés, még nem mindenki tud elszakadni a régi szokásoktól. De a jelentésüket már nem ismeri, egyszerű külsőségként tekint rájuk.
2020. ápr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
engem megkereszteltek, aztán eljött volna az idő kiskamaszként hogy eljárjak konfirmálni, szartam rá. egy kortársam le is jött hogy azt mondta a pap lehet lejön hozzánk beszélni velem, ez szerencsére nem történt meg, de nem, én éreztem azt már ekkor hogy én nem ide tartozom engem hagyjanak békén. nem mindenkinél működik ez
2020. ápr. 16. 23:39
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Semmi értelme. Buta szokás volt, ami a tudatlanságból fakadt...
2020. ápr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

Igen ez egy kreált szokás lett. A keresztelkedés kifejezése pedig más okból történik.

Annak lehet megkeresztelkednie, aki szellemileg is elég érett ahoz, hogy elfogja a keresztény élettel járó követelményeket, tisztában van a keresztény tanitásokkal, és önként vállalja is, hogy keresztényként szeretne élni.

Maga a keresztelkedés nem menti meg senkinek az életét.

Az egy nyilvános kijelentése annak, hogy átadta magát Istennek, és ezért onnantól keresztény életet fog élni, és mindent megtesz, ami ezzel jár.

2020. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Pál apostol korintusziaknak mondott kijelentése, hogy a gyermekek a hívő szüleik révén „szentek”, nem annak a bizonyítéka, hogy a csecsemőket megkeresztelték. Ez pont az ellenkezőjét támasztja alá. Azok a gyermekek, akik túl kicsik ahhoz, hogy ilyen döntést hozzanak, a hívő szülő által válnak elfogadhatóvá, és nem a keresztség úgynevezett szentsége által.

A Biblia szerint, akik megkeresztelkedtek, azok előtte hallották a szót, szívesen fogadták azt, ’megbánást tanúsítottak, és megfontolt döntést hoztak.

A keresztelkedőnek elég idősnek kell lennie ahhoz, hogy hallgatni tudja a szót, higgyen, és meghozza ezt a döntést.Sokan hivatkoznak arra, hogy némely Bibia versben "háza népe" megkeresztelkedett kifejezésre azt gondolják, hogy a kis gyermekek, vagy akár csesemők is bennefoglaltaknak.

azonban a Fent emlitettek alapján ez nem összeegyeztethető, mivel döntésképtelen nem hozhat ilyen elhatározást.Kornéliusz háznépéből azok keresztelkedtek meg, akik hallgatták a szót, szent szellemet kaptak, nyelveken szóltak és magasztalták az Istent. Csecsemők erre nem képesek

A szamáriaiak azután keresztelkedtek meg, miután hallották „az Isten királyságáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló jó hírt”, és hittek. A Szentírásból kiderül, hogy ekkor „férfiak és asszonyok” keresztelkedtek meg, nem pedig csecsemők

2020. ápr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyenkor a rokonok sok ajándékot hoznak...ha meg rokonok nincsenek, legalább a pap ne legyen ellened...

De én is azzal értek egyet, hogy szokás lett. Hamarosan azt is megagyarázzák, hogy semmiköze Jézushoz és a kereszténységhez...

2020. ápr. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Reformátusoknál nincs pap. És ha nem vagy tagja az egyházközösségnek, a keresztség nem fog taggá tenni, akkor egyházadót sem kérnek tőled.
2020. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!