Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Van olyan aki a...

Esty910212 kérdése:

Katolikusok! Van olyan aki a természetes családtervezéssel "védekezik"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bűn minden mesterséges fogamzásgátló használata. Mi eddig óvszert használtunk, de olvastam, hogy ez is bűn és ezért alkalmaznánk a természetes családtervezési módszereket(hőmérőzés, nyákvizsgálat, méhnyak vizsgálat, mikroszkóp). Van 2 kicsi gyerekünk, másfél éves és 3 hetes, még nem szeretnék tesót.

Van itt valaki, aki ezeket használja és van tapasztalata? Jól jönne pár jótanács.


2017. jún. 30. 15:10
1 2
 1/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
8%
bunos vagy igyis, miert nem bun a termeszetes? a legtermeszetesebb az ha nem erintkeztek egymassal csak magatokkal
2017. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a családtervezési módszert a papok és püspökök szorgalmazzák. Mivel ők cölibátusban élnek, így ebben a témában semmiféle tapasztalattal nem rendelkeznek. Emiatt egy idealizált kép él bennük a házasságról, szexualitásról. Pl. mikor úgy állítják be a szexet, mint valami szentséget, amelyben a házastársak azért vesznek részt, hogy ezáltal a Teremtés munkatársai legyenek.

Holott semmi egyéb nem történik, mint az, hogy az ember enged a szexualitás ösztönének, amely az állatokban is jelen van, s ezért vannak együtt testileg.


Szóval a papok által megfogalmazott családtervezésről szinte mindenki tudja hogy csak egy hablatty. Olyan ez, mint amikor egy gyárban az egész nap irodában ülő főnök időnként lemegy a sori dolgozókhoz, és olyan elképesztő marhaságokat parancsol nekik, amelyek a gyakorlatban kivitelezhetetlenek, de nem baj, mert ő ezt az irodában az asztalnál így tervezte el.


Gondolj már bele, ha ezt a családtervezési módszert bárki is komolyan venné, akkor minden vallásos katolikus házaspárnak lenne legalább 10-15 gyereke. :)

2017. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajj Istenem...


Ez a természetes családtervezési módszer tényleg működik, ismerek ilyen hàzaspárt akik ezt alkalmazzák. Két gyerekük van, mindkettőt tervezték.


Kérdező, sajnos tanácsokat, vagy ilyesmit nem tudok adni, mivel én nem próbáltam még.

2017. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"de olvastam, hogy ez is bűn"


Hol olvastad, hogy óvszerrel védekezni bűn?

2017. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Egy katolikus újságban volt egy cikk, hogy bármilyen fogamzásgátló használata bűn, mert kizárja az élet továbbadását. Csak olyan módszer nem bűn, ami nem akadályozza meg a fogamzást. Ott azt írták, hogy a termékeny időszakban önmegtartóztatást kell gyakorolni, ha nem szeretnénk gyermeket. A többi napon pedig nyugodtan lehet szeretkezni.
2017. jún. 30. 18:36
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
A Bibliában hol írnak arról, hogy bűn mesterséges módon védekezni? Tehát védekezni, és nem magzatot megölni. Mielőtt lehurrognának.
2017. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, 100 éve gondolták így!

A természetes módszer 30% hatékonyságú.

Ha szeretnéd, hogy 1 év helyett 2 év múlva szülessen meg a gyereked... de átlagosan, úgyhogy akár 1 hónap alatt megfoganhat így.


A keresztény papok most már elfogadnak néhány más fogamzásgátlást is, csak az ne pusztítsa el a magzatot, ha már megfogant.

2017. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kőkemény életvédő vagyok, de ekkora marhasággal nem tudok azonosulni.

"Egy katolikus újságban volt egy cikk, hogy bármilyen fogamzásgátló használata bűn, mert kizárja az élet továbbadását. Csak olyan módszer nem bűn, ami nem akadályozza meg a fogamzást. Ott azt írták, hogy a termékeny időszakban önmegtartóztatást kell gyakorolni, ha nem szeretnénk gyermeket. A többi napon pedig nyugodtan lehet szeretkezni."


A gumi nem bűn. Az sem bűn, ha nem akarsz gyereket, mert úgy érzed, hogy nem fogod elbírni (bár Isten csak akkor adja, ha tudja, hogy bírni fogod, de mindegy), mondjuk azt sosem fogom megérteni, hogy miért nem ISTENNEL beszéled meg, hogy te még nem akarsz gyereket?? Ezt áruld már el nekem, hogy mi tart vissza, hogy beszélj az illetékessel?


És oldd már lécci föl nekem azt az értelmetlenséget, hogy bűn minden nemű fogamzásgátlás, mert kizárja az élet tovább adását, de ha nem akarsz gyereket, akkor gátold a fogamzást természetesen. Ez nonszensz. Ráadásul Istennek nem téma a te állítólagos terméketlen időszakod. Vagy úgy gondolod, hogy a katolikus egyház jobban tudja a Teremtőnél?

Nemá...

2017. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

"a termékeny időszakban önmegtartóztatást kell gyakorolni"


Vagyis amíg a nő el nem múlik 55 vagy kinél mennyi... Nem vagyok katolikus, szerencsére, de ez nekem kissé erős, az embereket elnézve. Bár volt ősöm, aki állítólag ezt csinálta, 2 gyermek, aztán semmi szex. Nagyon nem akartak több gyermeket, márpedig más tuti módszer nincs még nem katolikusoknak sem (a méh kivételén kívül, az elkötést is el lehet tolni)...


Irreális, komolyan. Erősen támogatom azt, hogy mindenki a saját lelkiismeretével beszélje meg a dolgokat. Miért baj, ha nem akarjuk segíteni a Föld így is elég tempós túlszaporodását?

2017. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyes katolikusoknak amúgy minden védekezés rossz. "A gyermekek elfogadása", mondta egy ismerősöm, aki valamiért feleségül akart venni. Inkább a kilencnapos kínhalál, közöltem vele. Erősen eltért a hozzáállásunk, mit mondjak.
2017. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!