Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki adhatná nekünk Isten...

Ki adhatná nekünk Isten áldását esküvőn?

Figyelt kérdés

Szeretnénk összeházasodni a párommal, és mindketten katolikusnak vagyunk megkeresztelve, viszont ez inkább hagyományból történt, és nem élünk a katolikus vallás szerint. Istenben hiszünk, felnőttként erősödött meg a hitünk, szoktunk imádkozni és követjük Jézust. Viszont nem találtuk meg azt a gyülekezetet vagy közösséget még ahova tartozunk. Viszont szeretnénk összeházasodni, és szeretnénk Isten áldását kérni, viszont katolikus esküvőt nem szeretnénk. Tudnátok valamit tanácsolni, ilyenkor ki adhatja Isten áldását nekünk? Valakinek van hasonlóban tapasztalata?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat, segítségeket!



2020. ápr. 18. 11:53
 1/8 anonim válasza:
73%

Isten áldása legyen veletek!


Kész, megoldva, mehetünk tovább

2020. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Volt férjem ír katolikus, én totálisan pogány, bár hiszek Istenben, de a vallás nem kenyerem. Mi a polgári esküvő mellett döntöttünk, de anyósom elintézte, hogy a papja meg lett hívva az esküvőre, ahol megáldott bennünket. Az egyház szemében ez nem volt esküvő, de áldást az kaptunk. Sajnos ettől még elváltunk, tehát az áldás sem garancia semmire. De nekem is tetszett ez a megoldás, a pap bácsi jó fej volt és nagyon örült nekünk, azt mondta, kevés olyan párt lát akik ennyire komolyan gondolják. Szerintem anyósom azóta sem mondta el neki hogy elváltunk.
2020. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
59%
Katolikusok vagytok, felszentelt katolikus papot kell keresnetek. Vannak jó fejek és vannak régi vágásúak, nektek az előbbi kell majd... Hívjátok fel a plébániát, érdeklődjetek ott vagy ismerősöktől, rokonoktól kérjetek tippet.
2020. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 15-30 perc megéri egy esküvőn. Vallásos vagyok, de ha nem lennék az, akkor is rávenném magamat valahogyan. Ha Bp-n vagytok, tudnék nektek ajánlani egy tisztelendőt ez ügyben, írjatok privátban :).
2020. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha nincs megfelelő gyülekezet, az ószövetségi hagyományt is lehetne követni. Ha a szülők hívő emberek, áldják meg ők a gyermekeiket.
2020. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Az esküvő gyakorlatilag az egymás felé való elköteleződésetek kinyilvánítása abban a közösségben, ahová tartoztok. Formálisan a Katolikus Egyházhoz tartoztok, tehát - természetesen felkészülés után - köthettek katolikus szertartás szerint házasságot. De pl. reformátust nem, mert egyikőtök sem tartozik oda.

Legyen addig polgári, amíg nem köteleződtetek el sehol. Az egyházi házasságkötést bárhol be lehet később pótolni.

2020. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

Senki sem adhatná nektek isten áldását, mert isten nincs.


Szívesen!

2020. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pupusz ***** válasza:
48%
Ha Jézust követitek, legjobb, ha Őt magát kéritek, hogy áldjon meg benneteket. Olyan áldást egy pap sem képes adni nektek, mint a Főpap Jézus. A papi áldás csupán csak külsőség. A jézusi hit pedig belső ember szerinti. És az a lényeg.
2020. ápr. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!