Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi nők tényleg...

A Jehova tanúi nők tényleg nem járhatnak nőgyógyászhoz amíg nem férjezettek?

Figyelt kérdés

Volt egy kolléganőm aki ezt a vallást követte.

Egész jóban voltunk és volt,hogy elbeszélgettünk erről arról.

Egyszer elmondta,hogy fáj a hasa már a menstruációja előtt.

Én mondtam neki persze,hogy menjen el mindenképp nőgyógyászhoz,hogy kivizsgálja őt.

De ő hevesen elutasította az ötletet a vallására hivatkozva.

Azt tudom,hogy náluk házasság előtt nincsen szex és ő nem volt férjnél de azt nem értem,hogy attól,hogy még nem volt szexuális kapcsolata miért ne mehetne el a nőgyógyászhoz ha meg kell vizsgálni.

Ez akkor tényleg tilos mint a véradás vagy csak ő nem akart menni és erre hivatkozott?


2020. ápr. 18. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Hogy miket ki nem találnak már. Ha valaki nem megy orvoshoz az egyéni szuverén joga. A vallására ne hivatkozzon, mert ilyen nincs. Isten nem tiltja a gyógykezeléseket, amik nem spirituálisak, hanem általánosak. Hogy nem akar orvoshoz menni az sajnálatos, de az kizárt, hogy ilyet tiltana a Biblia.
2020. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

"Hogy miket ki nem találnak már. Ha valaki nem megy orvoshoz az egyéni szuverén joga. A vallására ne hivatkozzon, mert ilyen nincs. Isten nem tiltja a gyógykezeléseket, amik nem spirituálisak, hanem általánosak. Hogy nem akar orvoshoz menni az sajnálatos, de az kizárt, hogy ilyet tiltana a Biblia."


Azért ez ironikus olyasvalaki szájából, aki más kérdések alatt eszementen hadakozik a vérátömlesztés ellen, csak mert a szervezeted ezt találta ki. Pedig az is elég általános gyógykezelés.

2020. ápr. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
De mehetnek. Szerintem kellemetlenül érinti a kolléganőd, hogy idegen előtt le kell öltözni, meg ilyenek. Amúgy szűz nőknél a nőgyógyász nem tud minden vizsgálatot elvégezni.
2020. ápr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Amúgy szűz nőknél a nőgyógyász nem tud minden vizsgálatot elvégezni."


Ez tévedés, MINDEN vizsgálatot el lehet végezni szűz nökön is, söt egész kislányokon is, csak más módon, de megvannak az erre szükséges módszerek.

2020. ápr. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%

A vérátömlesztés nem "általános" kezelés. A "betegjogi" tájékoztatásban erről tájékoztatni kell a beteget, és aláirásával kell igazolnia, hogy beleegyezik a Transzfúzióba. Nekem is kikellett töltenem egy ilyen papirt, amiben, nem egyeztem bele ebbe. Minden más kezelést elfogadunk.

Ezt a laikusok némelyike is tudja, és képzeld sokan annak ellenére sem egyeznek bele, hogy nem Jehova Tanúi.

Sőt vannak orvosok, akik nem szivesen adnak vért, mert veszélyes üzem az.

2020. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Veszélyes üzem? Aztán melyik az őrtorony melyik hivatkozása mondja ezt? Mert a legfrissebb húsz évvel ezelőtti. Ahogy a mocskos biblia utánzatra is csak két dicsérő mondatot tudott bezsebelni hetven év alatt és nincs is friss, úgy ezt a tanítást is csak 1990-es évek beli egyetlen véleménnyel alapozza meg. Nincs más.

Sőt, tovább megyek: még a vérnélküli műtét sem ment meg, ugyanis pl transzplantációnál olyan módszert alkalmaznak, amit a szervezet nem fogad el. Ez van, szerinte nektek halnotok kell. Nem Isten szerint, mert ő nem tiltja.

2020. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Veszélyes üzem a transzfúzió? 6 év hematológia után nem mondhatnám a sok ezer transzfundált beteg láttán.. 2 halt meg, mert NEM kapott vért (vallás miatt.) Ott enyészett el az ágyban, egyszerüen elfogyott a vérük.
2020. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%
#4 Most azt hiszed, nagyon okosat mondtál, de nekem ezt húsz éve egy nőgyógyász mondta. Vagy lehet, hogy azóta változott valami? Mindenesetre kenetet venni nem tudom, hogy tud ilyen esetben...
2020. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5%
2020. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Most azt hiszed, nagyon okosat mondtál, de nekem ezt húsz éve egy nőgyógyász mondta. Vagy lehet, hogy azóta változott valami? Mindenesetre kenetet venni nem tudom, hogy tud ilyen esetben.."


Ezelött 20 évvel is megvizsgáltak kislányokat is (a gyermeknögyógyászat mond neked valamit), szóval az az nögyógyász igencsak le volt maradva.

Másrészt nem tudom, miért ne lehetne kenetet venni, ugyanis a szüzhártya nem zárt, mindig van rajta kisebb-nagyobb nyílás, különben a menstruáció nem tudna szüzek esetében távozni, aminek katasztrófális következményei lennének.

A kenetvételhez vannak direkt egész kis méretü kacsák, amivel annyira ki lehet nyitni a hüvelybejáratot, ami a kenetvételhez kell.

2020. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!